Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

biurko
10.06.2024 12:57 Niechciany przelew. Możliwości zwrotu i konsekwencje przekazywania środków

Zaawansowana bankowość elektroniczna sprawia, że transakcje finansowe są realizowane w zawrotnym tempie. Nierzadko zdarza się więc, że użytkownicy otrzymują przelewy, na które nie czekali. Jak powinno się reagować w takiej sytuacji?

bankomat, mężczyzna
07.06.2024 11:24 Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Bank wydał komunikat

Utrudnienia w dużym banku. Klienci muszą przygotować się na czasową przerwę w działaniu części funkcji oferowanych przez ING Bank Śląski. Bank opublikował oficjalny komunikat o utrudnieniach przewidzianych na najbliższy weekend. Na liście banków planujących prace serwisowe znajduje się jeszcze jedna pozycja.

Krzysztof Gawkowski/Ministerstwo Cyfryzacji
29.05.2024 11:52 Wicepremier Gawkowski zapowiada: "Pieniądze będą, to gwarancja od rządu"

Krzysztof Gawkowski, wicepremier, minister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa wygłosił w środę 29 maja we Wrocławiu przemówienie, podnosząc “przesłanie polskiego rządu”. “Niech tu, we Wrocławiu, to wybrzmi. Pieniądze będą” - zapowiedział, odnosząc się do realizacji inwestycji z zakresu Smart City.

bank PKO BP
25.05.2024 08:13 PKO BP wydał ważny komunikat. Bank apeluje do klientów

Klienci PKO BP otrzymali w aplikacji IKO ważny komunikat. Bank zdecydował się na zwrócenie uwagi na jeden z aspektów bankowości mobilnej i internetowej. - Dbaj o kod Blik jak o gotówkę lub kartę - czytamy w wiadomości. O co dokładnie chodzi?

bankomat
23.05.2024 13:39 Duży bank apeluje do klientów. "Nie podawaj nikomu"

Klienci jednego z największych banków nieustannie mają dostęp do komunikatu, który może ochronić ich pieniądze. ING Bank Śląski przygotował specjalny poradnik z podstawowymi zasadami. Osobny rozdział poświęcony jest chronieniu karty kredytowej. - Nie podawaj nikomu - czytamy na stronie internetowej.

Przemysław Kania
21.05.2024 18:08 Dyrektor generalny CISCO o poziomie cyfryzacji w Polsce. "Problemem jest konsumpcja technologii"

Bieżący rok fiskalny w CISCO prawie dobiega końca. Przemysław Kania w rozmowie z serwisem BiznesINFO krótko go podsumował, a następnie opowiedział o tym, jak firma wspiera cyfryzację w naszym kraju. Wypowiedział się również na temat świadomości Polaków w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

PKO BP
20.05.2024 22:10 Bank PKO BP apeluje do klientów. "Nie zgadzaj się"

PKO BP nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem pieniędzy klientów. Pracownicy banku nie są jednak w stanie zapobiec wszystkiemu. W specjalnym poradniku PKO BP apeluje do klientów o przestrzeganie “10 podstawowych zasad”. 5 z nich dotyczy tego, czego nie robić. - Nie zgadzaj się - czytamy w jednym z punktów.

Paweł Jurek, Mikołaj Dowejko
09.05.2024 16:14 Sami dajemy dostęp oszustom. Ekspert DAGMA BEZPIECZEŃSTWO IT o wadze cyberbezpieczeństwa

To co nam wydaje się atakiem na system bankowy, tak naprawdę jest najczęściej atakiem na nasze urządzenie - tak o powodach kradzieży pieniędzy z kont bankowych mówił Paweł Jurek, ekspert DAGMA BEZPIECZEŃSTWO IT. Musimy zacząć się tym interesować jako indywidualni odbiorcy - mówił o zwiększaniu świadomości użytkowników urządzeń cyfrowych nasz gość.

laptop
08.05.2024 10:53 Chytry sposób Polaka na łamanie zabezpieczeń. Konta bankowe zagrożone?

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe staje się już standardem, często jego włączenie jestwręcz wymuszane przez administratorów usług internetowych. I bardzo dobrze - dziękiniemu kradzież danych uwierzytelniania nie oznacza jeszcze, że włamywacz może z ichużyciem uczynić szkody. Naiwnie byłoby jednak twierdzić, że MFA to dla hakerów zaporanie do przejścia.

ZUS
09.04.2024 10:37 ZUS wydał pilny komunikat. Chodzi o wyciek danych płatników

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyciekły dane płatników. Sprawę skierowano do prokuratury, a także do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Wyciek został potwierdzony przez rzecznika ZUS-u, który wystosował ważny komunikat do płatników.  

telefony
01.11.2023 22:03 Masz w domu taki telefon? Lepiej uważa, mogą same dzwonić za granicę

W dzisiejszych czasach znaczna większość z nas posiada jedne z najnowocześniejszych telefonów komórkowych. Zdarza się jednak wciąż, że niektórzy korzystają z modeli ze starszymi wersjami Androida. CERT Orange Polska ostrzega, że w niektórych przypadkach takie telefony mogą… same wykonywać połączenia na zagraniczne numery. To wiąże się ze słonymi opłatami naliczanymi na nasz rachunek. Zdradzamy, o jakich modelach mowa.

dziewczynka-laptop-internet-stuu
25.10.2023 09:21 Pandora Gate, czyli gigantyczny skandal dotyczący polskich youtuberów. Ekspert: „pozwalają sobie na więcej, bo to im się opłaca”

Trzeciego października na platformie Youtube pojawił się film, który wywołał lawinę komentarzy i deklaracji ze strony polityków, dziennikarzy, właścicieli firm i samych influencerów. Mowa o materiale pt. „MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE (Boxdel, Dubiel, Fagata)”, w którym Sylwester Wardęga wskazuje na zaistnienie procederu pedofilskiego z udziałem celebrytów polskiego środowiska internetowego. Niezwłocznie podjęto śledztwo w tej sprawie, a Stuart K.-B., czyli youtuber znany jako Stuu, został zatrzymany na podstawie listu gończego w Wielkiej Brytanii. To jednak nie znaczy, że problemu już nie ma, a cała ta sprawa powinna zapalić czerwoną lampkę u wszystkich rodziców. Jakie autorytety mają najmłodsi? Na co powinni zwrócić uwagę reklamodawcy? Czy istnieje szansa, że internet będzie bezpieczniejszym środowiskiem? Ne te oraz inne pytania odpowiedziała nam Marta Rodzik – ekspert ds. PR (wizerunku), właścicielka Rodzik Agency PR.

PKO BP
24.10.2023 22:28 PKO BP wystosował ważny komunikat. Pilny apel do wszystkich klientów

Pod względem liczby posiadanych klientów, PKO Bank Polski nie ma sobie równych. Na koniec I kwartału 2023 roku bank obsługiwał 11,7 mln klientów. Do nich wszystkich bank wystosował ważny komunikat dotyczący bezpieczeństwa. Lepiej go nie przeoczyć.

Obserwatorium kosmiczne.
31.08.2023 16:36 Najbardziej zaawansowane teleskopy na Ziemi zhakowane. Obserwatorium Gemini wyłączone z użytku

Obserwatorium Gemini uważa się za jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie. Składające się z dwóch rozlokowanych na dwóch przeciwległych punktach planety teleskopy od 2000 roku dostarczają naukowcom bezcennych informacji na temat Układu Słonecznego, czarnych dziur czy procesu powstawania star. Tak przynajmniej było do niedawna, gdyż infrastruktura obu teleskopów stanowiących system Gemini została skutecznie zaatakowana przez hakerów.