Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > W listopadzie seniorów czekają spore zmiany. Chodzi o emerytury
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 26.10.2023 20:42

W listopadzie seniorów czekają spore zmiany. Chodzi o emerytury

Pieniądze, koperta z ZUS, seniorka na ławce w parku
BiznesInfo

Już niedługo najstarsi Polacy zaczną otrzymywać listopadowe emerytury. Tak jak w październiku, muszą mieć na uwadze, że tym razem wypłaty również będą niższe, bowiem nie uwzględniają 14. emerytur. Co więcej, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, przez co część emerytów otrzyma pieniądze jeszcze w październiku. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram.

Część emerytów otrzyma pieniądze wcześniej niż zwykle

W najbliższych dniach, jak co miesiąc, miliony seniorów spodziewają się wypłaty świadczeń emerytalnych. Jak informuje Fakt.pl, część z nich może otrzymać pieniądze w innym terminie niż zwykle. Lepiej zapoznać się zmianami, żeby wcześniej zaplanować wydatki i uniknąć nerwów.

Renta wdowia. Nawet 7635 zł dla wielu seniorów w Polsce

Zmianie ulegną terminy wypłat emerytur

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przewiduje 7 terminów wypłat emerytur w każdym miesiącu. Wypłaty dokonywane są: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia miesiąca. Zasada jest taka, że gdy termin wypłaty przypada na święto lub dzień ustawowo wolny od pracy, ZUS przelewa pieniądze wcześniej.

1 listopada wypada uroczystość Wszystkich Świętych i to właśnie z tego powodu część seniorów wcześniej otrzyma świadczenia. Tak więc osoby, które mają wyznaczone przelewy na 1. dzień miesiąca, powinny otrzymać pieniądze najpóźniej do 31 października. Zmian jest jednak więcej.

Emerytury w listopadzie

Seniorzy, którzy mają ustalony termin wypłat emerytur z ZUS na 5. dzień miesiąca, również wcześniej zobaczą pieniądze na swoim koncie. Teraz to będzie niedziela, więc środki powinny trafić w ręce seniorów do 3 listopada. To samo dotyczy osób, które mają wyznaczony ten termin na 25. dzień miesiąca. Z uwagi na fakt, iż w listopadzie będzie to sobota, emerytura powinna dotrzeć do nich najpóźniej 24 listopada.

Źródło: fakt.pl.