Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Służby weszły do skarbówki i zatrzymały cztery osoby. Znamy powód
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 26.02.2024 19:37

Służby weszły do skarbówki i zatrzymały cztery osoby. Znamy powód

policja
Pixabay/AndrzejRembowski

20 lutego czterech pracowników Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Dzisiaj nareszcie postanowiono zarzuty. Powodem zatrzymania miała być korupcja.

Pracownicy Skarbówki zatrzymani

Jak informowaliśmy w zeszłotygodniowym artykule serwisu BiznesINFO, 20 lutego przedstawiciele Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów wkroczyli do Urzędu Skarbowego w Nowym Targu. W czasie interwencji zostało zatrzymanych czterech urzędników. Wówczas jednak naczelniczka Urzędu Skarbowego, Agnieszka Domalewska-Bielak nie skomentowała tej sytuacji. Nie zostały również wyjaśnione powody zatrzymania. Od tego czasu poznaliśmy więcej szczegółów.
 

Dodatkowe pieniądze dla wielu Polaków, ZUS przypomina. Do wzięcia 400 zł co miesiąc

Urzędnicy zatrzymani pod zarzutem korupcji

Sprawa zatrzymania pracowników Urzędu Skarbowego powoli zdaje się rozjaśniać. Śledczy wyjaśnili, że urzędnicy zostali zatrzymani na zlecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Pracownicy mieli przyjmować łapówki od miejscowych przedsiębiorców, a w zamian udzielali im porad, jak uniknąć odpowiedzialności karno-skarbowej poprzez np. zdradzanie planowanych kontroli podatników.
 

Wiele może się jeszcze wydarzyć

Obecnie cywilni pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności, a dwóch z nich jest obecnie przetrzymywanych w tymczasowym areszcie. Pozostałym przyznano dozór policyjny. Zostali oni zawieszeni w czynnościach służbowych i musieli zapłacić poręczenie majątkowe.

Śledczy zaznaczają, że sprawa jest w toku. Wiele może się jeszcze wydarzyć, a prokuratorzy nie wykluczają, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

źródło: rmf24.pl