Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znana polska sieć odzieżowa na skraju bankructwa. Jest wniosek o upadłość
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 27.05.2024 15:32

Znana polska sieć odzieżowa na skraju bankructwa. Jest wniosek o upadłość

sklep sportowy
Fot. EAST NEWS

Kolejne wieści o problemach finansowych polskich firm obiegają kraj. Tym razem, polska firma Active, znana z szerokiej oferty odzieży sportowej, znalazła się na skraju bankructwa. Wniosek o upadłość już wpłynął do sądu. Czy to oznacza koniec jednej z ulubionych sieci sklepów sportowych w Polsce? 

Active na skraju bankructwa

Polska firma Active, która od 1998 roku dostarczała odzież i obuwie sportowe znanych marek, zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Sąd Rejonowy w Kielcach otrzymał wniosek o ogłoszenie upadłości Active MG Sp. z o.o. SPK, co świadczy o trudnej sytuacji finansowej firmy. 

Od momentu otwarcia pierwszego sklepu w Kielcach, Active stopniowo rozszerzało swoją działalność, wchodząc na rynek internetowy w 2008 roku. Asortyment firmy obejmował produkty marek takich jak Nike, Adidas, Puma czy Reebok, skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci. 

Co my właściwie mamy z tej Unii? Kampania profrekwencyjna FWG Kupony cząstkowe od Lotto. Gracze nawet o tym nie wiedzą

Trudna sytuacja Europie: Active nie jest samotny

Problemy finansowe Active są częścią szerszego trendu, który przetacza się przez Europę. Wiele sieci handlowych, zwłaszcza tych specjalizujących się w sprzedaży odzieży sportowej, zmaga się z trudnościami. Portal dlahandlu.pl zwraca uwagę na rosnącą liczbę bankructw w tym segmencie rynku.

Przykładem może być SportScheck, należąca do grupy Signa, która również ogłosiła upadłość. Trudna sytuacja ekonomiczna w Europie, zmieniające się nawyki zakupowe konsumentów oraz rosnące koszty operacyjne tworzą niekorzystne warunki dla wielu firm.

Problemy finansowe sieci handlowych

Nie tylko Active zmaga się z trudnościami. Inne sieci handlowe, takie jak E.Leclerc, również odczuwają finansowe obciążenia. Do końca czerwca 2024 roku, E.Leclerc zamknie dwa sklepy w Polsce z powodu słabych wyników finansowych. Podobne problemy dotykają grupę Eurocash, właściciela Delikatesów Centrum, Lewiatana i Dużego Bena, która zamknęła już 165 sklepów i pięć hurtowni. 

W wyniku tych działań pracę stracą tysiące osób. Te trudności są wynikiem nie tylko globalnych problemów ekonomicznych, ale również rosnących kosztów operacyjnych i zmieniających się zachowań konsumentów.W obecnych czasach niepewności, przyszłość wielu sieci handlowych stoi pod znakiem zapytania.