Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Zniżka na zakupy dla seniorów, skorzystały już ponad 4 mln osób. Ten sklep warto odwiedzać we wtorki i czwartki
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 21.09.2023 12:16

Zniżka na zakupy dla seniorów, skorzystały już ponad 4 mln osób. Ten sklep warto odwiedzać we wtorki i czwartki

carrefour-sklep-zakupy-senior-koszyk
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2022 roku w Polsce mieszkało prawie 9 mln osób mających ponad 60 lat. Różne źródła podają, że populację naszego kraju szacuje się na 37-39 mln – oznacza to, że seniorzy stanowią spory odsetek społeczeństwa. Stąd też nie dziwi fakt, iż rząd, firmy oraz różne instytucje proponują starszym osobom różne rozwiązania, które mają za zadanie odciążyć ich domowe budżety. Znana w Polsce sieć sklepów właśnie rozszerzyła zasady specjalnej promocji dla seniorów. Poniżej wyjaśniamy, jak to działa.

W tym sklepie seniorzy mogą oszczędzić na zakupach

Inflacja każdemu daje się we znaki, a seniorzy z pewnością są jedną z tych grup, która najbardziej odczuwa jej skutki. Z badania przeprowadzonego przez Koalicję Na Pomoc Niesamodzielnym wynika, że aż 79 proc. seniorów oszczędza na zakupach spożywczych. Dlatego możliwość obniżenia wydatków na artykuły spożywcze i higieniczne może okazać się dużym wsparciem, zwłaszcza w długofalowej perspektywie.

Pozwala na to Karta Seniora, jeden z głównych filarów Akcji Antyinflacyjnej Carrefoura. Program powstał w 2012 roku i początkowo obejmował jedynie hipermarkety sieci. Teraz promocje z Kartą obowiązują w 350 hiper- i supermarketach oraz w wybranych sklepach franczyzowych. Do tej pory seniorzy, którzy robili zakupy we wtorki, mogli liczyć na rabat w wys. do 10 proc. Teraz sieć zdecydowała się rozszerzyć tę możliwość: zniżka obowiązuje również w czwartki.

karta_seniora.jpg

Emerytury Polaków zagrożone. Szykuje się wielka afera, będzie sporo pozwów 5540,25 zł dodatkowej emerytury. Dostają również ci, którzy nigdy nie pracowali

Jedyna taka akcja w Polsce

Wiemy z jakimi problemami i ciężkimi wyborami mierzą się obecnie seniorzy. Biorąc pod uwagę wysokość średniej emerytury, a także fakt, że znaczną część budżetu osób starszych stanowią leki, muszą oni wyjątkowo racjonalnie zarządzać swoimi wydatkami. Karta Seniora to jedyna w Polsce, stała akcja lojalnościowa, która pomaga osobom starszym w dobie kryzysu i wysokich cen, dokonywać potrzebnych zakupów z troską o budżet. Poza Kartą Seniora, osoby 60+, w naszych sklepach, mogą również korzystać z innych promocji, jakie oferujemy w związku z Akcją Antyinflacja. To dla nas niesłychanie ważne, aby nasi klienci nie musieli rezygnować z podstawowych potrzeb i dokonywali niezbędnych zakupów w przystępnych cenach – podkreśla Anna Borowska, Menedżer Działu Programów i Narzędzi Lojalnościowych.

Jak wyrobić Kartę Seniora i jakie są zasady akcji?

Każda osoba po 60. roku życia może bezpłatnie przystąpić do programu i wyrobić Kartę Seniora w Punkcie Obsługi Klienta (POK) w sklepie Carrefour. W tym celu trzeba wypełnić formularz dostępny w POK, a następnie odebrać kartę. Nie trzeba ciągle nosić jej przy sobie – można przenieść ją do aplikacji Mój Carrefour, w której dostępne są dodatkowe kupony na zakupy.

Posiadacze Karty Seniora, którzy we wskazane wyżej dni zrobią zakupy za minimum 50 zł, otrzymują rabat do 10 proc. na kolejne zakupy. Jest on wydawany w formie e-Kuponu. Zniżkę seniorzy mogą wykorzystać już w dowolnym dniu tygodnia, pokazując kasjerowi swoją Kartę Seniora oraz e-Kupon rabatowy.