Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Służby wkroczyły do skarbówki. Zatrzymano czterech urzędników
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 22.02.2024 10:11

Służby wkroczyły do skarbówki. Zatrzymano czterech urzędników

zatrzymany, kajdanki
Pixabay/4711018

We wtorek, 20 lutego, do Urzędu Skarbowego w Nowym Targu weszli funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Zatrzymanych zostało aż czterech urzędników. Co było powodem interwencji?

Naczelnik Urzędu Skarbowego wstrzymała się od komentarza

Serwis podhale24 dotarł do naczelniczki Urzędu Skarbowego w Nowym Targu. Agnieszka Domalewska-Bielak potwierdziła, że doszło do opisanego zdarzenia: w urzędzie zjawili się przedstawiciele Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów i zatrzymali czterech urzędników. Nie skomentowała jednak zaistniałej sytuacji ani nie wyjaśniła, jakie były powody zatrzymania pracowników skarbówki. Żadne informacje na ten temat nie zostały też podane na stronie urzędu.
 

ZUS przyspieszył wypłaty emerytur. Seniorzy będą zachwyceni

Prokuratura Krajowa zdradza więcej szczegółów

Głos zabrał jednak także Karol Borchólski, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. "Tygodnik Podhalański" przekazał, że według jego słów, do zatrzymania urzędników doszło z polecenia prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Borchólski wyjaśnił również powody milczenia i zapewnił, że w przyszłości powinniśmy usłyszeć o tej sprawie więcej.

Na obecnym etapie postępowania z uwagi na wykonywane i planowane czynności procesowe, nie udzielamy szczegółowych informacji, co do prowadzonego postępowania. Jeśli pozwoli na to dobro prowadzonego postępowania po zakończeniu czynności procesowych prokuratura poinformuje opinię publiczną o szczegółach dotyczących prowadzonego śledztwa - przekazał prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Nieprawidłowości w Urzędzie Skarbowym?

Na tym etapie, biorąc pod uwagę dobro trwającego śledztwa, o szczegółach sprawy wiadomo niewiele. Odrobinę światła na zatrzymanie pracowników skarbówki rzucają jednak słowa Magdaleny Kobos, rzecznik prasowej Izby Administracji Krajowej:

Czynności przeprowadziło Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. To wewnętrzne służby badające przypadki nieprawidłowości mogące występować w urzędach skarbowych.

Zarówno jej słowa, jak i zaangażowanie w sprawę prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach mogą budzić żywe dyskusje.

źródło: o2.pl