Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Nadchodzą duże zmiany w sklepach. Jest już projekt
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 03.12.2023 21:23

Nadchodzą duże zmiany w sklepach. Jest już projekt

Półki w sklepie
Pixabay

Na stronach Sejmu pojawił się projekt nowej ustawy. Zakłada on wprowadzenie rewolucyjnej zmiany w sklepach. Docelowo ma ona wybitnie pomóc klientom w podejmowaniu decyzji przy wyborze kupowanych produktów.

Nowy projekt ustawy

Kolejne tygodnie kadencji nowego Sejmu przynoszą coraz ciekawsze projekty ustaw. Społeczeństwo do tej pory rozgrzała kwestia ustanowienia Wigilii, która wypada w tym roku w niedzielę, dniem wolnym od handlu; w dyskusjach przewija się również kwestia wiatraków.

Pojawił się również i taki projekt ustawy, który powinien zainteresować zdecydowaną większość Polaków. Jak bowiem donosi serwis money.pl, ma on wprowadzić rewolucyjną zmianę w sklepach - zakupy zmienią się nie do poznania.

Ceny pieczywa od nowego roku pójdą w górę? Eksperci nie mają wątpliwości

Zmiany na horyzoncie

Według projektu ustawy który pojawił się w Sejmie, klienci zauważą zmianę zwyczajnie spoglądając na półki sklepowe. Obok cen produktów wyprodukowanych nad Wisłą ma bowiem pojawić się flaga Polski.

Co konkretnie ma to umożliwić? Projekt zakłada, że klienci będą w ten sposób mieli zapewniony dostęp do towarów wyprodukowanych w regionie. Obowiązkiem umieszczania flag obok polskich produktów mają być objęte owoce, warzywa, pieczywo, mleko i mięso.

Klienci będą mieli wybór

Według premiera Mateusza Morawieckiego, na zmianie mają również skorzystać polscy rolnicy. Sami klienci oprócz wyboru polskich produktów będą również mieli zapewnioną jak najniższą cenę towarów.

Projekt zakłada również, że wspomniane wyżej produkty mają być w ilości minimum 2/3 kategorii w roku obrotowym, a nabytych od producentów bez udziału pośredników. Dzięki temu rolnicy mają otrzymywać większe zyski ze sprzedaży swoich wytworów.

źródło: money.pl