Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Duży bank apeluje do klientów. "Nie podawaj nikomu"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.05.2024 13:39

Duży bank apeluje do klientów. "Nie podawaj nikomu"

bankomat
Fot. materiały własne

Klienci jednego z największych banków nieustannie mają dostęp do komunikatu, który może ochronić ich pieniądze. ING Bank Śląski przygotował specjalny poradnik z podstawowymi zasadami. Osobny rozdział poświęcony jest chronieniu karty kredytowej. - Nie podawaj nikomu - czytamy na stronie internetowej.

Ważny komunikat banku, każdy powinien go przeczytać

Nie tylko PKO BP dba o to, by klienci nie stracili pieniędzy zgromadzonych na kontach. Wszystkie banki regularnie publikują komunikaty dotyczące bezpieczeństwa finansowego, czy ostrzeżeń związanych z działalnością oszustów.

ING Bank Śląski na stronie internetowej oferuje specjalną przestrzeń, gdzie można poznać podstawowe zasady, jakimi powinni się kierować nie tylko klienci jednego banku. Wszyscy Polacy powinni to przeczytać. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad.

Płacisz kartą i nie bierzesz potwierdzenia? To duży błąd

Wystarczy pamiętać o czterech zasadach

ING Bank Śląski podobnie, ja PKO BP zachęca do skorzystania z opcji dodatkowych zabezpieczeń. Niemniej na uwagę zasługuje część, gdzie pracownicy banku podpowiadają, jak chronić swoją kartę. Gdy kawałek niepozornego plastiku lub wytłoczone na nim dane trafiają do osób trzecich, można stracić wszystkie pieniądze.

ZOBACZ: NFZ opublikował dane. Wydatki liczone są w miliardach

W komunikacie ING Banku Śląskiego wyszczególniono cztery punkty. Jeden z nich wydaje się banalny, ale pracownicy banku wskazali go jako pierwszą zasadę, którą powinni kierować się Polacy: “Nie podawaj nikomu PIN-u i nie trzymaj go razem z kartą”. Drugi wyszczególniony punkt dotyczy opcji, z której nie korzystają wszyscy.

ING Bank Śląsk ostrzega klientów

Komunikat ING Banku Śląskiego nieustannie dostępny dla klientów na stronie internetowej w czterech prostych krokach przedstawia sposób na to, jak chronić swoją kartę. Te wiadomości są ważne i chronią pieniądze zgromadzone na kontach Polaków.

ZOBACZ: Kolejne rekordowe zorze polarne nad Polską. Następna szansa dopiero w 2035 r.

Co należy robić oprócz chronienia PIN-u do karty? ING Bank Śląski wskazuje na trzy inne zasady. Oto one:

  • włącz pushe o transakcjach w aplikacji Moje ING;
  • dostosuj limity transakcyjne dla płatności w sklepach, internecie i za granicą;
  • zablokuj czasowo kartę, jeśli coś Cię zaniepokoi.

Źródło: ing.pl