Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Prąd

Prąd

gniazdka elektryczne
07.06.2024 19:22 Dodatkowe 100 zł na rachunki za prąd. Te osoby dostaną dofinansowanie

Spora część Polaków będzie mogła liczyć na dofinansowanie do rachunków za prąd. Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w życie specjalnej dopłaty, która odciąży budżet odbiorców energii. Beneficjenci otrzymają dodatkowe 100 zł miesięcznie.

licznik prądu
30.05.2024 11:11 Rachunki za prąd będą niższe? Rząd ma nowe rozwiązanie

Został już tylko miesiąc, zanim ceny prądu zostaną odmrożone, a rachunki za energię pójdą w górę. Dotychczasowe plany rządu zakładały, że większość Polaków zapłaci więcej. Teraz jednak może się to zmienić.

przedłużacze
16.05.2024 20:33 Nawet 1200 zł dopłaty na rachunki za prąd. Skorzysta wielu Polaków

Obecne rozwiązania chroniące odbiorców energii przed podwyżkami wygasają wraz z końcem czerwca. Ceny prądu pójdą w górę, ale Polacy będą mogli otrzymać specjalne wsparcie finansowe. Chodzi dokładnie o bon energetyczny. Sejm przyjął ustawę ws. wprowadzenia świadczenia. Ile będzie wynosiło? Przedstawiamy szczegóły. 

pieniądze, gniazdko
14.05.2024 17:13 Podwyżki cen prądu coraz bliżej. Wiadomo, o ile więcej zapłacą Polacy

Zapowiadany od początku roku wzrost cen prądu czeka nas już za półtorej miesiąca. Wciąż zmieniające się informacje budzą niepokój Polaków. Ile w końcu zapłacą po podwyżce? Szefowa resortu klimatu i środowiska podała kwotę.

pieniądze
07.05.2024 13:14 Bon energetyczny. Ważne informacje na temat daty składania wniosków

Rząd proponuje nowy termin na składanie wniosków o wypłatę bonu energetycznego. Celem ustawy ma być przedłużenie osłon związanych z cenami energii, na druga połowę roku. Co trzeba wiedzieć?

pralka
02.05.2024 14:58 W ten sposób obniżysz rachunki. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na pralce

Już wkrótce przestanie obowiązywać rządowa tarcza antyinflacyjna, a ceny prądu pójdą w górę. Warto więc zacząć oszczędzać energię, by nieco obniżyć swoje rachunki. Okazuje się, że możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wciśniemy jeden przycisk przed uruchomieniem pralki.

licznik energii
13.04.2024 17:46 Rewolucja w rozliczaniu prądu. Miliony osób mogą na tym stracić

Rząd zajmie się w najbliższym czasie nowymi przepisami związanymi z rozliczaniem energii elektrycznej. Odpowiedni zapis trafił już do wykazu jego prac. To pokłosie planów wprowadzenia taryf dynamicznych, które przybliżą model rozliczania się do wartości rynkowych energii. Nie każdy jednak na tym skorzysta.

przedłużacz
09.04.2024 18:25 Od 1 lipca wyższe ceny za prąd. Będzie pakiet pomocowy

Do odmrożenia cen prądu zostało coraz mniej czasu. Rachunki mają wzrosnąć już za niecałe trzy miesiące. Ministra klimatu i środowiska zapowiada jednak trzy kroki mające zagwarantować akceptowalny poziom cen dla wszystkich. Wszyscy mogą liczyć na wsparcie?

przedłużacze, ręka
31.03.2024 09:56 Ostatnia szansa na tańszy prąd. Kończy się czas na złożenie ważnego wniosku

Aktualnie obowiązuje zamrożenie cen energii elektrycznej. Część Polaków musi złożyć odpowiedni wniosek, by móc korzystać z tańszego prądu. Trzeba się jednak pospieszyć, bo to już ostatni moment na dopełnienie formalności. Przedstawiamy szczegóły.

zegarek
29.03.2024 10:08 Przykre konsekwencje zmiany czasu. Niewielu ma tego świadomość

Przed nami zmiana czasu z zimowego na letni. W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) przestawimy zegarki i będziemy spać o godzinę krócej. Niewyspanie oraz nadmierne zmęczenie to jednak nie wszystkie negatywne konsekwencje manipulowania wskazówkami, jakie powstają. Okazuje się, że praktyka ta rodzi wiele problemów. Mowa nawet o tych zdrowotnych i finansowych.

Gniazdko, wtyczki
28.03.2024 19:54 Prąd może być tańszy, trzeba złożyć wniosek. Zostało tylko kilka dni

Spora część Polaków może skorzystać z rozwiązania, dzięki któremu ich rachunki za prąd będą niższe. W tym celu muszą jednak złożyć odpowiedni wniosek. Muszą się pospieszyć, bo termin na dostarczenie dokumentów kończy się już za kilka dni. Przedstawiamy szczegóły. 

Liczniki prądu
27.03.2024 13:46 Tańsze rachunki za prąd. Kończy się czas na składanie dokumentów

Polacy jak na razie nie muszą martwić się o podwyżki za prąd, a to wszystko przez zamrożone ceny energii. Obowiązują określone limity zużycia, które nie są takie same dla wszystkich. Aby skorzystać z tańszych rachunków, część Polaków musi złożyć odpowiednie oświadczenia. Trzeba się jednak pospieszyć, bo termin upływa już za kilka dni.

Kalkulator, laptop, zeszyt
22.03.2024 13:54 Powraca kultowe dofinansowanie. Już niebawem rusza nabór wniosków

Już niebawem powróci popularne dofinansowanie. Wielu Polaków będzie mogło skorzystać z tego wsparcia, a nabór wniosków ma zostać ogłoszony wkrótce. Budżet przeznaczony na to świadczenie jest całkiem pokaźny. Przedstawiamy szczegóły.

gniazdko elektryczne
20.03.2024 19:25 Rachunki za prąd mogą być niższe. Termin tylko do końca marca

Ceny energii elektrycznej już niedługo drastycznie wzrosną, ale wiele osób do końca czerwca może jeszcze korzystać z tańszego prądu. Aby tak się stało, muszą jednak złożyć stosowne oświadczenie, a czas na to właśnie się kończy. Ostateczny termin na dopełnienie formalności mija bowiem wraz z końcem marca. O kim mowa? I co trzeba zrobić? Wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

gniazdo elektryczne
15.03.2024 10:04 Polacy mogą płacić mniej za prąd. Termin mija 31 marca

Podwyżki cen energii coraz bliżej. Taki stan rzeczy realnie niepokoi Polaków, którzy w ostatnim czasie wydają znacznie więcej na podstawowe potrzeby. Jest jednak sposób, by zapłacić mniej. Kto może zwiększyć limit zużycia? Na złożenie wniosku zostało mało czasu.

Przedłużacze
11.03.2024 14:23 Ceny prądu mogą pójść mocno w górę. Są najnowsze prognozy NBP

Jakiś czas temu rząd podjął decyzję o przedłużeniu zamrożenia cen prądu. Rozwiązania chroniące odbiorców energii obowiązują jednak tylko przez pierwsze sześć miesięcy roku i już niedługo wygasną. Co jeśli rząd postanowi całkowicie odmrozić stawki za prąd? Portfele Polaków mogą mocno na tym ucierpieć. NBP właśnie przedstawił najnowsze szacunki.

pieniądze
09.03.2024 14:20 Ceny prądu pójdą w górę. Kto może uniknąć podwyżki?

Już za kilka miesięcy ceny energii mają gwałtownie skoczyć w górę. Rząd pracuje już jednak nad nową ustawą, która ma chronić osoby, które podwyżki dotkną najmocniej. Wiceminister klimatu zdradza szczegóły. Regulacje mają wpłynąć zarówno na celu prądu, jak i gazu.

pieniądze
08.03.2024 08:44 To urządzenie pożera najwięcej prądu. Większość Polaków o tym nie wie

Niemal każdy z nas co miesiąc płaci gigantyczne rachunki za prąd. Wielu z nas nie wie, że w domu mamy elektronicznego ”złodzieja”. Które urządzenie pobiera najwięcej prądu?

Liczniki prądu
04.03.2024 11:44 Wielkie zmiany w rachunkach za prąd. Dzięki temu zapłacisz mniej

Już niebawem wygasną rządowe rozwiązania, dzięki którym Polacy płacą mniej za prąd. Okazuje się, że już w sierpniu w życie wejdą ogromne zmiany w rachunkach za energię, które przyczynią się do ich obniżenia. O co dokładnie chodzi?

przedłużacz, prąd, gniazdko
25.02.2024 22:06 Kradzież prądu jest surowo karana. Co za to grozi?

Na stronie jaworskiej policji pojawił się komunikat w sprawie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej. Funkcjonariusze przypominają, nie tylko o zagrożeniach takiego przedsięwzięcia, ale również o konsekwencjach prawnych. A te powinny odstraszyć potencjalnych śmiałków. Nie zawsze jednak tak jest.

Przedłużacz, prąd
21.02.2024 10:31 Tyle Polacy płacą za prąd. Wkrótce stawki mogą pójść w górę

Jakiś czas temu Polacy dowiedzieli się, jak będą wyglądały rachunki za prąd, które zapłacą w najbliższym czasie. Jak się okazuje, aktualnie obowiązuje rządowy program ochrony odbiorców energii, ale za jakiś czas wsparcie się skończy. Co wtedy z cenami prądu? 

Fotowoltaika
17.02.2024 15:36 Montujesz fotowoltaikę? Możesz otrzymać dofinansowanie, są warunki

Popularność instalacji fotowoltaicznych w Polsce cały czas rośnie. Nic dziwnego - można przecież dostać na ten cel spore dofinansowanie, a nawet ulgi podatkowe. Konieczne jest jednak spełnienie odpowiednich warunków, aby korzystać z przywilejów.

Ceny prądu
17.02.2024 14:23 Obniżka cen prądu nadal możliwa. Zostało mało czasu, by złożyć wniosek

Przez najbliższe kilka miesięcy w dalszym ciągu będą obowiązywały zamrożone ceny prądu. Część osób może skorzystać z podwyższonych limitów zużycia energii elektrycznej. Jest jednak haczyk - termin na składanie wniosków w tej sprawie upływa już wkrótce.

rachunki, kalkulator
06.02.2024 10:48 Gigantyczne podwyżki cen prądu. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o 80%

Od lipca 2024 roku za prąd zapłacimy więcej? Niestety, wiele wskazuje na to, że to koniec zamrożonych cen. Minister Klimatu i Środowiska wyjaśnia, co dalej.

licznik prądu
25.01.2024 22:19 Zrób tak, a zapłacisz niższe rachunki za prąd. Każdy może zaoszczędzić

Wysokie rachunki za prąd to problem, z którym boryka się ogromna część Polaków. Okazuje się, że jest kilka banalnie prostych sposobów na to, by co miesięczne opłaty za energię elektryczną nie były aż tak wysokie. Przedstawiamy szczegóły.

przedłużacz
19.01.2024 13:17 W Polsce zabraknie prądu? Niepokojące doniesienia, samorządowcy złożyli wniosek

Wokół budowy elektrowni jądrowej w Polsce wybuchło zamieszanie. Samorządowcy złożyli pismo o zmianę lokalizacji. Kolejne opóźnienia mogą skutkować katastrofą - w kraju może zabraknąć prądu.

Przedłużacze
17.01.2024 14:23 Wiemy, jak będą wyglądały rachunki za prąd w tym roku. Padły konkretne stawki

Zdecydowana większość Polaków zastanawia się, jak będą wyglądały ceny energii elektrycznej w tym roku. Do tej pory można było tylko spekulować na podstawie propozycji złożonych przez sprzedawców energii. Teraz już znamy oficjalne dane i konkretne stawki. 

Pieniądze, wtyczki
31.12.2023 19:21 Wielu Polaków dostanie zwrot pieniędzy za prąd. Wiadomo, kto skorzysta

Znamy nowe zasady zwrotu pieniędzy dla odbiorców energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska jakiś czas temu wydało rozporządzenie, które zakłada obniżkę rachunków za prąd dla wielu Polaków. Jakie warunki należy spełnić, bo otrzymać dodatkowe pieniądze?