Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kupony cząstkowe od Lotto. Gracze nawet o tym nie wiedzą
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 26.05.2024 22:45

Kupony cząstkowe od Lotto. Gracze nawet o tym nie wiedzą

lotto, pieniądze
Fot. East News/Jakub Kaminski; materiały własne

Lotto to popularna gra losowa, w której gracze typują liczby i czekają na losowanie, by sprawdzić, czy wybrane przez nich numery przyniosą im wygraną. Zakłady można zawierać na różne sposoby, a jedną z ciekawszych opcji są kupony cząstkowe. Dzięki nim możesz grać z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi, a wygraną dzielić na wszystkich uczestników. Jak to działa?

Jak działają kupony cząstkowe?

Zamiast jednego kuponu Lotto lub Lotto z Plusem, na Twoje życzenie można wydrukować kilka kuponów cząstkowych. Każdy z tych kuponów reprezentuje jeden udział w zakładzie. 

Gdy wygrana stanie się faktem, każdy uczestnik z osobna zgłasza się po swoją część nagrody, przedstawiając własny kupon. Informacje o tym, jakie kupony mogą być podzielone i na ile części, znajdziesz w Regulaminie gry oraz w Informacji uzupełniającej.

Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

Gdzie i jak grać w Lotto z kuponami cząstkowymi?

Opcja kuponów cząstkowych jest dostępna wyłącznie w punktach LOTTO. To tam możesz złożyć zamówienie na podział zakładu na kilka kuponów. Warto wcześniej upewnić się, że punkt oferuje tę usługę, aby uniknąć niespodzianek.

Kiedy już podzielisz zakład, pamiętaj, że każdy z uczestników musi osobiście odebrać swoją część wygranej. To proste i wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się wspólną grą i dzielić emocje związane z oczekiwaniem na wyniki losowania.

Jak jest liczony podatek od wygranej?

Podatek od wygranej liczony jest od całej kwoty wygranej w Lotto przypadającej na dany zakład, zanim zostanie ona podzielona na poszczególne części. Oznacza to, że każdy z uczestników, mimo podziału wygranej, będzie miał potrącony podatek proporcjonalnie do swojej części. 

Jest to ważne, aby każdy wiedział, jakie są zasady i nie było niespodzianek przy odbiorze nagrody. Dzięki tej opcji każdy uczestnik może odebrać swoją część nagrody, co zwiększa radość z gry.

kupon-czastkowy-lotto.jpg
Kupny cząstkowe nie są często wybierane przez graczy. Fot. Lotto