Parking w mieście? Od września będzie drożej
Autor Przemysław Terlecki - 1 Sierpnia 2019

Parkingi w miastach drożeją. Po wakacjach podwyżki

Parking w centrum miasta jeszcze droższy? W dobie ograniczania ruchu samochodowego w centrach miast drożeją parkingi. Podwyżki opłat już od września. Kierowcy będą zmuszeni płacić więcej niż dotychczas.

Parking od września jeszcze droższy. To wiadomość, która zdecydowanie nie przypadnie do gustu kierowcom. Co więcej, opłacać będzie trzeba także postój w soboty. Jak tłumaczy Rzeczpospolita, podwyżki są efektem ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, a także oczekiwań miast, które od kilkunastu lat nie zmieniały stawek.

Po wakacjach to się zmieni. Tylko w Krakowie za pierwszą godzinę postoju zapłacumy 6 złotych w centrum miasta. Inne strefy to koszt 5 złotych i 4 złotych za godzinę. Ceny miały być jednak jeszcze większe, bo wstępnie miejska spółka transportowa chciała opłaty 8 złotych za pierwszą godzinę, 9,60 złotych za drugą i 11,40 złotych za trzecią. Protestujący kierowcy sprawili jednak, że miasto ustąpiło.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Parking w centrach miast jeszcze droższy

Money.pl informuje, że w Gdańsku w centrum zapłacimy za parking o 10% więcej niż dotychczas. Część miast jeszcze nie ustaliła dokładnych stawek, jak na przykład Katowice, ale pewne jest, że zrobią to radni na sesji rady miejskiej. Przyjęte wówczas stawki wprowadzone zostaną jeszcze w tym samym miesiącu.

Czemu służyć ma podwyżka cen parkingów w miastach? Chodzi o ograniczenie emisji szkodliwych gazów w centrach miast, ale także wsparcie komunikacji miejskiej i najzwyklejsze odkorkowanie centrów. Miasta coraz bardziej zachęcają do pozostawiania aut na obrzeżach miast i przesiadania się do komunikacji miejskiej.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie. Jest ulubienicą premiera
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News