Rosnące ceny pieczywa budzą niezadowolenie nie tylko wśród klientów. Właściciele piekarni muszą się przygotować na przyszłoroczne wzrosty kosztów działalności. Problem w tym, że już teraz są one wysokie, co nie jest optymistycznym prognostykiem - co gorsza, coraz więcej piekarni zwyczajnie kończy działalność.
Rosnąca popularność jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce skłania do porównań z krajami pochodzenia na zachodzie Europy. Okazuje się, że Odra ponownie stała się granicą dwóch światów - koszty, jakie trzeba ponieść na jarmarku w Niemczech i w Polsce są diametralnie różne, i potrafią przysporzyć niemałych zawrotów głowy.
Od czwartku 30 listopada w sklepach Lidl obowiązuje nowe gazetka. Taniej zakupimy słodycze, mięso, owoce, gry czy zabawki. Co więcej, posiadacze aplikacji mobilnej “Lidl Plus” mogą codziennie liczyć na nowe promocje.
Grudzień to dla wielu osób okazja do obdarowania swoich bliskich. Niektórzy hucznie obchodzą Mikołajki, inni czekają z większymi prezentami do świąt Bożego Narodzenia. Dziennik.pl informuje, że w tegoroczne święta Polacy zamierzają wydać na prezenty więcej niż rok temu i chcą nabyć je z wyprzedzeniem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę popularne sieci handlowe. Dlatego Lidl z powrotem wprowadza do swojej oferty znaną już wszystkim promocję.
Aktualnie w 31 krajach działa 12 tys. sklepów Lidl, a tylko w naszym kraju – 800. Przez wzgląd na ceny i różnorodną ofertę jest to jeden z ulubionych dyskontów Polaków. Od pewnego czasu media informują, że turystyka zakupowa Czechów wręcz kwitnie – chętnie wybierają się na zakupy do Polski. Ile w takim razie muszą wydać w Lidlu po swojej stronie granicy? Sprawdzili to dziennikarze “Faktu” i wskazują jasno: “nic dziwnego, że szturmują nasze sklepy”.
W grudniu 2022 roku w Polsce wprowadzono Tarczę Solidarnościową, dzięki której ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to według niektórych ekspertów energia może podrożeć nawet o 70 proc. – ostrzega portal money.pl.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób z radością wyczekuje wizyty na świątecznych jarmarkach, które w tym roku odbędą się m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Toruniu czy Poznaniu. Atmosfera w takich miejscach jest niepodrabialna, ale ceny niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. I to tak, że głos w sprawie zabierają włodarze miast.
Rosnące ceny dotykają nie tylko żywności czy elektroniki. Absolutnym zaskoczeniem może być jednak wzrost kosztów za pobyt w izbach wytrzeźwień. Podwyżka sprawi, że dorównają one cenowo luksusowym hotelom, a w niektórych wypadkach nawet je prześcigną.
Inflacja w październiku wyniosła 6,6 proc. w ujęciu rok do roku – przekazał Główny Urząd Statystyczny. Wysokie ceny towarów i usług dają się obywatelom we znaki, zwłaszcza tym najstarszym, którzy w wielu przypadkach muszą utrzymywać się z bardzo niskich rent i emerytur. Instytut SW Research, na zlecenie portalu goniec.pl, zapytał Polaków, czy realnie odczuwają podwyżki cen prądu, gazu i żywności. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń.
W sezonie wakacyjnym urlopowicze zwracali uwagę, że tegoroczne ceny nad Bałtykiem są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Media informowały, że restauratorzy notują zmniejszony ruch, a turyści często decydują się przygotować posiłek we własnym zakresie niż udać do lokalu gastronomicznego. Jedna z czytelniczek “Faktu” wybrała się z dzieckiem do smażalni ryb w Gdyni. “Gdy odebrałam talerz z jedzeniem córeczki, aż zrobiłam fotkę” – przyznała kobieta.
Koniec roku w sektorze handlowym to czas dużych wyprzedaży. Zaczyna się od Black Week, czyli całego tygodnia, w którym sklepy chętnie oferują klientom różne promocje. Moment kulminacyjny najczęściej przypada na Black Friday – jest to pierwszy piątek po obchodzonym w USA Święcie Dziękczynienia, dzień, który rozpoczyna tam przedświąteczny sezon zakupowy. W ślady Stanów Zjednoczonych poszło wiele państw, w tym Polska. Specjalną ofertę na Black Week przygotowała również sieć Lidl. Co znajdziemy w najnowszej gazetce?
Zdarzyło Ci się zaobserwować różne ceny w sklepach tej samej sieci? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie jest to błąd, a standardowe działanie. Biedronka, jedna z najpopularniejszych sieci dyskontów w naszym kraju, wyjaśnia, skąd wynikają te różnice – donosi Interia Biznes.
Walka na ceny pomiędzy dwoma największymi dyskontami w Polsce trwa od lat. Jak jednak obecnie kształtuje się sytuacja i w którym sklepie jest faktycznie najtaniej? Wskazuje na to najnowszy - i dość zaskakujący - raport PanParagon.
Koszty organizacji wesela są jednymi z najwyższych w życiu człowieka. I chociaż wszystko zależy głównie od lokalizacji i liczby zaproszonych gości, tak przyszłoroczne ceny mogą załamać niektóre młode pary.
Nie jest żadną tajemnicą, że ceny towarów i usług co jakiś czas ulegają zmianie, choć przy obecnej inflacji zdarza się to dość często. Sklepy chętnie stosują różne promocje, by przyciągnąć do siebie klientów, zwłaszcza że regularne, nawet niewielkie oszczędności na prostych wydatkach mogą się przełożyć, w ujęciu długofalowym, na niemałą sumę. Co jednak, gdy przy kasie orientujemy się, że produkt nie kosztuje tyle, ile widniało na etykiecie umieszczonej na sklepowej półce? Wyjaśniamy poniżej.
Biedronka jest jednym z najpopularniejszych dyskontów w naszym kraju. Regularnie przygotowuje dla swoich klientów nowe oferty i promocje. W wielu przypadkach do skorzystania z rabatów upoważnia karta lojalnościowa oraz spełnienie jakiegoś innego warunku, np. zakupienia konkretnej ilości danego produktu. W sieci zawrzało właśnie w wyniku jednej z ostatnich promocji. Co tak zbulwersowało klientkę Biedronki?
Inflacja w październiku spadła i wyniosła 6,5 proc. w ujęciu rok do roku. Zdaniem wielu analityków w kolejnych miesiącach przestrzeń do zniżki będzie jednak niewielka. W przypadku części towarów wciąż mówimy o cenach wyższych o kilkanaście, kilkadziesiąt procent, a drożejące paliwa i prąd nie będą ułatwiać rynkowych obniżek. Wciąż też nie wiemy, jak będzie wyglądał nowy polski rząd i jakie podejmie decyzje w zakresie zerowego VAT-u na żywność czy przedłużenia Tarczy Solidarnościowej – przypomina portal money.pl.
Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze ok. 1,5 miesiąca, trudno nie zauważyć, iż branża handlowa już przygotowuje się do tego wyjątkowego okresu. W sklepach pojawiły się pierwsze świąteczne kolekcje, na ulicach miast – charakterystyczne oświetlenie. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje jednej z najważniejszych świątecznych tradycji, czyli ubierania choinki. W zależności od tego, jakie chcemy drzewko – sztuczne czy żywe, wysokie czy niskie – musimy przygotować się na różne stawki. Sprawdziliśmy, jakie są ceny choinek w 2023 roku.
Choć samo zorganizowanie pogrzebu nie jest łatwym, a przede wszystkim tanim zadaniem, w ostatnim czasie można zaobserwować również wzrost opłat np. za prawo do nienaruszalności grobu. “Gazeta Wyborcza” opisuje historię pani Magdy z Łodzi, która skarży się na wzrost opłaty za przedłużenie miejsca na cmentarzu.
Od początku lutego 2022 roku w naszym kraju obowiązuje zerowa stawka VAT na żywność. Tak ma być jeszcze do końca przyszłego miesiąca. Dzięki temu płacimy mniej za warzywa, owoce, produkty mleczarskie, jaja, mięso, ryby, pieczywo czy przetwory ze zbóż. W projekcie budżetu na przyszły rok na próżno szukać nam środków przeznaczonych na przedłużenie ulgi podatkowej. O ile zatem mogą wzrosnąć ceny jedzenia już od stycznia?
Ceny gazu na 2024 rok to temat, który budzi niepokój wielu Polaków. Przedstawiciele potencjalnej koalicji składającej się z obecnej opozycji przedstawili wyliczenia kosztów programów osłonowych na przyszły rok. Zamrożenie cen gazu sięga miliardów złotych, jednak nie wszystkie osłony zostaną przedłużone na przyszły rok.
Wielkimi krokami nadchodzi koniec jednej z popularniejszych ulg na bilety dostępnej w PKP Intercity. Bardzo prawdopodobne jest, że ruch ten spowoduje odpływ części pasażerów z pociągów. Pojawił się również ostateczny termin wprowadzenia tej zmiany.
Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku kalendarzowego nasuwa pytanie co do zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Wypowiedź Andrzeja Domańskiego, doradcy ekonomicznego Donalda Tuska, może napawać optymizmem. Tym bardziej, że według posła-elekta zamrożenie cen objęłoby również gaz.
Biedronka niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych sieci handlowych w naszym kraju. Klienci doceniają zakupy w tym dyskoncie za duży wybór produktów i niskie ceny. Jakie promocje szykują się w najbliższym tygodniu? Sprawdzamy!
Podatek akcyzowy nakłada się m.in. na wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, płyn do papierosów elektronicznych i napoje alkoholowe. Od nowego roku, już tradycyjnie, wzrosną stawki akcyzy, co przełoży się na ceny wybranych produktów.
Osoby, które chcą trochę zaoszczędzić na bieżących wydatkach, chętnie korzystają z promocji oferowanych przez duże sieci handlowe. Naprzeciw potrzebom klientów wychodzi Biedronka, w której tylko w sobotę 4 listopada można skorzystać z atrakcyjnych ofert typu 1+1, 2+2 lub 2+1 gratis. Które produkty możemy zdobyć w taki sposób?
W czasach wysokiej inflacji duże sieci handlowe starają się zaoferować swoim klientom możliwie jak najbardziej atrakcyjne promocje. Choć dopiero co Polacy przygotowywali się do obchodów Dnia Wszystkich Świętych, w sklepach Pepco już pojawiła się oferta na święta Bożego Narodzenia. Do 15 listopada wiele produktów można nabyć w atrakcyjnych cenach.
W przyszłym roku maksymalne stawki podatku od nieruchomości, ciężarówek i autobusów oraz opłat lokalnych wzrosną o rekordowe 15 proc. – zgodnie ze wskaźnikiem inflacji z pierwszego półrocza 2023 roku. O tym, jak w praktyce odczujemy tę podwyżkę, zadecydują radni – mogą oni bowiem uchwalić niższe stawki. Poza tym wiemy, że podatek rolny wzrośnie o ponad 21 proc. i choć płacą go gospodarze, to jego skutki mogą dotknąć wszystkich Polacy. Dlaczego? Już wyjaśniamy.