Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ukraina

Ukraina

wózek sklepowy, sklep
09.04.2024 16:11 Ukraińska sieć podbija polski rynek. Coraz więcej sklepów

Wśród znanych w całej Polsce sieci sklepów nowa marka powoli zyskuje coraz większą popularność. Każdego roku dwaj bracia z Ukrainy otwierają kolejne placówki. Jakie specjały kupimy w ich sklepach?

żołnierze
19.03.2024 16:36 Pracujesz w tym zawodzie? Możesz dostać wezwanie do wojska

Wezwanie do wojska może już wkrótce trafić do wielu osób. Jak prezentują się plany rządu? Zdradził je wicepremier. Wiemy, które grupy zawodowe prawdopodobnie otrzymają wezwanie i ile można zarobić. 

Biedronka
18.02.2024 10:46 Biedronka ma kłopoty. Rolnicy dłużej na to nie pozwolą

Protesty rolników trwają już od wielu dni. Teraz jednak w spór została zaangażowana jedna z największych spożywczych sieci handlowych w Polsce. Biedronka została oskarżona o narażanie rolników na straty poprzez sprzedaż produktów pochodzących z Ukrainy. Rolnicy zapowiedzieli już blokady centrów logistycznych.

Pieniądze w portfelu
02.02.2024 17:21 Te osoby nie dostaną już 800 plus. Nadchodzą kluczowe zmiany

Najbliższy miesiąc może być przełomowym dla setek tysięcy osób, które otrzymują świadczenie 800 plus. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekazał informacje, które potwierdzają charakter nadchodzących zmian oraz skutki, jakie niosą one ze sobą.

Banknoty w portfelu
26.01.2024 15:39 Będą ograniczenia w 800 plus? Zapowiedziano spore zmiany

W najbliższych miesiącach może dojść do znaczących zmian w świadczeniu 800 plus. Nie wszyscy mieszkańcy Polski będą mogli składać wnioski o przyznanie środków na dzieci. Konkretne zmiany mają zostać ogłoszone niebawem.

flaga Ukrainy
08.01.2024 19:25 Ukraińcy żyją na koszt Polaków? Jest raport NBP

O uchodźcach i migrantach z Ukrainy wiele się mówi. Że zarabiają wielkie pieniądze, żyją na koszt państwa, a co za tym idzie, podatników, a nawet, że mają lepiej od Polaków. Ostatni raport NBP rozjaśnia tę kwestie. Ile z tego to mit?

John Kirby
06.12.2023 19:48 Stanowcze oświadczenie doradcy Bidena. "Prezent świąteczny dla Rosji"

Zaskakujące oświadczenie wygłosił w środę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Jego słowa mogą oznaczać spore kłopoty dla Ukrainy, którą Ameryka wspiera w trwającej wojnie z Rosją.

Ukraińska milionerka, flaga Ukrainy
28.09.2023 14:30 Miliarderka z Ukrainy chce przejąć kolejną polską firmę. To duże przedsiębiorstwo z Pomorza

Galyna Fedoriwna Gerega złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie firmy Plast-Box ze Słupska. Media podają, że w sierpniu kobieta zawnioskowała o zgodę na przejęcie kontroli nad Instersport Polska.

500 plus
19.09.2023 21:47 Obcokrajowcy chętnie pobierają 500 plus. Koszt dla polskich podatników jest ogromny. Oto, ile zapłaciliśmy

Liczba świadczeń wypłaconych przez ZUS w programie Rodzina 500 plus za okres pierwszej połowy tego roku wyniosła nieco ponad 2 mln. Tylko za czerwiec było to ponad 258 tys. Za ten sam miesiąc na rzecz obywateli Polski zrealizowano ich nieco ponad 6,1 mln. 

Wołodymyr Zełensky
19.09.2023 19:54 Ukraina zakaże importu bardzo popularnych polskich produktów. Polska ma problem

Ukraina podjęła stanowcze działania w sprawie wprowadzenia przez Polskę embargo na ukraińskie zboże. Jak przekazał ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka - rząd w Kijowie złożył skargę do Światowej Organizacji Handlu. 

Pole zbożowe, flaga USA
19.09.2023 13:15 Polskie embargo na zboże z Ukrainy. Jest stanowisko USA

Polska postanowiła samodzielnie przedłużyć embargo na ukraińskie zboże po tym, jak Komisja Europejska zadecydowała o zakończeniu obowiązywania jego wspólnotowej wersji. Głos w sprawie zabrał rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

przejście graniczne
18.09.2023 18:04 Ukraina pozwie Polskę i dwa inne kraje za zboże. Na tym nie koniec

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża zaczyna przynosić ze sobą konsekwencje. Kijów zapowiedział działania przeciwko Warszawie. Na liście państwa oprócz Polski znalazły się jeszcze Węgry oraz Słowacja. Ukraina zapowiedziała, że to jeszcze nie koniec. Ujawniono wstępny plan działań odwetowych.

None
07.08.2023 17:21 Afera po wywiadzie doradcy Zełenskiego. Mówił o stosunkach Polski i Ukrainy. Eksperci: Miała miejsce manipulacja

Wywiad doradcy prezydenta Zełenskiego wywołał w internecie oraz tradycyjnych mediach sporo emocji. Słowa wycięte z kontekstu, dla osób które nie zapoznają się z detalami całego wywiadu mogą być i są wykorzystywane przez różne grupy dla rozprzestrzeniania propagandy. W tym konkretnym przypadku celem jest próba namieszania w stosunkach Polski i Ukrainy. Eksperci mówią o manipulacji.

Niezapowiedziana wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie. Prezydent rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim
06.08.2023 20:53 Doradca Zełenskiego o relacjach Polska - Ukraina: "Po zakończeniu wojny będziemy rywalizować"

Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - Mychajło Podolak, komentując relacje Polski i Ukrainy powiedział, że najbliższym przyjacielem Ukrainy jest Polska i tak będzie do końca wojny. Jednocześnie dodał, że po zakończeniu wojny nasze kraje będą również konkurowały ze sobą. Podkreślał tutaj przede wszystkim aspekt gospodarczy.

kajdanki policja
20.06.2023 14:41 Ogromna afera zbożowa na Ukrainie. Urzędnicy pobierali milion dolarów łapówek miesięcznie

Wczoraj Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zlikwidowaniu zakrojonego na ogromną skalę procederu pobierania haraczu przez wysokich rangą urzędników od ukraińskich przedsiębiorców zajmujących się eksportem zboża. Miesięczne zyski urzędników z tego tytułu wynosiły milion dolarów – informuje portalspozywczy.pl.

19.06.2023 17:59 Ogromna afera korupcyjna u naszego sąsiada. Aresztowano byłego wiceministra obrony

Były wiceminister obrony Ukrainy Wiaczesław Szapowałow został zatrzymany w związku z aferą korupcyjną w ukraińskiej armii. Jest oskarżony o defraudację ponad 1 mld hrywien.

None
12.06.2023 16:26 Gigantyczna afera korupcyjna u naszego sąsiada. Prezes Sądu Najwyższego aresztowany

Prezes Sądu Najwyższego Ukrainy, Wsewołod Kniaziew, został złapany na przyjmowaniu łapówki na gorącym uczynku. Po jego aresztowaniu, plenum Sądu Najwyższego odwołało go ze stanowiska.

zus-list
10.06.2023 09:20 Emerytury dla Ukraińców. Wystarczy jedna składka do ZUS, ale trzeba też spełnić inne warunki

Aby obywatel Ukrainy czy Białorusi mógł dostać minimalną polską emeryturę, wystarczy jedna składka do ZUS. Umowy o zabezpieczeniu społecznym zawarte z tymi krajami otworzyły pole do nadużyć – donosi „Rzeczpospolita”. ZUS z kolei informuje, że jedna składka nie otwiera automatycznie drogi do uzyskania dopłaty do minimalnej emerytury dla cudzoziemca. Trzeba bowiem spełnić też inne warunki. Jakie? O tym poniżej.

Wołodymyr Zełeński
28.05.2023 22:07 Zełenski chce 50-letnich sankcji dla Iranu

Iran już od wielu miesięcy sprzedaje Rosji broń. Z oczywistych względów nie podoba się to Ukrainie. Lider naszego wschodniego sąsiada postanowił ukarać Iran poprzez szereg sankcji, które wpłyną na znaczne zmniejszenie wymiany handlowej pomiędzy krajami.

turbiny wiatrowe
01.05.2023 15:18 Statek ze zbożem z Ukrainy miał wypadek. Zderzył się z turbiną wiatrową na Morzu Północnym

Na Morzu Północnym doszło do kolizji frachtowca o nazwie "Petra L" z turbiną wiatrową. Statek transportował ładunek z Ukrainy do Antwerpii, w Belgii.

flaga Polski, Ukrainy
29.04.2023 20:08 Ukraina protestuje ws. ograniczeń importu żywności. Jest odpowiedź Polski

Ukraina przedstawiła Polsce oraz UE oficjalną notę, w której protestuje w związku z ograniczeniami handlowymi dotyczącymi importu produktów rolnych Ukrainy.

Owoce miękkie
28.04.2023 14:57 Kryzys z owocami miękkimi. Szykuje się powtórka ze zboża

Jeszcze nie ucichły komentarze po głośnej aferze związanej ze zbożem z Ukrainy, a wygląda na to, iż pojawił się kolejny problem. Coraz więcej głosów mówi o problemie dotyczącym mrożonych owoców, który ma być wręcz powtórką sprawy zbożowej.

Zboże
28.04.2023 08:44 Zaskakujące dane dot. zbóż z Ukrainy. Rolnicy je kwestionują

Jak wynika z danych opublikowanych przez Krajową Administrację Skarbową, polski rynek nie został zalany ukraińskim zbożem. To samo zdają się mówić dane uzyskane przez Związek Zawodowy Rolnictwa “Korona”. Rolnicy nie do końca wierzą w te tłumaczenia i pytają o ceny w skupach.

Zboże
22.04.2023 22:07 Będzie lista firm które zarobiły na zbożach z Ukrainy. Telus: kwestia dni

Minister rolnictwa Robert Telus ujawnił na antenie RMF FM, iż chciałby publikacji listy firm, które zarobiły na imporcie zbóż z Ukrainy. Jego zdaniem, jest to kwestia dni.

kura
20.04.2023 16:36 Do Polski trafiła żywność zagrażająca zdrowiu. Pochodzi z Ukrainy

Według najnowszych doniesień “Rzeczpospolitej”, najwięcej powiadomień dotyczących zagrożeń zgłoszonych w unijnym Systemie Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach przesłała Polska. Wśród nich znalazły się informacje m.in. o pestycydach w paszach czy salmonelli w mięsie drobiowym.

pieniądze
19.04.2023 20:33 Zarobki Ukraińców w Polsce. Dane mogą zaskakiwać

W ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się najważniejszym kierunkiem migracji zarobkowej dla Ukraińców. Coraz więcej obywateli Ukrainy decyduje się na pracę w Polsce, gdzie znajdują zatrudnienie w różnych sektorach, takich jak przemysł, budownictwo, opieka zdrowotna, rolnictwo czy gastronomia.

Komunikat pilne
15.04.2023 18:06 Jest decyzja. Koniec z importem zboża i żywności z Ukrainy

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podpisał rozporządzenie ws. zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Wcześniej decyzję w tej sprawie ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Flaga USA
15.04.2023 15:58 Zaskakujące słowa amerykańskiego wojskowego. „Niemcy mogą się uczyć od Polski”

Postawa Polski wobec konfliktu zbrojnego w Ukrainie jest zauważana przez zagraniczne media. Wiele dzienników komentuje działania podejmowane przez polski rząd i ocenia je bardzo pozytywnie. Na stronie rmf24.pl czytamy, że w ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrał były dowódca wojsk lądowych USA w Europie gen. Ben Hodges.