Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Wchodzą gigantyczne zmiany w Żabce. Wiele osób na tym skorzysta, są jednak haczyki
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.01.2024 18:24

Wchodzą gigantyczne zmiany w Żabce. Wiele osób na tym skorzysta, są jednak haczyki

Sklep Żabka
BiznesINFO

W Żabce szykują się spore zmiany finansowe. Franczyzobiorcy będą mogli liczyć na znacznie większe pieniądze - nowe kwoty mają iść w sumy rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W zapisach ukryto jednakże trochę haczyków.

Żabka ogłasza zmiany

O decyzji spółki Żabka Polska donosi portal biznes.interia.pl. Sieć obecnie posiada ponad 10 tys. sklepów w całej Polsce, przy czym 8,6 tys. z nich to sklepy prowadzone na umowach z franczyzobiorcami.

I to właśnie o franczyzobiorców chodzi w najnowszym komunikacie sieci. Do dotychczasowych elementów, w skład których wchodzi m.in. zaplecze informatyczne, serwisowe oraz logistyczne bądź w pełni zaopatrzony sklep, dochodzi jeszcze jeden element.

Zacznie się już jutro. Do Lidla ustawią się potężne kolejki, nie można tego przegapić

Wsparcie finansowe

Sieć sklepów z zielonym płazem oferuje franczyzobiorcom także przychód gwarantowany. Jest to suma pieniędzy zarobionych przez daną firmę bez kosztów uzyskania przychodu.

W 2023 roku, kwota przychodu gwarantowanego wynosiła 22 tys. zł. Rok wcześniej było to 18 tys. zł, zaś trend wzrostowy nie zatrzymuje się w 2024 - teraz kwota będzie wynosiła 25 tys. zł.

Ile można zarobić w Żabce?

Przede wszystkim jednak, przychód gwarantowany nie oznacza, że tyle faktycznie zarobi się prowadząc sklep Żabka. Nieco większe stawki przychodu gwarantowanego są oferowane w Warszawie, przy czym na 2024 rok nie zaplanowano w ich przypadku podwyżki - obecnie mogą oni liczyć na 28 tys. zł przychodu gwarantowanego.

Ze statystyk publikowanych przez samą Żabkę wynika również, że nie wszyscy sprzedawcy osiągają kwotę przychodu gwarantowanego. W zeszłym roku statystyka przedsiębiorstwa w przypadku Warszawy informowała o osiągnięciu kwoty gwarantowanej przez 81 proc. franczyzobiorców, zaś w samej Warszawie było to 79 proc.

źródło: biznes.interia.pl