Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl wycofuje ciastka dla dzieci. Powodem link tylko dla dorosłych
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 02.09.2023 16:04

Lidl wycofuje ciastka dla dzieci. Powodem link tylko dla dorosłych

Sklep Lidl
East News

Sieć dyskontów Lidl podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży ciastek dla dzieci. Powodem ma być… adres internetowy obecny na opakowaniu. Brzmi kuriozalnie, jednak jak wynika z doniesień medialnych, tak faktycznie jest - i może mieć to sens.

Wycofywanie produktów a powody

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o wycofaniu danego produktu ze sprzedaży. Powody są różne - najczęściej podawanym jest obecność szkodliwego dla ludzi związku chemicznego lub bakterii.

Zdarzają się jednak i takie momenty, gdy sieć sklepów podejmuje decyzję o zdjęciu danego towaru z półek z powodów, które można na pierwszy rzut oka uznać za wprost kuriozalne. Tak właśnie jest w tym przypadku.

Brytyjski Lidl wycofuje ciastka

Według doniesień portalu Gazeta.pl oraz Niebezpieczenika, brytyjski oddział sieci Lidl podjął decyzję o wycofaniu kilku rodzajów ciasteczek firmowanych marką “Psiego patrolu”. Chodzi oczywiście o amerykański serial dla dzieci, którego główni bohaterowie pomagają innym.

Powodem wycofania aż tylu rodzajów przekąsek nie są jednak bakterie ani inne niepożądane związki chemiczne. Jak wynika z informacji podawanych przez brytyjskiego Lidla a cytowanych przez Gazetę.pl, przyczyną jest… adres strony internetowej zamieszczony na opakowaniu.

Powodem adres internetowy

Powyższa informacja nie jest żartem - faktycznie bowiem cztery rodzaje ciastek zostały wycofane przez adres strony internetowej. Jak wynika z informacji Niebezpiecznika, oryginalnie pod podanym adresem znajdowała się strona producenta produktów spożywczych dla dzieci.

Obecnie jednak pod tym adresem można znaleźć materiały zdecydowanie nie dla dzieci. Chodzi oczywiście o treści wyłącznie dla dorosłych i taki właśnie powód podano w uzasadnieniu. Jak podaje Gazeta.pl, Lidl prosi klientów o niewchodzenie pod podany adres i oddawanie produktów do sklepów, gdzie otrzymają zwrot pieniędzy.

Tagi: Lidl sklep