Peako i PZU z ważnymi decyzjami związanymi z obecną sytuacją w kraju
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej, Tomaszów Mazowiecki
Autor Radosław Święcki - 22 Kwietnia 2020

Pekao i PZU odradzają robienie jednej rzeczy. Wszystko z powodu panującej epidemii

Zarząd Pekao rekomenduje, aby nie wypłacać dywidendy za ubiegły rok w związku z obecną sytuacją w Polsce związaną ze stanem epidemii koronawirusa. Podobną decyzję przedstawił zarząd PZU.

Ważna decyzja Pekao

Peako informuje w komunikacie, że zarząd banku proponuje walnemu zgromadzeniu, aby z zysku netto banku za rok 2019 w kwocie 2 mld 247 mln 466,6 tys. zł, przeznaczyć 562,4 mln zł, czyli około 25 proc. zysku na kapitał rezerwowy. Natomiast pozostała część zysku w wysokości prawie 1,7 mld zł, czyli około 75 proc. zysku netto ma zostać niepodzielona.

- Uzasadnieniem powyższego sposobu podziału zysku oraz pozostawienia niepodzielonej części zysku jest obecna sytuacja w Polsce związana ze stanem epidemii koronawirusa ogłoszonym w dniu 20 marca 2020 roku, możliwymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu, jak również ich spodziewanym wpływem na sektor bankowy – czytamy w komunikacie, którego treść ujawnia Polska Agencja Prasowa.

Za mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoZa mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

W komunikacie dodano, że zarząd banku uwzględnił również stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego wyrażone w piśmie z 26 marca 2020 roku, zgodnie z którym KNF oczekuje zatrzymania przez banki całości wypracowanego w poprzednich latach zysku.

- Powodem pozostawienia niepodzielonej części zysku netto jest możliwość jego potencjalnego wykorzystania dla celów realizowania wypłat dywidendy w następnych latach, z zastrzeżeniem uzyskania ewentualnej wymaganej zgody regulacyjnej na taką wypłatę – informuje bank.

Pekao informuje również, że propozycja podziału zysku oraz pozostawienia niepodzielonej część zysku uzyskała pozytywną opinię Rady Nadzorczej Banku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego. Dotyczy polskich uczniów i najważniejszych egzaminów

Co najmniej dwa nowe podatki rozważa rząd. Trwa rozpaczliwe szukanie pieniędzyCo najmniej dwa nowe podatki rozważa rząd. Trwa rozpaczliwe szukanie pieniędzyCzytaj dalej

PZU przeznacza środki na kapitał zapasowy

Na podobny krok zdecydował się PZU.

Ubezpieczyciel informuje w komunikacie prasowym, że z zysku za zeszły rok wynoszącego 2,65 mld zł, planuje przeznaczyć 2,64 mld na kapitał zapasowy, a 7,3 mln zł na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

PZU podkreśla, że proponowany podział zysku jest zgodny ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego, która wskazuje, iż mając na uwadze obecną sytuację, związaną z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu, jak również ich spodziewanym wpływem na sektor ubezpieczeniowy, KNF oczekuje, że zakłady ubezpieczeń zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku.

10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmiany w ślubach. Uwaga, zaczną obowiązywać już niedługo
  2. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany
28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powodu28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powoduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News