Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Seniorzy mogą się zdziwić. Tyle w kwietniu wypłaci im KRUS
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 03.04.2024 09:35

Seniorzy mogą się zdziwić. Tyle w kwietniu wypłaci im KRUS

Senior, pieniądze
Fot. Pixabay/icsilviu, materiały własne

Seniorów pobierających emeryturę z KRUS-u czeka w kwietniu pozytywne zaskoczenie. W tym miesiącu otrzymają bowiem dodatkowe pieniądze w postaci trzynastej emerytury. Wiadomo, na jakie kwoty mogą liczyć rolnicy. Przedstawiamy szczegóły.

KRUS także wypłaca 13. emerytury

Trzynaste emerytury są wypłacane nie tylko przez ZUS, ale także przez KRUS. Emerytowani rolnicy mogą być zaskoczeni kwietniowymi wypłatami. To właśnie w tym miesiącu otrzymają swoje dodatkowe świadczenie. Co ważne, pieniądze zostaną przyznane automatycznie, więc seniorzy nie muszą dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Podstawowe świadczenia wypłacane przez KRUS nie są zbyt wysokie, więc wsparcie finansowe w postaci trzynastki z pewnością wspomoże budżet domowy emerytów. 

Tyle wynosi limit płatności gotówką w 2024 r. Wiadomo, kogo dotyczy

Czy można dostać dwie trzynaste emerytury?

Warto wspomnieć, że jest spora grupa seniorów, którzy pobierają dwa świadczenia emerytalne - jedno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a drugie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wielu z nich pewnie zastanawia się, czy w związku z tym należą mu się także dwie trzynastki. Dziennik “Fakt” jasno wskazuje, że niestety nie ma możliwości otrzymania dwóch świadczeń.  

Zobacz także: Padła główna wygrana w Lotto. Wiemy gdzie i ile pieniędzy dostanie szczęśliwiec

Na jakie kwoty mogą liczyć emerytowani rolnicy?

Trzynastka jest wypłacana w wysokości minimalnej emerytury. Należy jednak pamiętać, że kwota, która trafi do seniorów będzie nieco niższa przez odliczenie zaliczki na podatek dochodowy i składki zdrowotnej. Jak będą wyglądały kwietniowe przelewy lub przekazy emerytowanych rolników?

Przykładowo, jeśli ktoś otrzymuje emeryturę z KRUS-u w wysokości 1969,11 zł, to w kwietniu dostanie 3416,40 zł. W przypadku świadczenia na poziomie 1677,39 zł przelew wyniesie 3302,44 zł.