Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Takimi autami jeżdżą polscy biskupi. Wiele osób może się zdziwić
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 13.03.2024 18:13

Takimi autami jeżdżą polscy biskupi. Wiele osób może się zdziwić

Biskupi
Fot. East News/Beata Zawadzka

13 marca rozpoczęło się dwudniowe Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski. Ogromne zainteresowanie wśród przechodniów wzbudziły auta, którymi hierarchowie polskiego kościoła przyjechali do stolicy. Z jakich pojazdów korzystają biskupi?

Szykują się wielkie zmiany w polskim kościele

W środę, 13 marca rozpoczęło się dwudniowe Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. To bardzo ważne wydarzenie dla polskiego kościoła, bowiem podczas obrad zostanie wybrany nowy przewodniczący Episkopatu, a także jego zastępca. Poruszone zostaną także tematy związane z nauczaniem religii w szkołach czy też Funduszem Kościelnym. Zebranie odbywa się w Warszawie, a zgromadzenie hierarchów kościoła zwróciło szczególną uwagę przechodniów. 

Nieznane fakty o emeryturach księży. Niektórzy dostają aż dwie wypłaty

Czym jeżdżą hierarchowie polskiego kościoła?

Dziennik “Fakt” postanowił wziąć pod lupę pojazdy, którymi poruszają się hierarchowie polskiego kościoła. Jak się okazuje, większość z nich stawia na wygodę i raczej nie wybiera sportowych oraz luksusowych modeli. To głównie auta średniej klasy, a najdroższym okazem jest najnowszy model Nissana X-trial śląskiej kurii. Najniższa cena, którą trzeba zapłacić za nowy model to 172 tysiące złotych, a wersja z bogatszym wyposażeniem to już koszt rzędu 219 tysięcy złotych

Ten typ samochodu króluje wśród polskich biskupów

Biskupi Archidiecezji Lubelskiej oraz biskup sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz zdecydowali się na SUV-y marki KIA. Jeśli chodzi o biskupów Archidiecezji Białostockiej, to do stolicy przyjechali Volkswagenem Passatem. Zarówno hierarchowie z Wrocławia, jak i metropolita łódzki, Grzegorz Ryś postawili na samochody marki Skoda. Jak zauważa “Fakt”, duchowni w zdecydowanej większości jeżdżą SUV-ami, ale także wygodnymi limuzynami.

Zobacz także: Nawet 400 zł miesięcznie dla rodziców. Bez kryterium dochodowego