Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wygrał 19 mln zł w Lotto. Trudno uwierzyć, jaki zapłaci podatek
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 28.03.2024 21:33

Wygrał 19 mln zł w Lotto. Trudno uwierzyć, jaki zapłaci podatek

Lotto, pieniądze
Fot. materiały prasowe Totalizator Sportowy, materiały własne

Kilka dni temu padła kolejna szóstka w Lotto. Losowanie okazało się być szczęśliwe dla gracza, który zgarnął naprawdę ogromną sumę. Jak się jednak okazuje, będzie musiał zapłacić potężny podatek od swojej wygranej. 

Gracz wygrał gigantyczną sumę. Wiemy, gdzie padła wygrana

W sobotę 23 marca odbyło się kolejne losowanie Lotto, podczas którego padły następujące liczby: 2, 9, 12, 17, 26 i 30. Do jednego z graczy uśmiechnęło się ogromne szczęście i na jego kuponie znalazła się dokładnie taka kombinacja. Zwycięzca wybrał metodę “chybił trafił” i zgarnął dokładnie 18 939 913,40 złotych. Szczęśliwiec kupił los w punkcie Lotto przy ul. Jana Pawła II 9 w Kluczborku. Okazuje się, że była to już trzecia, a zarazem najwyższa wygrana, która padła w tym mieście. 

13. emerytura niższa o 200 zł. Wielu seniorów dostanie mniej pieniędzy

Zwycięzca będzie musiał zapłacić potężny podatek

Warto dodać, że do zwycięzcy trafi sporo niższa kwota. Wszystko to dlatego, że od wygranej zostanie pobrany 10-procentowy podatek. Szczęśliwiec nie będzie musiał sam płacić fiskusowi, bowiem Totalizator Sportowy wypłaci mu odpowiednio pomniejszoną sumę. W przypadku tej wygranej, Urząd Skarbowy pobierze aż siedmiocyfrową kwotę, a dokładnie 1 893 991 złotych. Warto dodać, że podatek jest pobierany od każdej wygranej sumy większej niż 2280 złotych. 

Zobacz także: Zmiana czasu coraz bliżej. Wielu Polaków popełnia ten błąd

Jakie są zasady losowania Lotto?

Totalizator Sportowy już od wielu lat organizuje losowania Lotto, które cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Wszyscy gracze biorący udział w grach liczbowych mają nadzieję na to, że los się do nich uśmiechnie i zgarną fortunę. 

Jeden zakład Lotto możemy dostać za 3 zł. Na kuponie należy skreślić 6 z 49 liczb i można zrobić to samodzielnie lub metodą “chybił trafił”. Warto przypomnieć, że losowania Lotto odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę