Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Termin mija 30 listopada. Spóźnienie lub błąd to strata 300 zł
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 26.10.2023 19:03

Termin mija 30 listopada. Spóźnienie lub błąd to strata 300 zł

Koperta z ZUS, pieniądze
Marek BAZAK/East News

W ostatnich latach polskie rodziny mogły liczyć na sporą pomoc finansową od państwa. Rząd wprowadził wiele programów socjalnych, których głównym zadaniem było wsparcie rodzin z dziećmi, jak chociażby “Rodzina 500+”. Wypłatą środków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Okazuje się, że to ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dodatkowe 300 zł. Poniżej wyjaśniamy, na co trzeba uważać, żeby nie popełnić błędu i nie stracić szansy na dodatkowe pieniądze.

Dodatkowe 300 zł od ZUS. Czas do 30 listopada

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania i odpowiedniego wykształcenia dziecka potrafią być kolosalne. Właśnie dlatego rząd wprowadza różnorakie zapomogi, które mają wspomóc finansowo Polaków. Jednym z takich programów jest “Dobry Start”, czyli 300 zł dla uczniów. Na stronie Ministerstwa i Polityki Społecznej czytamy, że ten program to “inwestycja w edukację polskich dzieci”. Należy mieć na uwadze, że ZUS będzie przyjmować wnioski jedynie do 30 listopada, a po tej dacie wpływające deklaracje nie będą rozpatrywane.

Nawet 1000 zł dopłaty. Niewiele osób wie, że można dostać pieniądze

Dodatkowe 300 zł od ZUS. Uważaj przy wypełnianiu wniosku, nie popełnij tych błędów

Fakt.pl informuje, że choć wszystkie wymagane do wypłacenia pieniędzy formalności są dokładnie wyjaśnione na stronie Zakładu, Polacy często błędnie wypełniają wnioski. Na czym polega problem?

“Jednym z błędów, jakie pojawiają się we wnioskach jest zły numer PESEL. Rodzice wpisują swój, zamiast numeru dziecka” - wyjaśniła w rozmowie z dziennikiem Iwona Kowalska, rzecznik regionalny ZUS na Dolnym Śląsku. To jednak nie wszystko, bo rodzice często mylą się wpisując numer konta, na który mają przyjść dodatkowe pieniądze. “Dlatego zanim wyślemy wniosek, warto sprawdzić, czy podaliśmy dobry numer rachunku, na który pieniądze mają zostać przelane” - zaznacza rzecznik regionalny ZUS na Dolnym Śląsku.

Jakie będą zmiany w 800 plus od nowego roku? Ekspert stawia sprawę jasno.

Jak poprawić błąd?

Jak podaje dziennik, rodzice orientują się, że błędnie wypełnili wniosek, gdy długo czekają na pieniądze. Skorygowanie takiego błędu nie jest nadmiernie skomplikowane - należy to zrobić przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.