Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wyrzucili ją z Polsatu. Emerytura Katarzyny Dowbor
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 04.06.2023 10:26

Wyrzucili ją z Polsatu. Emerytura Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor
Pawel Wodzynski/East News

W ostatnim czasie wiele gwiazd wypowiada się na temat wysokości swoich emerytur. W rozmowie z “Super Expressem” zrobiła to również Katarzyna Dowbor, która w maju straciła pracę w Polsacie.

Katarzyna Dowbor zwolniona

Katarzyna Dowbor spędziła aż 30 lat w Telewizji Polskiej, po czym przeniosła się do Polsatu. Widzowie kojarzą ją głównie z programem „Nasz Nowy Dom”, który przez wiele lat prowadziła. Po 10 latach współpracy z tą stacją, została zwolniona, co było wynikiem decyzji podjętych przez nowego szefa Polsatu Edwarda Miszczaka.

"Nie narzekam"

„Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok - to było jak z pierwszą pensją. Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem” - powiedziała dziennikarka cytowana przez "Super Express”.

Dziennik podaje, że Katarzyna Dowbor otrzymuje ponad 4 tysiące złotych miesięcznie tytułem emerytury.

Emerytury gwiazd

W ostatnim czasie emerytury gwiazd to gorący temat, o którym często informują media. Krzysztof Cugowski otrzymuje zaledwie 1570 złotych, Alicja Majewska ponad tysiąc złotych, a Beata Tyszkiewicz 1350 złotych.

Tagi: Emerytura