Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny W Polsce

Ceny W Polsce

biznes-info-640x433
06.09.2019 02:00 Nie segregujesz, zapłacisz 4 razy więcej. W życie wchodzi nowe prawo

Wywóz śmieci w Polsce przez tę jedną ustawę znacznie zdrożeje. Zgodnie bowiem z ustawą śmieciową, która zaczęła obowiązywać dzisiaj, 6 września w piątek, osoby niesegregujące śmieci zapłacą nawet 4-krotność opłaty za wywóz śmieci. Zgodnie bowiem z ustawą każdy właściciel nieruchomości, który nie spełnia obowiązku segregowania odpadów, zapłaci od 2 do 4 razy więcej niż osoby, które segregują.Kto jednak ustala stawki za wywóz śmieci? Te kompetencje leżą w rękach rady gminy, na której znajduje się nieruchomość. Ceny przeciętnie wynoszą po kilkanaście złotych za miesiąc. Władza, wprowadzając nowe prawo w życie, dała jednak samorządom sporo czasu na dostosowanie swoich praw i regulacj do nowej ustawy śmieciowej. Mowa bowiem aż o 12 miesiącach. Problemem jest też przeprowadzenie akcji, która ma na celu wypełnienie deklaracji dotyczącej śmieci przez każdego z mieszkańców.

biznes-info-640x433
19.08.2019 02:00 Najem mieszkań jeszcze droższy. Ceny pójdą w górę

Mieszkanie własne czy wynajmowane? W naszym kraju wciąż nie jest to tak oczywiste. Z jednej strony każdy chciałby być na swoim, a z drugiej nie jest to takie proste w XXI wieku, kiedy często musimy się przemieszczać, przenosić i gonić za sukcesem. Część osób wynajmujących mieszkania lub przymierzających się do najmu już niebawem czeka jednak nieprzyjemna niespodzianka.Jeszcze tylko kilkanaście dni pozostało osobom, które decydują się na wynajmowanie mieszkania. Od początku września ceny najmu znacząco wzrosną, ponieważ ten miesiąc roku to prawdziwy początek sezonu. Kończą się wakacje, studenci zjeżdżają się do miast, uczniowie wracają do szkół, a mieszkać gdzieś w pobliżu swojego miejsca nauki czy pracy po prostu trzeba. Portal Business Insider Polska idzie o krok dalej i zwraca uwagę na to, że obecnie wynajmowanie mieszkania nie opłaca się tak bardzo, jak wzięcie kredytu i jego spłacanie.

biznes-info-640x433
01.08.2019 02:00 Wakacje w Polsce: Na jedzenie wydasz krocie. Polacy zdzierają z rodaków

Wakacje w Polsce? Taką opcję na wczasy wybiera wciąż wielu Polaków. Nic w tym dziwnego - Polska jest bogata w urokliwe miejsca, które zachęcają do wypoczynku, a do których nietrudno jest się dostać. Jednakże wiąże się z tym problem, jakim są ceny w wakacyjnych kurortach. Najdroższym kurortem nad polskim morzem są Międzyzdroje, gdzie za pobyt w trzygwiazdkowym hotelu przez tydzień może kosztować nawet 6 tys. złotych, podaje Onet.pl.Taniej jest w górach, gdzie średnio pobyt będzie nas kosztował 74-76 złotych za noc. Jednakże nie tylko wyśrubowane ceny pobytu wakacyjnego potrafią wywołać niemały szok. Wspomniany portal zwraca uwagę, cen żywności, które sprawiają, że nawet średniej wielkości obiad dla dwóch osób może kosztować nas około 150 złotych. Jest tak w wypadku chociażby zakupu dorsza, którego kilogram kosztuje ponad 90 złotych. Ostatnio przypadek taki udokumentował klient w Krynicy Morskiej, który za dwie ryby, surówki i dwa piwa zapłacił 170 złotych. Inny za jedną porcję obiadu w Jantarze zapłacił 120 złotych.

biznes-info-640x433
01.08.2019 02:00 Parkingi w miastach drożeją. Po wakacjach podwyżki

Parking od września jeszcze droższy. To wiadomość, która zdecydowanie nie przypadnie do gustu kierowcom. Co więcej, opłacać będzie trzeba także postój w soboty. Jak tłumaczy Rzeczpospolita, podwyżki są efektem ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, a także oczekiwań miast, które od kilkunastu lat nie zmieniały stawek.Po wakacjach to się zmieni. Tylko w Krakowie za pierwszą godzinę postoju zapłacumy 6 złotych w centrum miasta. Inne strefy to koszt 5 złotych i 4 złotych za godzinę. Ceny miały być jednak jeszcze większe, bo wstępnie miejska spółka transportowa chciała opłaty 8 złotych za pierwszą godzinę, 9,60 złotych za drugą i 11,40 złotych za trzecią. Protestujący kierowcy sprawili jednak, że miasto ustąpiło.

biznes-info-640x433
30.06.2019 02:00 Masło tanieje. Ale powrotu do niskich cen nie ma i nie będzie

Masło to podstawowy produkt w polskiej kuchni. Trudno wyobrazić sobie śniadanie bez masła, tak jak i niejeden posiłek w ciagu dnia. W ubiegłym roku w okresie wakacyjnym masło osiągało jednak zawrotne ceny, szokując Polaków tempem opróżniania ich portfeli. Jak donosi jednak Interia.pl, ten podstawowy produkt tanieje.Jest to o tyle interesujące, że media podgrzewają atmosferę w kwestii masła. Czarne scenariusze kolejnej podwyżki cen nie sprawdzają się i w przypadku masła nie ma mowy o sytuacji, jak ta z pietruszką, która za kilogram kosztować potrafi nawet 20 złotych. To niewątpliwie dobra wiadomość dla Polaków, którzy w latach 2017 - 2018 musieli liczyć się z bezprecedensowymi podwyżkami jego cen.Masło jest ważnym produktem w handlu spożywczym. Dla przykładu, w supermarketach o powierzchni 301-2500 m2 pojawia się na prawie co 20 paragonie. Zwykle jest też dużo droższe od swoich roślinnych substytutów - powiedział Bartłomiej Domański, analityk w Hiper-Com Poland.