Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dzięki tej uldze odliczysz ogromną kwotę. Niewiele osób o tym wie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 29.02.2024 11:41

Dzięki tej uldze odliczysz ogromną kwotę. Niewiele osób o tym wie

Kalkulator, laptop,
Freepik/cookie_studio

Polacy mogą korzystać z rozmaitych ulg podatkowych, które przynoszą im wiele korzyści. Okazuje się, że dla sporej grupy podatników jest przeznaczona ulga, która umożliwia odliczenie nawet miliona złotych w ciągu roku. Kto może z niej skorzystać? Przedstawiamy szczegóły.

Polacy mogą korzystać z różnych ulg podatkowych

Jakiś czas temu ruszył czas rozliczania się ze skarbówką za 2023 rok. Polacy muszą złożyć swoje deklaracje podatkowe do 30 kwietnia 2024 r. Można zrobić to za pośrednictwem usługi Twój e-PIT lub wybierając się osobiście do urzędu skarbowego. 

Podczas rozliczania się z fiskusem, Polacy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych. Większość z nich jest podatnikom doskonale znana, ale są też takie, o których nie mają pojęcia.  

ZUS wypłaca 1269 zł na wniosek. Trzeba jednak spełnić warunki

Prawie nikt nie wie o istnieniu tej ulgi podatkowej

Jedną z ulg, o których wielu Polaków nie ma pojęcia, jest ulga na ekspansję, która przeznaczona jest dla przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym lub według skali podatkowej. Jej założeniem jest możliwość dwukrotnego odliczenia wydatków, które ponieśli w celu zwiększenia sprzedaży. Warto dodać, że ulga przysługuje osobom, które same tworzą własne produkty i je sprzedają.

Zobacz także: W ten sposób podniesiesz swoją emeryturę. ZUS czeka na jeden dokument 

Ulga na ekspansję. Polacy mogą odliczyć nawet milion złotych

Jak przekazał Piotr Juszczyk, główny doradca podatkowy w InFakcie, cytowany przez “Radio Zet”, podczas rozliczeń za 2022 rok jedynie 800 podatników skorzystało z ulgi na ekspansję. Podkreślił także, że według niego o wiele więcej osób jest uprawnionych do tej ulgi. Przedsiębiorcy powinni zwrócić na nią szczególną uwagę, bowiem maksymalna kwota odliczenia wynosi aż milion złotych w ciągu roku.