BiznesINFO.pl > Ceny W Polsce

Ceny W Polsce

Piekarnia
04.12.2023 11:56 Piekarze załamują ręce. Wielu jest na skraju upadku, potrzebna pilna pomoc

Rosnące ceny pieczywa budzą niezadowolenie nie tylko wśród klientów. Właściciele piekarni muszą się przygotować na przyszłoroczne wzrosty kosztów działalności. Problem w tym, że już teraz są one wysokie, co nie jest optymistycznym prognostykiem - co gorsza, coraz więcej piekarni zwyczajnie kończy działalność.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie
03.12.2023 20:42 Porównali ceny na polskim i niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. Przykro patrzeć

Rosnąca popularność jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce skłania do porównań z krajami pochodzenia na zachodzie Europy. Okazuje się, że Odra ponownie stała się granicą dwóch światów - koszty, jakie trzeba ponieść na jarmarku w Niemczech i w Polsce są diametralnie różne, i potrafią przysporzyć niemałych zawrotów głowy.

lidl-sklep-ceny-promocje
30.11.2023 13:57 W Lidlu właśnie się zaczęło. Sieć zaskoczyła klientów przed świętami, ale czas jest ograniczony

Od czwartku 30 listopada w sklepach Lidl obowiązuje nowe gazetka. Taniej zakupimy słodycze, mięso, owoce, gry czy zabawki. Co więcej, posiadacze aplikacji mobilnej “Lidl Plus” mogą codziennie liczyć na nowe promocje.

lidl-sklep-zakupy-promocje
27.11.2023 14:56 Słynna promocja z powrotem w Lidlu. Wiele osób na nią czekało

Grudzień to dla wielu osób okazja do obdarowania swoich bliskich. Niektórzy hucznie obchodzą Mikołajki, inni czekają z większymi prezentami do świąt Bożego Narodzenia. Dziennik.pl informuje, że w tegoroczne święta Polacy zamierzają wydać na prezenty więcej niż rok temu i chcą nabyć je z wyprzedzeniem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę popularne sieci handlowe. Dlatego Lidl z powrotem wprowadza do swojej oferty znaną już wszystkim promocję.

sklep-lidl-ludzie-zakupy
27.11.2023 09:51 Sprawdzili ceny w polskim i czeskim Lidlu. Gdzie jest taniej?

Aktualnie w 31 krajach działa 12 tys. sklepów Lidl, a tylko w naszym kraju – 800. Przez wzgląd na ceny i różnorodną ofertę jest to jeden z ulubionych dyskontów Polaków. Od pewnego czasu media informują, że turystyka zakupowa Czechów wręcz kwitnie – chętnie wybierają się na zakupy do Polski. Ile w takim razie muszą wydać w Lidlu po swojej stronie granicy? Sprawdzili to dziennikarze “Faktu” i wskazują jasno: “nic dziwnego, że szturmują nasze sklepy”.

prad-pieniadze-kable-ladowarka
26.11.2023 14:25 Polacy czekają na decyzję Sejmu. Bez niej ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

W grudniu 2022 roku w Polsce wprowadzono Tarczę Solidarnościową, dzięki której ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to według niektórych ekspertów energia może podrożeć nawet o 70 proc. – ostrzega portal money.pl.

jarmark-bozonarodzeniowy-swieta-ludzie
24.11.2023 19:24 “Paragony grozy” na świątecznym jarmarku. Prezydent miasta radzi zrobić sobie kanapki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób z radością wyczekuje wizyty na świątecznych jarmarkach, które w tym roku odbędą się m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Toruniu czy Poznaniu. Atmosfera w takich miejscach jest niepodrabialna, ale ceny niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. I to tak, że głos w sprawie zabierają włodarze miast.

Banknoty w portfelu
24.11.2023 14:30 Drożeją izby wytrzeźwień. Noc niczym w hotelu

Rosnące ceny dotykają nie tylko żywności czy elektroniki. Absolutnym zaskoczeniem może być jednak wzrost kosztów za pobyt w izbach wytrzeźwień. Podwyżka sprawi, że dorównają one cenowo luksusowym hotelom, a w niektórych wypadkach nawet je prześcigną.

paragon-zakupy-ceny
23.11.2023 15:25 Polacy kontra podwyżki cen prądu, gazu i żywności. Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

Inflacja w październiku wyniosła 6,6 proc. w ujęciu rok do roku – przekazał Główny Urząd Statystyczny. Wysokie ceny towarów i usług dają się obywatelom we znaki, zwłaszcza tym najstarszym, którzy w wielu przypadkach muszą utrzymywać się z bardzo niskich rent i emerytur. Instytut SW Research, na zlecenie portalu goniec.pl, zapytał Polaków, czy realnie odczuwają podwyżki cen prądu, gazu i żywności. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń.

gdynia-port-ludzie-pieniadze
23.11.2023 11:32 Poszli do smażalni ryb w Gdyni. Takie są ceny poza sezonem

W sezonie wakacyjnym urlopowicze zwracali uwagę, że tegoroczne ceny nad Bałtykiem są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Media informowały, że restauratorzy notują zmniejszony ruch, a turyści często decydują się przygotować posiłek we własnym zakresie niż udać do lokalu gastronomicznego. Jedna z czytelniczek “Faktu” wybrała się z dzieckiem do smażalni ryb w Gdyni. “Gdy odebrałam talerz z jedzeniem córeczki, aż zrobiłam fotkę” – przyznała kobieta.

lidl-sklep-zakupy-ludzie
22.11.2023 09:08 Od czwartku w Lidlu. Nowa oferta na Black Week, czas jest ograniczony

Koniec roku w sektorze handlowym to czas dużych wyprzedaży. Zaczyna się od Black Week, czyli całego tygodnia, w którym sklepy chętnie oferują klientom różne promocje. Moment kulminacyjny najczęściej przypada na Black Friday – jest to pierwszy piątek po obchodzonym w USA Święcie Dziękczynienia, dzień, który rozpoczyna tam przedświąteczny sezon zakupowy. W ślady Stanów Zjednoczonych poszło wiele państw, w tym Polska. Specjalną ofertę na Black Week przygotowała również sieć Lidl. Co znajdziemy w najnowszej gazetce?

Biedronka
21.11.2023 18:23 Biedronka ma różne ceny w różnych sklepach. Sieć potwierdza zaskakujące informacje

Zdarzyło Ci się zaobserwować różne ceny w sklepach tej samej sieci? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że nie jest to błąd, a standardowe działanie. Biedronka, jedna z najpopularniejszych sieci dyskontów w naszym kraju, wyjaśnia, skąd wynikają te różnice – donosi Interia Biznes.

Sklep Lidl
19.11.2023 14:59 Lidl kontra Biedronka. Prześwietlili ceny i wskazali, gdzie jest taniej

Walka na ceny pomiędzy dwoma największymi dyskontami w Polsce trwa od lat. Jak jednak obecnie kształtuje się sytuacja i w którym sklepie jest faktycznie najtaniej? Wskazuje na to najnowszy - i dość zaskakujący - raport PanParagon.

Pieniądze na kalendarzu
19.11.2023 14:17 Pary młode załamują ręce. Takich kosztów nie spodziewał się nikt

Koszty organizacji wesela są jednymi z najwyższych w życiu człowieka. I chociaż wszystko zależy głównie od lokalizacji i liczby zaproszonych gości, tak przyszłoroczne ceny mogą załamać niektóre młode pary.

sklep-biedronka-ceny-kasa-samoobslugowa
18.11.2023 22:46 Inna cena w sklepie przy kasie, inna na półce. Co robić? Przepisy mówią jasno

Nie jest żadną tajemnicą, że ceny towarów i usług co jakiś czas ulegają zmianie, choć przy obecnej inflacji zdarza się to dość często. Sklepy chętnie stosują różne promocje, by przyciągnąć do siebie klientów, zwłaszcza że regularne, nawet niewielkie oszczędności na prostych wydatkach mogą się przełożyć, w ujęciu długofalowym, na niemałą sumę. Co jednak, gdy przy kasie orientujemy się, że produkt nie kosztuje tyle, ile widniało na etykiecie umieszczonej na sklepowej półce? Wyjaśniamy poniżej.

Biedronka-sklep-ludzie-zakupy
13.11.2023 14:17 Wzburzona klientka Biedronki nie gryzła się w język. “To się w głowie nie mieści!”

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych dyskontów w naszym kraju. Regularnie przygotowuje dla swoich klientów nowe oferty i promocje. W wielu przypadkach do skorzystania z rabatów upoważnia karta lojalnościowa oraz spełnienie jakiegoś innego warunku, np. zakupienia konkretnej ilości danego produktu. W sieci zawrzało właśnie w wyniku jednej z ostatnich promocji. Co tak zbulwersowało klientkę Biedronki?

kasa-samoobslugowa-sklep-zakupy-ceny
13.11.2023 12:14 Podwyżki cen w 2024 roku. Za jakie towary Polacy zapłacą najwięcej?

Inflacja w październiku spadła i wyniosła 6,5 proc. w ujęciu rok do roku. Zdaniem wielu analityków w kolejnych miesiącach przestrzeń do zniżki będzie jednak niewielka. W przypadku części towarów wciąż mówimy o cenach wyższych o kilkanaście, kilkadziesiąt procent, a drożejące paliwa i prąd nie będą ułatwiać rynkowych obniżek. Wciąż też nie wiemy, jak będzie wyglądał nowy polski rząd i jakie podejmie decyzje w zakresie zerowego VAT-u na żywność czy przedłużenia Tarczy Solidarnościowej – przypomina portal money.pl. 

choinki-sprzedaz-ludzie-swieta
13.11.2023 10:19 Ceny choinek w 2023 roku. Od kilkunastu złotych do ponad 5 tys. zł

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze ok. 1,5 miesiąca, trudno nie zauważyć, iż branża handlowa już przygotowuje się do tego wyjątkowego okresu. W sklepach pojawiły się pierwsze świąteczne kolekcje, na ulicach miast – charakterystyczne oświetlenie. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje jednej z najważniejszych świątecznych tradycji, czyli ubierania choinki. W zależności od tego, jakie chcemy drzewko – sztuczne czy żywe, wysokie czy niskie – musimy przygotować się na różne stawki. Sprawdziliśmy, jakie są ceny choinek w 2023 roku.

Cmentarz
09.11.2023 21:40 Poszła zapłacić za miejsce na cmentarzu. Takiej podwyżki się nie spodziewała

Choć samo zorganizowanie pogrzebu nie jest łatwym, a przede wszystkim tanim zadaniem, w ostatnim czasie można zaobserwować również wzrost opłat np. za prawo do nienaruszalności grobu. “Gazeta Wyborcza” opisuje historię pani Magdy z Łodzi, która skarży się na wzrost opłaty za przedłużenie miejsca na cmentarzu.

sklep-biedronka-zywnosc-ceny-jedzenia
09.11.2023 19:40 Koniec z zerowym VAT na żywność? O tyle mogą wzrosnąć ceny jedzenia

Od początku lutego 2022 roku w naszym kraju obowiązuje zerowa stawka VAT na żywność. Tak ma być jeszcze do końca przyszłego miesiąca. Dzięki temu płacimy mniej za warzywa, owoce, produkty mleczarskie, jaja, mięso, ryby, pieczywo czy przetwory ze zbóż. W projekcie budżetu na przyszły rok na próżno szukać nam środków przeznaczonych na przedłużenie ulgi podatkowej. O ile zatem mogą wzrosnąć ceny jedzenia już od stycznia?

Kuchenka gazowa
09.11.2023 11:04 Ceny gazu gwałtownie poszybują w górę? "Te pieniądze muszą się znaleźć"

Ceny gazu na 2024 rok to temat, który budzi niepokój wielu Polaków. Przedstawiciele potencjalnej koalicji składającej się z obecnej opozycji przedstawili wyliczenia kosztów programów osłonowych na przyszły rok. Zamrożenie cen gazu sięga miliardów złotych, jednak nie wszystkie osłony zostaną przedłużone na przyszły rok.

Pociąg PKP Intercity w Gdańsku
07.11.2023 14:00 Koniec z popularną zniżką na kolei. Podano ostateczny termin

Wielkimi krokami nadchodzi koniec jednej z popularniejszych ulg na bilety dostępnej w PKP Intercity. Bardzo prawdopodobne jest, że ruch ten spowoduje odpływ części pasażerów z pociągów. Pojawił się również ostateczny termin wprowadzenia tej zmiany.

Zamrożenie cen prądu
06.11.2023 12:24 Co z zamrożeniem cen prądu? "Są konkretne wyliczenia"

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku kalendarzowego nasuwa pytanie co do zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Wypowiedź Andrzeja Domańskiego, doradcy ekonomicznego Donalda Tuska, może napawać optymizmem. Tym bardziej, że według posła-elekta zamrożenie cen objęłoby również gaz.

Biedronka-sklep-ludzie-zakupy
05.11.2023 15:29 Zacznie się już jutro. Polacy ruszą do Biedronki, szykują się duże obniżki

Biedronka niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych sieci handlowych w naszym kraju. Klienci doceniają zakupy w tym dyskoncie za duży wybór produktów i niskie ceny. Jakie promocje szykują się w najbliższym tygodniu? Sprawdzamy!

pieniądze-monety-portfel
05.11.2023 10:22 Od stycznia wzrośnie akcyza. Oto co czeka klientów

Podatek akcyzowy nakłada się m.in. na wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, płyn do papierosów elektronicznych i napoje alkoholowe. Od nowego roku, już tradycyjnie, wzrosną stawki akcyzy, co przełoży się na ceny wybranych produktów.

biedronka-zakupy-ludzie-sklep
04.11.2023 15:15 To już ostatnie godziny. Te produkty w Biedronce dostaniesz za darmo, ale jest jeden warunek

Osoby, które chcą trochę zaoszczędzić na bieżących wydatkach, chętnie korzystają z promocji oferowanych przez duże sieci handlowe. Naprzeciw potrzebom klientów wychodzi Biedronka, w której tylko w sobotę 4 listopada można skorzystać z atrakcyjnych ofert typu 1+1, 2+2 lub 2+1 gratis. Które produkty możemy zdobyć w taki sposób?

pepco-sklep-ludzie-zakupy
04.11.2023 12:57 W Pepco już się zaczęło, ceny od 5 zł. Wyjątkowa oferta potrwa do połowy listopada

W czasach wysokiej inflacji duże sieci handlowe starają się zaoferować swoim klientom możliwie jak najbardziej atrakcyjne promocje. Choć dopiero co Polacy przygotowywali się do obchodów Dnia Wszystkich Świętych, w sklepach Pepco już pojawiła się oferta na święta Bożego Narodzenia. Do 15 listopada wiele produktów można nabyć w atrakcyjnych cenach.

podatek-rachunki-oplaty-czlowiek
04.11.2023 09:14 Ważny podatek wzrośnie o ponad 20 proc. Skutki odczujemy na zakupach

W przyszłym roku maksymalne stawki podatku od nieruchomości, ciężarówek i autobusów oraz opłat lokalnych wzrosną o rekordowe 15 proc. – zgodnie ze wskaźnikiem inflacji z pierwszego półrocza 2023 roku. O tym, jak w praktyce odczujemy tę podwyżkę, zadecydują radni – mogą oni bowiem uchwalić niższe stawki. Poza tym wiemy, że podatek rolny wzrośnie o ponad 21 proc. i choć płacą go gospodarze, to jego skutki mogą dotknąć wszystkich Polacy. Dlaczego? Już wyjaśniamy.