BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

telefony
01.11.2023 22:03 Masz w domu taki telefon? Lepiej uważa, mogą same dzwonić za granicę

W dzisiejszych czasach znaczna większość z nas posiada jedne z najnowocześniejszych telefonów komórkowych. Zdarza się jednak wciąż, że niektórzy korzystają z modeli ze starszymi wersjami Androida. CERT Orange Polska ostrzega, że w niektórych przypadkach takie telefony mogą… same wykonywać połączenia na zagraniczne numery. To wiąże się ze słonymi opłatami naliczanymi na nasz rachunek. Zdradzamy, o jakich modelach mowa.

dziewczynka-laptop-internet-stuu
25.10.2023 09:21 Pandora Gate, czyli gigantyczny skandal dotyczący polskich youtuberów. Ekspert: „pozwalają sobie na więcej, bo to im się opłaca”

Trzeciego października na platformie Youtube pojawił się film, który wywołał lawinę komentarzy i deklaracji ze strony polityków, dziennikarzy, właścicieli firm i samych influencerów. Mowa o materiale pt. „MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE (Boxdel, Dubiel, Fagata)”, w którym Sylwester Wardęga wskazuje na zaistnienie procederu pedofilskiego z udziałem celebrytów polskiego środowiska internetowego. Niezwłocznie podjęto śledztwo w tej sprawie, a Stuart K.-B., czyli youtuber znany jako Stuu, został zatrzymany na podstawie listu gończego w Wielkiej Brytanii. To jednak nie znaczy, że problemu już nie ma, a cała ta sprawa powinna zapalić czerwoną lampkę u wszystkich rodziców. Jakie autorytety mają najmłodsi? Na co powinni zwrócić uwagę reklamodawcy? Czy istnieje szansa, że internet będzie bezpieczniejszym środowiskiem? Ne te oraz inne pytania odpowiedziała nam Marta Rodzik – ekspert ds. PR (wizerunku), właścicielka Rodzik Agency PR.

PKO BP
24.10.2023 22:28 PKO BP wystosował ważny komunikat. Pilny apel do wszystkich klientów

Pod względem liczby posiadanych klientów, PKO Bank Polski nie ma sobie równych. Na koniec I kwartału 2023 roku bank obsługiwał 11,7 mln klientów. Do nich wszystkich bank wystosował ważny komunikat dotyczący bezpieczeństwa. Lepiej go nie przeoczyć.

Obserwatorium kosmiczne.
31.08.2023 16:36 Najbardziej zaawansowane teleskopy na Ziemi zhakowane. Obserwatorium Gemini wyłączone z użytku

Obserwatorium Gemini uważa się za jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie. Składające się z dwóch rozlokowanych na dwóch przeciwległych punktach planety teleskopy od 2000 roku dostarczają naukowcom bezcennych informacji na temat Układu Słonecznego, czarnych dziur czy procesu powstawania star. Tak przynajmniej było do niedawna, gdyż infrastruktura obu teleskopów stanowiących system Gemini została skutecznie zaatakowana przez hakerów.