Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Cztery znane sieci handlowe rekrutują. Oferty są zaskakujące. Wiadomo, ile można zarobić
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.12.2023 17:48

Cztery znane sieci handlowe rekrutują. Oferty są zaskakujące. Wiadomo, ile można zarobić

Zarobki pracownika sklepu
Pexels/BiznesINFO

Przedświąteczna gorączka udziela się nie tylko klientom. Sklepy muszą bowiem poradzić sobie ze wzmożonym ruchem, przez co gorączkowo poszukują dodatkowych rąk do pracy. Ogłoszenia w tej sprawie opublikowało już kilka znanych w Polsce sieci. Ile konkretnie oferują kandydatom?

Przedświąteczne zakupy

Jak co roku, początek grudnia oznacza wzmożony ruch w sklepach. Setki osób chcą zakupić upominki i prezenty nie tylko na święta, ale również i na Mikołajki bądź Nowy Rok.

Nietrudno się domyślić, że efektem są kolejki w sklepach oraz tysiące przesyłek do obsłużenia w firmach kurierskich. Wielu może być jednak zaskoczonych, że swoje oferty pracy opublikowały również cztery większe sieci handlowe w Polsce.

Zakaz handlu w Wigilię. Nie wszystkie sklepy będą zamknięte

Poszukiwani kandydaci

Jak wynika z doniesień serwisu biznes.interia.pl, na liście sieci poszukujących pracowników na okres świąteczny znalazły się Lidl, Kaufland, Dino oraz Biedronka. Łącznie sieci te opublikowały przeszło 100 ofert pracy na okres przedświąteczny.

Wszystkie ze wspomnianych ofert dotyczą pracy na magazynie. Część z nich może być jednak bardziej atrakcyjna np. od pracy kasjera ze względu na otrzymywaną pensję. Same magazyny odgrywają z kolei kluczową rolę w łańcuchu dostaw danej sieci handlowej.

Propozycje płacowe zaskakują

Konkretna stawka zależy jednak od sklepu, stanowiska i lokalizacji magazynu. W przypadku Biedronki, która opublikowała 34 oferty pracy w magazynie, minimalna płaca to 4400 zł brutto. Górna granica zarobków magazyniera to aż 6920 zł brutto.

Rekordem pod względem ofert pracy może pochwalić się sieć Dino, która poszukuje 59 magazynierów. Oferty nie zawierają proponowanych stawek - generalnie w przypadku tej sieci można spodziewać się zarobków między 3600 zł a 4000 zł brutto, co jest najniższą stawką spośród wszystkich sieci.

Zdecydowanie więcej oferuje kandydatom Lidl, który szuka 18 magazynierów - w tej sieci mogą oni liczyć na start na minimum 4800 zł brutto. Po dwóch latach minimum dla magazyniera to już 5300 zł brutto, czyli niebagatelna kwota. Znacznie szersze widełki są w przypadku Kauflandu - i chociaż tutaj jest jedynie 7 ofert pracy, a kwoty pojawiają się w wybranych ogłoszeniach firmy, to zakres płac rozciąga się od 4300 zł aż do 7700 zł brutto.

źródło: biznes.interia.pl