Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Losowanie Eurojackpot. Znów wysoka wygrana w Polsce
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.02.2024 18:33

Losowanie Eurojackpot. Znów wysoka wygrana w Polsce

Kupon Eurojackpot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

We wtorek 20 lutego odbyło się kolejne losowanie loterii Eurojackpot, w której bierze udział 18 krajów europejskich. Tym razem jednak nikt nie zdobył głównej nagrody. Padła wygrana trzeciego stopnia. Ile wyniosła? 

Kolejne losowanie Eurojackpot

Loteria Eurojackpot istnieje od 2012 roku, udział w niej bierze obecnie 18 krajów europejskich. Polska jest najmłodszym uczestnikiem, po dołączeniu do gry w 2017 roku.

Jak podaje serwis tvn24.pl, w Polsce za loterię odpowiada Totalizator Sportowy. Losowania dla wszystkich krajów biorących udział odbywają się w Helsinkach w godzinach wieczornych we wtorki i piątki.

Świadczenie idzie w górę. Wielu może otrzymać, niewielu o nim wie

Ile można było wygrać?

W puli nagród I stopnia dla wtorkowego losowania znalazła się kwota 90 mln zł. W gronie wylosowanych liczb znalazły się: z pierwszego zestawu - 1, 3, 11, 15 i 30, zaś z drugiego - 4 i 10.

Niestety, tym razem nikt nie trafił wszystkich siedmiu liczb, a główna nagroda musi poczekać do następnego losowania. Jej kwota wzrosła jednak o dodatkowe kilkanaście milionów, do sumy 130 mln zł.

Są mniejsi zwycięzcy

Brak zdobywców głównej nagrody nie oznacza jednak, że nikomu nie udało się wygrać również mniejszych kwot. Trzy osoby trafiły bowiem 6 z 7 liczb w Niemczech, Danii oraz Finlandii, zgarniając tym samym po 390 743,60 euro (w przeliczeniu na złotówki jest to ok. 1,691 mln zł).

Okazuje się również, że poszczęściło się mieszkańcowi Polski. We wtorkowym losowaniu jeden z Polaków zdobył nagrodę trzeciego stopnia w wysokości 899 597 zł. Po odliczeniu 10 proc. podatku przez Totalizator Sportowy, do rąk zwycięzcy powędruje suma 809 637,30 zł.

źródło: tvn24.pl

ZOBACZ TAKŻE: Waloryzacja minimalnej emerytury. O ile wzrośnie świadczenie?