BiznesINFO.pl

Flickr.com/WrS.tm.pl

Absolutny rekord pobity. PZU z luksusowym wieżowcem

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

PZU przeniesie się wkrótce do prestiżowego wieżowca w ścisłym centrum Warszawy. Narodowy ubezpieczyciel zajmie niemalże całą, wysoką na 140 metrów wieżę tuż przy II linii metra. Jak podaje portal 300 Gospodarka, jest to absolutny rekord na rynku najmu nieruchomości. PZU przebija tym samym mBank. Umowa już została podpisana.

PZU przy Rondzie Daszyńskiego

Grupa PZU wynajęła aż 47 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, handlowej oraz magazynowej w wieżowcu Generation Park Y. W skład kompleksu wchodzi także 325 miejsc parkingowych. Jak dowiadujemy się z portalu 300 Gospodarka, PZU zajmie 98,5% całej powierzchni wieżowca. Jest to absolutny rekord na polskim rynku wynajmu nieruchomości. Poprzedni należał do mBanku, który wynajął niecałe 46 tysięcy metrów kwadratowych w wieżowcu Mennica Legacy Tower.

Polska grupa ubezpieczeniowa już wkrótce przeniesie się do budowanej przez szwedzką Skanskę wieży w ścisłym centrum Warszawy. Nowo powstająca budowla otrzyma adres Rondo Daszyńskiego 4 i znajduje się tuż przy wejściu do zlokalizowanej na II linii stacji metra. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego Skanski, PZU zapowiada wielką przeprowadzkę pod nowy adres już za 2 lata. Generation Park Y stanie się główną siedzibą ubezpieczyciela w II kwartale 2022 roku.

PZU będzie górowało nad Warszawą

Ubezpieczyciel wybrał na swoją siedzibę 140-metrową wieże w kompleksie szwedzkiej Skanski, który powstaje w ścisłym centrum Warszawy. Okolice Ronda Daszyńskiego są od dłuższego czasu intensywnie zabudowywane przez nowoczesne biurowce. Sprzyja temu świetna lokalizacja - rondo położone jest przy drugiej linii metra. Kolejne firmy przenoszą swoje siedziby właśnie tutaj. Najnowsza inwestycja szwedzkiego dewelopera będzie najwyższym budynkiem tej firmy w Europie Wschodniej.

PZU zajmie 38 nadziemnych pięter oraz 4 podziemne, gdzie zlokalizowano parkingi dla samochodów, motocykli oraz rowerów. Na wysokości 127 metrów ma zostać zbudowany zielony taras, z którego pracownicy będą mogli podziwiać centrum Warszawy. Koniec budowy planowany jest na pierwszy kwartał 2021. Grupa PZU planuje całkowitą przeprowadzkę dokładnie rok później.

Tagi:

WarszawaPZU

Podobne artykuły

Finanse

Straż Graniczna załapała się na prezent wart 20 mln zł. Funkcjonariusze mają się z czego cieszyć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]