Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Upadek znanej fabryki mebli. Ceny nawet o połowę niższe
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 29.10.2023 10:47

Upadek znanej fabryki mebli. Ceny nawet o połowę niższe

szafka, telewizor
Urząd Skarbowy w Świeciu, https://www.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl.

Pod względem zatrudnienia branża meblarska jest czwartym przemysłem w naszym kraju i – według danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – odpowiada za ponad 2 proc. polskiego PKB. Niestety, w ostatnim czasie sektor ten mierzy się z upadłościami. W ciągu roku zadłużenie wzrosło o 3 proc. i wynosi już 266 mln zł. O upadku znanej fabryki ekskluzywnych mebli i wynikającej z tego aukcji informuje “Gazeta Wyborcza”.

Działali na polskim rynku przez 30 lat

Najlepsze tradycje polskiego meblarstwa, wrażliwość na potrzeby użytkowników i rygorystyczne egzekwowanie zasady wysokiej jakości we wszystkich aspektach działań firmy – tymi słowami jeszcze nie tak dawno reklamowała się spółka Kolekcja Mebli Klose należąca do Grupy Klose.

Początki tej firmy w naszym kraju sięgają lat 1993-94 – wówczas przejęła ona od Skarbu Państwa trzy zakłady Pomorskiej Fabryki Mebli. Produkcja odbywała się w Nowem, Czersku i Gościcinie. Jak informuje “GW”, problemy spółki rozpoczęły się od pandemii Covid-19, a później przypieczętowała je wojna na Ukrainie. W grudniu zeszłego roku rozpoczęto poszukiwanie inwestorów. Pracownicy usłyszeli, że wszystko jest pod kontrolą, ale w czerwcu wstrzymano produkcję. Obecnie trwa postępowanie upadłościowe przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy. Przedstawiciele kierownictwa zakładów nie odpowiadają na pytania mediów.

Oni nie chcą z nikim rozmawiać. Nas potraktowali jak powietrze - skarżą się pracownicy spółki w rozmowie z “GW”.

Duże ulgi dla seniorów w całej Polsce. Zniżki na zakupy, tańsze przejazdy i bezpłatne leki. To wciąż nie wszystko Zakaz niedzielnego handlu do likwidacji? Pojawia się coraz więcej doniesień, jest komentarz Biedronki

Lada moment rozpocznie się wyprzedaż produktów

Naczelnik Urzędy Skarbowego w Świeciu informuje, że publiczna aukcja mebli należących do spółki KMK Kolekcja Mebli Sp. z o. o. odbędzie się 3 listopada o godz. 10:00 pod adresem Nowe ul. Fabryczna 5. Meble będzie można oglądać już od godz. 9:00. Do wylicytowania są 83 produkty, w tym sofy, kredensy, szafki, komplety krzeseł, stoły i witryny. Ceny wywoławcze są o połowę niższe od wartości szacunkowej produktów.

Konkretny model stolika można nabyć już od 450 zł, kredensu i szafki RTV – od 1250 zł, a komplet foteli – od 1000 zł. Najdroższym meblem jestem aktualnie stół olejowany koloru dąb dziki w rozmiarach 400/130/78,5 cm. Jego cena wywoławcza to 12,5 tys. zł. Szczegółowy wykaz mebli zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Skarbowego w Świeciu.

Bez tytułu (Tapeta na pulpit ) (1920×1440 px) (39).jpgWybrane meble należące do spółki KMK Kolekcja Mebli Sp. z o. o. Źródło: Urząd Skarbowy w Świeciu.

Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do licytacji?

Nabywca obowiązany jest natychmiast po udzieleniu mu przybicia uiścić przynajmniej cenę wywołania w gotówce. Jeżeli ceny tej nabywca nie uiści, traci prawo wynikłe z przybicia i nie może uczestniczyć w licytacji tej samej ruchomości – informuje Mirosław Stypczyński, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu i dodaje, że załadunek i transport wylicytowanych mebli leży w gestii ich nowego właściciela.