Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wiemy, ile zarobi nowy selekcjoner. Nie jest źle, ale wynagrodzenie Santosa poza zasięgiem
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 21.09.2023 18:29

Wiemy, ile zarobi nowy selekcjoner. Nie jest źle, ale wynagrodzenie Santosa poza zasięgiem

Mężczyźni, trener piłki nożnej
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niedawno media obiegła informacja o tym, że nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej został Michał Probierz. Nowy trener piłkarzy nie może narzekać na zarobki, jednak gdy zestawimy je z wypłatą jaką otrzymywał Fernando Santos, dostrzegalna jest wyraźna dysproporcja.

Nowa nadzieja polskich piłkarzy

W środę 20 września prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych zostanie Michał Probierz. Szkoleniowiec objął posadę po tym jak Fernando Santos zawiódł na całej linii i został zwolniony. Portugalczyk szkolił polską kadrę zaledwie przez 230 dni, ale jak podaje Business Insider, przez ten czas był najlepiej wynagradzanym selekcjonerem w historii PZPN.

ZUS czeka na dokumenty. Masz czas do końca miesiąca, później możesz stracić świadczenie

Satysfakcjonujące zarobki

Michał Probierz zawarł kontrakt z PZPN-em do eliminacji na Mistrzostwa Świata w 2026 r. „Business Insider” ustalił, że obejmując najważniejszą piłkarską posadę w kraju, Probierz będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości minimum 200 tys. złotych miesięcznie. Oznacza to, że rocznie nowy selekcjoner zarobi co najmniej 2,4 mln złotych.

Najwyższa emerytura w Polsce. Pracował 62 lata, nigdy nie był na L4, zgarnia majątek.

Wynagrodzenie Santosa poza zasięgiem

Biorąc pod uwagę dotychczasowych szkoleniowców polskiej kadry piłki nożnej, najwyższe wynagrodzenie otrzymywał Fernando Santos. Powołując się na medialne doniesienia, Business Insider podaje, że na konto Portugalczyka wpływało co miesiąc 700 tys. złotych. Serwis WP Sportowe Fakty wyliczył, że podczas niespełna rocznego szkolenia Polaków Santos zarobił zarobił 5,3 mln złotych.

Ile zarabia Nikola Grbić?

W przeciwieństwie do fanów piłki nożnej, sympatycy piłki siatkowej mają powody do dumy i radości. Po raz pierwszy od 14 lat Polscy siatkarze zdobyli złoty medal w mistrzostwach Europy. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, ile zarabia trener polskich siatkarzy? "Super Express" podaje, że Nikola Grbić za wszystkie rozegrane spotkania zarobił około 600 tys. złotych.