PZU zmienia siedzibę
Flickr.com/WrS.tm.pl
Autor Kasper Starużyk - 2 Lipca 2020

Absolutny rekord pobity. PZU z luksusowym wieżowcem

PZU podpisało umowę najmu luksusowego wieżowca w centrum Warszawy. 140-metrowa wieża będzie niemal w całości zajęta przez państwową firmę. Jest to absolutny rekord na rynku.

PZU przeniesie się wkrótce do prestiżowego wieżowca w ścisłym centrum Warszawy. Narodowy ubezpieczyciel zajmie niemalże całą, wysoką na 140 metrów wieżę tuż przy II linii metra. Jak podaje portal 300 Gospodarka, jest to absolutny rekord na rynku najmu nieruchomości. PZU przebija tym samym mBank. Umowa już została podpisana.

PZU przy Rondzie Daszyńskiego

Grupa PZU wynajęła aż 47 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, handlowej oraz magazynowej w wieżowcu Generation Park Y. W skład kompleksu wchodzi także 325 miejsc parkingowych. Jak dowiadujemy się z portalu 300 Gospodarka, PZU zajmie 98,5% całej powierzchni wieżowca. Jest to absolutny rekord na polskim rynku wynajmu nieruchomości. Poprzedni należał do mBanku, który wynajął niecałe 46 tysięcy metrów kwadratowych w wieżowcu Mennica Legacy Tower.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rosja nadal chce straszyć kurkiem. Kreml zdradził strategię energetyczną na najbliższe lata
2. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc

Polska grupa ubezpieczeniowa już wkrótce przeniesie się do budowanej przez szwedzką Skanskę wieży w ścisłym centrum Warszawy. Nowo powstająca budowla otrzyma adres Rondo Daszyńskiego 4 i znajduje się tuż przy wejściu do zlokalizowanej na II linii stacji metra. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego Skanski, PZU zapowiada wielką przeprowadzkę pod nowy adres już za 2 lata. Generation Park Y stanie się główną siedzibą ubezpieczyciela w II kwartale 2022 roku.

PZU będzie górowało nad Warszawą

Ubezpieczyciel wybrał na swoją siedzibę 140-metrową wieże w kompleksie szwedzkiej Skanski, który powstaje w ścisłym centrum Warszawy. Okolice Ronda Daszyńskiego są od dłuższego czasu intensywnie zabudowywane przez nowoczesne biurowce. Sprzyja temu świetna lokalizacja - rondo położone jest przy drugiej linii metra. Kolejne firmy przenoszą swoje siedziby właśnie tutaj. Najnowsza inwestycja szwedzkiego dewelopera będzie najwyższym budynkiem tej firmy w Europie Wschodniej.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

PZU zajmie 38 nadziemnych pięter oraz 4 podziemne, gdzie zlokalizowano parkingi dla samochodów, motocykli oraz rowerów. Na wysokości 127 metrów ma zostać zbudowany zielony taras, z którego pracownicy będą mogli podziwiać centrum Warszawy. Koniec budowy planowany jest na pierwszy kwartał 2021. Grupa PZU planuje całkowitą przeprowadzkę dokładnie rok później.

Generation Park Y

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News