Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Gigant odzieżowy zamyka kolejne sklepy. Marka jest obecna na rynku od 76 lat
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 02.09.2023 18:02

Gigant odzieżowy zamyka kolejne sklepy. Marka jest obecna na rynku od 76 lat

Sklep, ubrania
Domena publiczna

Jedna z najbardziej popularnych na świecie marek odzieżowych zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Firma szuka oszczędności i zamyka kolejne sklepy, w tym również w Polsce.

Problemy finansowe jednej z ulubionych sieciówek Polaków

H&M (H&M Hennes & Mauritz AB) to szwedzkie przedsiębiorstwo odzieżowe założone w 1947 roku przez Erlinga Perssona. Dobrze znana i lubiana wśród Polaków marka od kilku lat zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Szukając oszczędności, szwedzki gigant zamyka swoje sklepy stacjonarne na całym świecie. Tłumaczy to zmianą nawyków zakupowych klientów.

Lidl wycofuje ciastka dla dzieci. Powodem link tylko dla dorosłych

Restrukturyzacja

Od kilku lat H&M notuje ogromne straty, przez co redukuje liczbę sklepów i zwalnia pracowników. W Niemczech i Wielkiej Brytanii zamykane są sklepy sieciówki, a restrukturyzacja ma przynieść setki milionów euro oszczędności. Sieć tłumaczy, że jest zmuszona do podjęcia tak drastycznych działań z uwagi na rosnącą popularność zakupów online.

Pierwszy sklep w Polsce zamknięty

W 2022 roku H&M zwolnił niemal 1,5 tys. pracowników, a najmniej rentowne sklepy stacjonarne zostały pozamykane. W Polsce sieć ma około 200 placówek. Niedawno podjęto decyzję o zamknięciu pierwszego sklepu w Polsce. Mowa o H&M w Opolu, który istniał na rynku od 15 lat.

Źródła: money.pl, Interia, Super Express

Tagi: sklep