Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Zarobki w znanych sieciach handlowych. Pensje w Biedronce zaskakują
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.12.2023 12:06

Zarobki w znanych sieciach handlowych. Pensje w Biedronce zaskakują

Zarobki w Biedronce
BiznesINFO

Kwestia zarobków w dużych sieciach handlowych jest tematem generującym sporo dyskusji wśród Polaków. Kwoty, jakie można otrzymać w niektórych sieciach, budzą nie tylko zaskoczenie, ale również i krytykę. Mocno zaskakujące na tle konkurencji są pensje, jakie oferuje Biedronka.

Zarobki w polskich sieciach handlowych

Wielu Polaków bardzo często porównuje swoje zarobki z pensjami, jakie otrzymują pracownicy sieci handlowych. Nie powinno to dziwić - w sporej części przypadków, kwoty zarobków stojące na poziomie niższym w porównaniu do kasjerów czy magazynierów budzą niezadowolenie wśród pracowników innych zawodów.

A jak jest faktycznie? Serwis portalspozywczy.pl opublikował statystyki dotyczące zarobków w dużych polskich sieciach handlowych. W wielu przypadkach można się nieźle zdziwić, patrząc na kwoty proponowane pracownikom przez kierownictwo dużych sklepów. Nie zawsze jest tak, jak głoszą niektóre opinie.

Cztery znane sieci handlowe rekrutują. Oferty są zaskakujące. Wiadomo, ile można zarobić

Biedronka zadziwia kwotami

Największy polski dyskont, Biedronka, oferuje pracę na trzech stanowiskach i nieźle zadziwia stawkami. Najwięcej może zarobić sprzedawca kasjer - w tym przypadku minimalna kwota na start wynosi 4050 zł brutto, zaś maksymalna pensja kształtuje się na poziomie 4700 brutto. Nieco mniejsze kwoty przypadają pracownikom sklepu i kasjerom - na tych stanowiskach początkowa kwota kształtuje się w przedziale od 4000 zł do 4550 zł brutto miesięcznie. Do pensji dochodzą również premie przyznawane co miesiąc lub za obecność.

Główny konkurent Biedronki, Lidl, oferuje na start nieco większe pieniądze. Pracownicy sklepów początkowo zarabiają między 4200 zł do 5150 zł brutto. Z kolei magazynierzy mogą liczyć na pensje w widełkach 4800-5250 zł brutto, zaś menedżerowie  mogą zarobić na start aż od 6700 zł do 7000 zł brutto. W przypadku pracowników sklepów i magazynierów, po pierwszym i drugim roku przysługują podwyżki o 200 zł brutto, zaś dla menedżerów - odpowiednio o 300 i 800 zł brutto.

Inne sieci zaskakują

Na pensje nie narzekają również pracownicy sieci Kaufland. W przypadku kasjerów-sprzedawców mowa o przedziale 4200-5200 zł brutto - konkretne kwoty są jednak uzależnione od lokalizacji sklepu, oraz stażu pracy. Minimalna kwota jest identyczna w przypadku magazynierów - z dostępnych ogłoszeń o pracę wynika, że w niektórych przypadkach najwyższe proponowane kwoty sięgają aż 7700 zł brutto.

W odrobinę gorszej sytuacji od Kauflandu są pracownicy Auchan. Tu na start sprzedawcy-kasjerzy otrzymają pensję między 3800 a 4650 zł brutto miesięcznie. Nieco więcej oferuje się pracownikom wsparcia klienta - tutaj mowa o przedziale 3900-4900 zł brutto. Na zdecydowanie więcej mogą z kolei liczyć dostawcy zakupów online, którzy mogą zarobić na start minimum 4700 zł brutto, zaś górną kwotą jest 5450 zł brutto.

źródło: portalspozywczy.pl