Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Pzu

PZU
24.02.2024 12:18 Gigantyczne zmiany w PZU. Spółka wydała komunikat

W sobotę, 24 lutego z samego rana w sieci pojawił się komunikat, w którym poinformowano o ogromnych zmianach w PZU. Przekazano, że dotychczasowa prezes spółki została odwołana, a także podano nazwisko jej następczyni. Przedstawiamy szczegóły.

PZU-neon
21.04.2023 14:20 PZU w tarapatach. Hakerski atak na ubezpieczeniowego giganta

Nad ranem 21 kwietnia doszło do ataku cybernetycznego na systemy IT PZU. Grupa PZU poinformowała o tym na swoim profilu na Twitterze, zapewniła o monitorowaniu sytuacji i przywracaniu systemów do pełnej funkcjonalności. Na szczęście nie doszło do wycieku żadnych danych.

PZU osiąga dobre wyniki
03.04.2022 18:07 PZU chwali się zyskami. Polski gigant kusi inwestorów, klienci także skorzystają

PZU pochwaliło się rekordowymi wynikami. W sprawozdaniu za rok 2021 największa grupa ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej wykazała 3,34 mld zysku. To jej rekordowy wynik od roku 2010, czyli od debiutu spółki na GPW.“Co trzecia złotówka wydawana na polisy ubezpieczeniowe na życie trafia do PZU” - informuje Beata Kozłowska-Chyła, która jest Prezesem Zarządu PZU SA od 12 marca 2020 roku. Zysk przyniósł spółce w dużej mierze sprzedaż ubezpieczeń mieszkań oraz wzrost sprzedaży ubezpieczeń dla małych i średnich przedsiębiorstw.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Czarne chmury nad PZU. Wziął się za niego Urząd Ochrony Danych Osobowych

PZU zaproponowało jakiś czas temu akcję, którą zwróciło do dzieci. Mowa jednak nie o jakiejś wybranej ich grupie, ale o wszystkich dzieciach w kraju. Ubezpieczyciel zapowiedział, że za darmo ubezpieczy wszystkie pociechy w Polsce pod jednym warunkiem. Tym zastrzeżeniem było między innymi wyrażenie przez rodziców ubezpieczanych dzieci zgody na przetwarzanie danych osobowych.Jak podaje Business Insider Polska, mowa jednak o przetwarzaniu ich nie tylko przez PZU, ale przez wszystkie podmioty kapitałowo związane z PZU, jak Alior Bank, Pekao czy Link4. Sprawa, którą opisał wspomniany portal szybko zainteresowała Urząd Ochrony Danych Osobowych. Ten zakomunikował, że ofertę PZU poddał analizie. Następnie zaś prezes Urzędu zapowiedział, że wykorzysta swoje uprawnienia do "wyjaśnienia zaistniałej sytuacji"Do prezesa UODO docierają liczne sygnały od osób zaniepokojonych tym, że z oferty ubezpieczenia można skorzystać, jeżeli rodzic lub opiekun wyrazi zgodę na przetwarzanie danych dzieci przez PZU oraz na przez partnerów spółki. Dlatego prezes UODO, korzystając z przysługujących mu uprawnień, podejmie działania przewidziane przepisami o ochronie danych osobowych, by wyjaśnić zaistniałą sytuację - podał w komunikacie Urząd.

Orlen-stacja-obajtek-paliwo-biznesinfo
08.11.2021 01:00 Orlen szykuje się na kolejny wielki tytuł medialny. Rozmowy są na zaawansowanym poziomie

PKN Orlen bardzo poważnie rozważa zakup Gremi Media, która wydaje "Rzeczpospolitą" oraz "Parkiet". Mimo dementowania tych pogłosek rok temu przez Orlen wirtualnemedia.pl informują, że gigant paliwowy chce stanąć w szranki m. in. z Grupą PZU. Orlen i PZU mają zmierzyć się w wyścigu o przejęcie Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" oraz "Parkietu", tytułu przeznaczonego przede wszystkim dla graczy giełdowych.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
20.06.2021 02:00 Nowa Biała po tragedii na ustach całego kraju. Wypłata zasiłków już ruszyła, pogorzelcy dostaną 6 tys. zł

Nowa Biała walczy ze skutkami sobotniego pożaru, a poszkodowani mogą liczyć na szerokie wsparcie od władz lokalnych i życzliwych obywateli. Do rodzin trafią także zasiłki rzędu 6 tys. zł. PZU deklaruje, że pieniądze pojawią się na kontach w przeciągu najbliższych dni.Z tego artykułu dowiesz się:Co wydarzyło się w Nowej BiałejJakie wsparcie otrzymali poszkodowaniJakie działania podjęło PZU

Wikimedia, Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, CC0
31.05.2021 02:00 PZU ma złe wieści dla kierowców. Ceny ubezpieczeń mają wzrosnąć

Choć obecnie ceny na rynku ubezpieczeń lecą w dół, PZU obawia się o rentowność sektora w przypadku utrzymania się trendu. W związku z tym prognozuje podwyżki OC.Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda sytuacja na rynku OC i ACJakie są prognozy

Alior Bank na sprzedaż?
26.10.2020 01:00 Wyborcza nieoficjalnie: PZU chce sprzedać Alior Bank. Wszystko przez słabą sytuację finansową

Grupa PZU chce się częściowo wycofać ze swojego biznesu bankowego - informuje "Gazeta Wyborcza". PZU ma chcieć sprzedać Alior Bank. ma być to związane z rzekomo kiepską sytuacją finansową banku oraz ogromnymi odpisami, które bardzo niekorzystnie wpłynęły na ostateczny wynik ubezpieczalni.

PZU traci na repolonizacji banków
11.09.2020 02:00 PZU traci na repolonizacji banków, ale broni swojej decyzji

PZU traci na przejęciu Pekao SA oraz Alior Banku. Giełdowe wyceny przejętych banków są o wiele niższe niż w momencie ich zakupu przez PZU, a sam gigant osiągnął przez to niższe o kilkaset milionów złotych zyski. Portal Money dociera do sprawozdania finansowego Grupy PZU. Wyniki są alarmujące, zyski spadły o 80 procent w porównaniu z rokiem 2019.

PZU zmienia siedzibę
02.07.2020 02:00 Absolutny rekord pobity. PZU z luksusowym wieżowcem

PZU przeniesie się wkrótce do prestiżowego wieżowca w ścisłym centrum Warszawy. Narodowy ubezpieczyciel zajmie niemalże całą, wysoką na 140 metrów wieżę tuż przy II linii metra. Jak podaje portal 300 Gospodarka, jest to absolutny rekord na rynku najmu nieruchomości. PZU przebija tym samym mBank. Umowa już została podpisana.