Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny W Polsce

Ceny W Polsce

pieniądze, woda
24.05.2024 11:27 Rewolucja w opłatach za wodę. Polacy muszą się przygotować na nowe stawki

Coraz bliższe nowe ceny wody dla mieszkańców. Rząd, rękami podsekretarza stanu z Ministerstwa Infrastruktury, poddaje pod głosowanie projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę. W samorządach ma wrócić sprawczość i władczość w zakresie regulowania cen wody. Wody Polskie zapewniają: nie będziemy się wtrącać. Choć mogłyby.

praca
19.05.2024 23:09 Cięcia wypłat i redukcja zatrudnienia? Polskie firmy przewidują najbliższe miesiące

Najnowsze dane opinii gospodarczej potwierdzają trend opisany przez GUS w minionych miesiącach; sytuacja większości branż się poprawia, firmy nie myślą o obniżkach wynagrodzeń, rozważanie redukcji to rzadkość. Rośnie apetyt, choć nie bez problemów. Branże wskazują na utrudnienia i obawy.

Lidl
28.04.2024 14:26 Lidl oszalał na majówkę. Od poniedziałku klienci ustawią się w długich kolejkach

Lidl publikuje nowy zestaw promocji kompletowany pod majówkę 2024. Ogłoszone niedawno promocje będą obowiązywały jedynie przez dwa ostatnie dni kwietnia. Co na majówkę oferuje Lidl?

Grill
24.04.2024 20:59 Majówka uderzy w kieszenie Polaków. Te produkty podrożały

Ceny przed majówką 2024 rosną lawinowo, mimo to Polacy nie chcą zrezygnować z grilla - wynika z badań ECE Research i Grupy Blix. Ile średnio wydamy w majówkę 2024? Wnioski mogą być zaskakujące. 

Koszyk i półki sklepowe
22.02.2024 23:04 Strach się bać, co czeka Polaków po Wielkanocy. Podrożeje prawie wszystko

Do wygaśnięcia zerowego podatku VAT na żywność pozostał tylko miesiąc. Terminem obowiązywania obecnej wersji ustawy jest 31 marca 2024 roku, który wypada w Wielkanoc. Czy we wtorek 2 kwietnia Polaków w sklepach powitają znacznie wyższe ceny niż dotychczas?

Hałdy węgla
18.02.2024 16:53 Ceny węgla w lutym. Ile trzeba zapłacić za tonę?

Połowa lutego oznacza, że koniec sezonu grzewczego zbliża się małymi krokami. Niektórzy kupują jeszcze węgiel, aby być zaopatrzonymi w razie niespodziewanych spadków temperatury czy ataków zimy. Ile konkretnie trzeba zapłacić za tonę w ostatnich dniach?

Ceny prądu w 2024
05.02.2024 13:19 Wielkie wzrosty cen prądu, zacznie się już w lipcu

Uspokojenie sytuacji inflacyjnej nie oznacza, że najgorsze już za nami, a ceny wrócą do normy. W połowie roku może stać się wręcz przeciwnie - ceny prądu mogą wystrzelić do góry. Sytuacja jest tym gorsza, że prognozy nie pozostawiają w zasadzie złudzeń.

Bramki na autostradzie A4
31.01.2024 11:44 Kierowcy załamują ręce. Fatalne informacje dotyczące opłaty za jazdę autostradą A1

Złe informacje dla kierowców, którzy korzystają z autostrady A4 i narzekają na wysokie opłaty. Koncesjonariusz odcinka nazywanego “najdroższym w Polsce” złożył wniosek o podwyżkę stawek. Dla jednych kwoty będą niewiele większe, ale inni zapłacą znacznie więcej.

Piekarnia i Magda Gessler
22.01.2024 10:18 Wyjątkowo drogi Tłusty Czwartek. Ceny faworków u Magdy Gessler biją rekordy

Zbliżający się Tłusty Czwartek skłania Polaków do zakupów wielkich ilości słodyczy. Wizyta w cukierni może się jednak skończyć sporym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o ceny. W przypadku faworków poszybowały one do góry do tego stopnia, że możliwe będzie ograniczenie apetytu na końcu karnawału.

Siedziba NBP
15.01.2024 11:31 Ostateczne dane inflacyjne. Jest spore zaskoczenie

Zostały opublikowane ostateczne dane na temat inflacji w grudniu. W porównaniu ze wstępnymi szacunkami jest niespodzianka. Zmianie nie uległy zmiany w cenach w stosunku miesięcznym.

Ceny w sklepie Donalda Tuska
06.01.2024 13:18 Sprawdzili ceny w sklepie pod domem Donalda Tuska. Kwoty zaskakują

Według przedwyborczych zapowiedzi Donalda Tuska, odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy miało zakończyć drożyznę. Trzy miesiące po wyborach parlamentarnych jest porównanie do cen niedługo po głosowaniu - zmiany cen zwalają z nóg.

Zakopane-Krupowki-ludzie-turysci-zakupy
18.12.2023 23:21 Ceny w Tatrach mogą zaskoczyć. Wypad na święta tylko dla bogatych

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wielu Polaków spędzi je w domach, wraz z najbliższymi, ale nie brakuje też osób, które w tym czasie chętnie udają się w podróż m.in. w polskie góry. Z danych serwisu OLX wynika, iż w ubiegłym miesiącu oferty noclegu sprawdzało 400 tys. użytkowników. Jak prezentują się ceny? Zimową drożyznę w polskich górach analizuje portal INNpoland.pl.

Ceny paliw na święta
13.12.2023 10:16 Co z cenami paliw na Święta? Kierowcy mogą być nieźle zaskoczeni

Święta już za pasem, a to oznacza ostatnie przygotowania do wyjazdów gwiazdkowych. Okazuje się, że kierowcy sprawdzający ceny paliw na okres świąteczny mogą być nieźle zaskoczeni - ceny mają bowiem być niższe, niż na poprzednie święta.

Supermarket
11.12.2023 09:13 Jaką rybę wybrać na święta? Ceny karpia znowu zaskakują

Nieodłącznym elementem polskiej wieczerzy wigilijnej jest karp. Zeszłoroczna sytuacja cenowa skłoniła jednak część osób do zamiany tradycyjnej ryby na inną. Czy historia powtórzy się i w tym roku?

Choinki, fot. ilustracyjne
10.12.2023 13:17 Bazary z choinkami mają konkurencję. Niespotykane ceny

Popularny od lat handel choinkami na bazarach ma poważną konkurencję. Nie chodzi tu jednak o leśniczówki czy markety budowlane, które drzewka świąteczne mają w swojej ofercie od lat. Co więcej, sytuacja cenowa może spowodować odpływ klientów od dotychczasowych sprzedawców drzewek.

pieniadze-dokument-okulary-rachunki
09.12.2023 09:57 Jest decyzja w kluczowej dla Polaków sprawie. W 2024 wróci popularny dodatek finansowy

Senatorowie przyjęli już projekt ustawy zamrażającej ceny energii oraz wprowadzającej ceny maksymalne w pierwszym półroczu 2024 roku. Teraz trafi ona do prezydenta. Pozwoli ona wielu gospodarstwom domowym na ominięcie wysokich podwyżek rachunków za gaz, prąd czy ciepło. Niektórzy eksperci prognozowali, że bez przedłużenia tego rozwiązania energia podrożałaby nawet o 70 proc. W przyjętej przez senatorów ustawie znalazły się też informacje dot. wysokości specjalnych dodatków osłonowych dla rodzin – informuje “Fakt”. Szczegóły przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Piekarnia
04.12.2023 11:56 Piekarze załamują ręce. Wielu jest na skraju upadku, potrzebna pilna pomoc

Rosnące ceny pieczywa budzą niezadowolenie nie tylko wśród klientów. Właściciele piekarni muszą się przygotować na przyszłoroczne wzrosty kosztów działalności. Problem w tym, że już teraz są one wysokie, co nie jest optymistycznym prognostykiem - co gorsza, coraz więcej piekarni zwyczajnie kończy działalność.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie
03.12.2023 20:42 Porównali ceny na polskim i niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. Przykro patrzeć

Rosnąca popularność jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce skłania do porównań z krajami pochodzenia na zachodzie Europy. Okazuje się, że Odra ponownie stała się granicą dwóch światów - koszty, jakie trzeba ponieść na jarmarku w Niemczech i w Polsce są diametralnie różne, i potrafią przysporzyć niemałych zawrotów głowy.

lidl-sklep-ceny-promocje
30.11.2023 13:57 W Lidlu właśnie się zaczęło. Sieć zaskoczyła klientów przed świętami, ale czas jest ograniczony

Od czwartku 30 listopada w sklepach Lidl obowiązuje nowe gazetka. Taniej zakupimy słodycze, mięso, owoce, gry czy zabawki. Co więcej, posiadacze aplikacji mobilnej “Lidl Plus” mogą codziennie liczyć na nowe promocje.

lidl-sklep-zakupy-promocje
27.11.2023 14:56 Słynna promocja z powrotem w Lidlu. Wiele osób na nią czekało

Grudzień to dla wielu osób okazja do obdarowania swoich bliskich. Niektórzy hucznie obchodzą Mikołajki, inni czekają z większymi prezentami do świąt Bożego Narodzenia. Dziennik.pl informuje, że w tegoroczne święta Polacy zamierzają wydać na prezenty więcej niż rok temu i chcą nabyć je z wyprzedzeniem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę popularne sieci handlowe. Dlatego Lidl z powrotem wprowadza do swojej oferty znaną już wszystkim promocję.

sklep-lidl-ludzie-zakupy
27.11.2023 09:51 Sprawdzili ceny w polskim i czeskim Lidlu. Gdzie jest taniej?

Aktualnie w 31 krajach działa 12 tys. sklepów Lidl, a tylko w naszym kraju – 800. Przez wzgląd na ceny i różnorodną ofertę jest to jeden z ulubionych dyskontów Polaków. Od pewnego czasu media informują, że turystyka zakupowa Czechów wręcz kwitnie – chętnie wybierają się na zakupy do Polski. Ile w takim razie muszą wydać w Lidlu po swojej stronie granicy? Sprawdzili to dziennikarze “Faktu” i wskazują jasno: “nic dziwnego, że szturmują nasze sklepy”.

prad-pieniadze-kable-ladowarka
26.11.2023 14:25 Polacy czekają na decyzję Sejmu. Bez niej ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

W grudniu 2022 roku w Polsce wprowadzono Tarczę Solidarnościową, dzięki której ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to według niektórych ekspertów energia może podrożeć nawet o 70 proc. – ostrzega portal money.pl.

jarmark-bozonarodzeniowy-swieta-ludzie
24.11.2023 19:24 “Paragony grozy” na świątecznym jarmarku. Prezydent miasta radzi zrobić sobie kanapki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób z radością wyczekuje wizyty na świątecznych jarmarkach, które w tym roku odbędą się m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Toruniu czy Poznaniu. Atmosfera w takich miejscach jest niepodrabialna, ale ceny niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. I to tak, że głos w sprawie zabierają włodarze miast.

Banknoty w portfelu
24.11.2023 14:30 Drożeją izby wytrzeźwień. Noc niczym w hotelu

Rosnące ceny dotykają nie tylko żywności czy elektroniki. Absolutnym zaskoczeniem może być jednak wzrost kosztów za pobyt w izbach wytrzeźwień. Podwyżka sprawi, że dorównają one cenowo luksusowym hotelom, a w niektórych wypadkach nawet je prześcigną.

paragon-zakupy-ceny
23.11.2023 15:25 Polacy kontra podwyżki cen prądu, gazu i żywności. Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

Inflacja w październiku wyniosła 6,6 proc. w ujęciu rok do roku – przekazał Główny Urząd Statystyczny. Wysokie ceny towarów i usług dają się obywatelom we znaki, zwłaszcza tym najstarszym, którzy w wielu przypadkach muszą utrzymywać się z bardzo niskich rent i emerytur. Instytut SW Research, na zlecenie portalu goniec.pl, zapytał Polaków, czy realnie odczuwają podwyżki cen prądu, gazu i żywności. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń.

gdynia-port-ludzie-pieniadze
23.11.2023 11:32 Poszli do smażalni ryb w Gdyni. Takie są ceny poza sezonem

W sezonie wakacyjnym urlopowicze zwracali uwagę, że tegoroczne ceny nad Bałtykiem są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Media informowały, że restauratorzy notują zmniejszony ruch, a turyści często decydują się przygotować posiłek we własnym zakresie niż udać do lokalu gastronomicznego. Jedna z czytelniczek “Faktu” wybrała się z dzieckiem do smażalni ryb w Gdyni. “Gdy odebrałam talerz z jedzeniem córeczki, aż zrobiłam fotkę” – przyznała kobieta.

lidl-sklep-zakupy-ludzie
22.11.2023 09:08 Od czwartku w Lidlu. Nowa oferta na Black Week, czas jest ograniczony

Koniec roku w sektorze handlowym to czas dużych wyprzedaży. Zaczyna się od Black Week, czyli całego tygodnia, w którym sklepy chętnie oferują klientom różne promocje. Moment kulminacyjny najczęściej przypada na Black Friday – jest to pierwszy piątek po obchodzonym w USA Święcie Dziękczynienia, dzień, który rozpoczyna tam przedświąteczny sezon zakupowy. W ślady Stanów Zjednoczonych poszło wiele państw, w tym Polska. Specjalną ofertę na Black Week przygotowała również sieć Lidl. Co znajdziemy w najnowszej gazetce?

Biedronka
21.11.2023 18:23 Biedronka ma różne ceny w różnych sklepach. Sieć potwierdza zaskakujące informacje

Zdarzyło Ci się zaobserwować różne ceny w sklepach tej samej sieci? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie jest to błąd, a standardowe działanie. Biedronka, jedna z najpopularniejszych sieci dyskontów w naszym kraju, wyjaśnia, skąd wynikają te różnice – donosi Interia Biznes.