Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > 125 zł mniej za prąd. Wiemy, co trzeba zrobić, czas do 15 grudnia
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 12.11.2023 18:07

125 zł mniej za prąd. Wiemy, co trzeba zrobić, czas do 15 grudnia

Pieniądze w ręku
Iberion

Osobom zmagającym się z wysokimi kwotami rachunków może wydatnie pomóc obniżka oferowana przez jednego z dostawców. Kwota do zapłaty jest bowiem niższa o ponad sto złotych. Co ważne, dla uzyskania obniżki nie trzeba składać żadnych wniosków.

Niższe kwoty rachunków

W obecnej sytuacji wiele osób może patrzeć z niepokojem na kwoty pojawiające się na kolejnych rachunkach. Atmosferę podgrzewa również niepewność co do przyszłorocznej odsłony zamrożenia cen.

Okazuje się jednak, że przy wciąż obowiązujących tarczach, można uzyskać dodatkową obniżkę kwoty na rachunku za 2023 rok. Co więcej, jest to możliwe bez składania jakiegokolwiek wniosku.

Mniejsza kwota do zapłaty

Z informacji udostępnionych na stronie PGE Energetyki Kolejowej wynika, że rachunki za energię elektryczną można obniżyć o niebagatelną sumę. Mowa konkretnie o kwocie 125,34 zł; obniżka dotyczy wyłącznie opłat za prąd za 2023 rok.

Co jest powodem takiej obniżki? Strona PGE Energetyki Kolejowej wskazuje, że dodatkowy upust zapewniło rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 roku. Ze zmiany mogą skorzystać wszystkie polskie gospodarstwa domowe; funkcjonuje ona obok limitów zużycia, które wynoszą 3000 kWh/rok w wersji podstawowej, 3600 kWh/rok dla niepełnosprawnych oraz 4000 kWh/rok dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i rolników.

Jak zapłacić mniej za prąd? Czas ucieka

Sposobów na uzyskanie upustu, według informacji ze strony internetowej PGE Energetyki Kolejowej, jest aż sześć. Niezłym zaskoczeniem jest, że wystarczy spełnić tylko jeden z nich, aby obniżka została aktywowana. Jednakże samo przedsiębiorstwo zachęca klientów jedynie do trzech z nich: zweryfikowania danych umownych bądź wyrażenia zgody na otrzymywanie elektronicznej korespondencji lub informacji o oferowanych produktach i usługach.

Czasu na wykonanie jednej z podanych czynności zostało niewiele - PGE Energetyka Kolejowa jako termin wskazuje 15 grudnia 2023 roku. Powyższe czynności można wykonać w biurze przedsiębiorstwa w Opolu, za pośrednictwem poczty bądź telefonicznie. Przez internet można aktywować jedynie opcję dotyczącą elektronicznych faktur.