BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Gdzie najtaniej kupić Lego i Barbie? W Polsce wcale nie są takie drogie

31 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Już jutro Dzień Dziecka. Na 1 czerwca wielu rodziców szuka prezentów dla swoich maluchów. Nadal najpopularniejszymi zabawkami są lalki barbie i zestawy klocków Lego. Wszyscy chcą zadowolić swoje dzieci, ale nie przepłacić za prezenty na Dzień Dziecka. Ile

Barbie - królowa wśród zabawek. Lego - z roku na rok coraz bardziej popularne

Pierwsza lalka Barbie wyprodukowana została w 1955 roku przez firmę Mattel. Od tego czasu na całym świecie sprzedano miliony sztuk lalek. Wraz z rozwojem popularności Barbie tworzono egzemplarze kolekcjonerskie, lalki przypominające sławne osoby i Barbie o różnych kształtach. Klocki Lego, które znany dziś, powstały w 1958 roku. Bawiły się nimi wszystkie pokolenia inspirując dzieci do kreatywnej zabawy. Grupa Lego pochwaliła się ostatnio zyskiem z 2018 roku sięgającym 21 mld zł.

Pomimo szybkiego rozwoju technologicznego i zmieniania się branży zabawkowej, nic nie może zagrozić popularności tych zabawek. Jak wyglądają ceny lalek Barbie i klocków Lego w Polsce na tle innych państw? Analitycy z Picodi.com porównali ceny zestawu klocków LEGO Classic średniej wielkości oraz lalki Barbie Syrenki w 50 krajach na świecie. W Polsce wcale nie jest tak drogo, jak mogłoby się wydawać.

Ceny zabawek w Polsce

Utarło się przeświadczenie, że zabawki w Polsce są drogie. Dla wielu Polaków jest to dosyć duży wydatek, chociaż na tle innych krajów wcale nasze ceny nie wydają się tak porażające. Według badań z Picodi.com średnia cena lalki Barbie w Polsce to 92 zł, tyle samo co w Stanach Zjednoczonych. Plasuje to nas na jednej z ostatnich pozycji badanych krajów pod względem wysokości cen tych lalek. Za klocki Lego Polacy zapłacą 125 złotych, co również w porównaniu z innymi krajach jest dosyć tanio.

Tam nie kupuj zabawek

Według badań, złym pomysłem byłoby kupowanie lalki Barbie czy zestawu klocków Lego jako prezentów z podróży w krajach słabo rozwiniętych. Najdroższe zabawki są sprzedawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za Barbie i Lego zapłacimy tam aż 468 zł - lalka kosztuje tam 204 zł, a klocki 264 zł. Są to kwoty ponad 2 razy wyższe niż polskie.

Gdzie kupimy najtańsze zabawki?

Gdzie za to warto przejść się do sklepu, żeby kupić maluchom zabawki i zaoszczędzić? Będąc w Meksyku opłaca się kupić Barbie - zapłacimy za nią ok. 69 złotych. Za to zakup klocków Lego to dobry pomysł we Francji (102 zł) oraz w… Stanach Zjednoczonych (105 zł).

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >