Ceny prądu w 2020 roku w górę
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 2 Stycznia 2020

Każdy zapłaci większy rachunek za prąd. Na rekompensaty musimy sporo poczekać

Ceny prądu wyższe w 2020 roku i to już pewne. Jak podają media, Polacy zapłacą średnio o 12% więcej za energię elektryczną. Rekompensaty będą, ale późno. Będziemy musieli na nie sporo poczekać.

Ceny prądu w tym roku podskoczą. Jak podaje RMF FM, średnio wzrost cen wyniesie 12%, choć w zasadzie Polacy nie mają zostać sami z wyższymi rachunkami. Rząd zapowiedział już rekompensaty za podwyżkę cen. Jednak na te będziemy musieli poczekać. I to dość długo, jak się okazuje. Mowa bowiem o początku przyszłego roku.

- Nie ma innej możliwości, bo przecież nie możemy określić jednej stałej sumy dla wszystkich, przecież to jest uzależnione od tego, ile prądu każdy z nas zużyje, więc rozliczenie będzie musiało nastąpić post factum - oświadczył Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Masz jeszcze niecały tydzień. Potem możesz stracić 5,5 tys. złMasz jeszcze niecały tydzień. Potem możesz stracić 5,5 tys. złCzytaj dalej

Ceny prądu wyższe. Rekompensaty za 2020 dopiero w 2021

Co ciekawe, rekompensaty nie będą wypłacane automatycznie. Sasin zapowiedział, że ich wypłata będzie uzależniona od złożenia wniosku przez osobę zainteresowaną. Jak stwierdził bowiem "planujemy, żeby ten zwrot odbywał się na wniosek osoby zainteresowanej". RMF FM konkluduje, że oznacza to robotę papierkową przy odpowiednich formularzach.

W ten sposób rządzący próbują ratować twarz po zapowiedziach ministra aktywów państwowych z końca 2019 roku. To wówczas Sasin zapowiadał, że "żadna z polskich rodzin nie zapłaci więcej mimo obiektywnego, ale niewielkiego wzrostu cen". A więcej jak dotąd zapłacić mają Polacy obsługiwani przez Eneę, Energę i Taurona. Wyższe ceny prądu oznaczają podwyżkę rachunków od kilku do klikanastu złotych.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News