Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Trzynastka

Trzynastka

ZUS
12.05.2024 19:27 ZUS wydał komunikat. Te osoby muszą zwrócić 13. emeryturę

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłacanie trzynastej emerytury. Dodatkowe pieniądze trafiły w kwietniu do 8,5 mln emerytów. Teraz ZUS wydał pilny komunikat w sprawie trzynastki. Okazuje się, że część osób musi zwrócić świadczenie.

dokumenty z ZUS
01.05.2024 16:07 ZUS rozsyła pilne listy do emerytów. W kopercie dwa ważne pisma

W skrzynce na listy znalazłeś wiadomość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Nie ma powodów do zmartwień. Tych dwóch dokumentów z ZUS lepiej jednak nie ignorować. Przed emerytami stoi ważne zadanie.

ZUS
29.04.2024 16:53 ZUS zakończył wypłaty trzynastek; do uprawnionych trafiło 15,1 mld zł

Trzynaste emerytury trafiły do ponad 8,5 mln osób, czyli do wszystkich uprawnionych emerytów i rencistów. ZUS przeznaczył na ten cel 15,1 mld zł brutto – poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.Trzynastka przysługuje w wysokości najniższej emerytury. W tym roku wynosiła 1780,96 zł brutto. Aby ją otrzymać, nie trzeba było składać wniosku. ZUS przyznał ją automatycznie.

seniorzy
26.04.2024 20:24 Pomyłka w 13. emeryturze? Seniorzy powinni dokładnie sprawdzić swoje wypłaty

Od początku kwietnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca seniorom dodatkowe świadczenie pieniężne - trzynastą emeryturę. Zwykle ZUS nie myli się podczas przyznawania pieniędzy, ale mimo to, warto sprawdzić swoją wypłatę. 

Pieniądze
12.04.2024 17:53 Obiecujące wieści dla seniorów. Taki przelew trafi na konto razem z 13. emeryturą

Dzięki marcowej waloryzacji renty i emerytury w Polsce wzrosły o 12,12% i dzięki temu wiemy już, ile w 2024 roku wyniesie trzynasta emerytura. Dodatek zostanie doliczony do podstawowej emerytury, a pierwsze osoby otrzymały pieniądze już pod koniec marca. Ile wyniosły emerytury wraz z "trzynastką"? Podajemy oficjalne wyliczenia.

seniorzy, pieniądze
09.04.2024 15:38 Trzynasta emerytura dla rolników. Trzeba spełnić jeden warunek

Trzynastą emeryturę wypłaca nie tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale także Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Już w kwietniu rolnicy dostaną jednorazowe świadczenie finansowe. Aby otrzymać pieniądze, trzeba będzie spełnić jeden warunek. 

koperta zus pieniądze
06.04.2024 13:20 ZUS wydał komunikat ws. 13. emerytury międzynarodowej. Nie trzeba wypełniać wniosków

Niektórzy seniorzy mogą cieszyć się z wypłaty trzynastej emerytury. Pieniądze pojawiły się na kontach ponad 900 tys. świadczeniobiorców. Emerytury trafiły także do 27,4 tys. osób pobierających świadczenia międzynarodowe.

seniorka, pieniądze
04.04.2024 17:12 Seniorzy muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 13. emerytury

Polscy seniorzy otrzymają dodatkowe świadczenie w postaci trzynastki. Pieniądze są wypłacane w formie przelewu lub przekazywane przez listonosza. W tym drugim przypadku emeryci muszą pamiętać, że bez kluczowego dokumentu pocztowiec nie będzie mógł wypłacić im 13. emerytury.

pieniądze
04.04.2024 10:05 Liczysz na zwrot podatku? Musisz uważać na jedną rzecz

Na rozliczenie PIT Polacy mają już tylko niecały miesiąc. Wiele osób nie wie jednak, że ważny jest nie tylko końcowy termin. Z jednego powodu deklarację warto składać wcześniej. Doradca podatkowy podkreśla, na co jeszcze koniecznie zwrócić uwagę.

Senior, pieniądze
03.04.2024 09:35 Seniorzy mogą się zdziwić. Tyle w kwietniu wypłaci im KRUS

Seniorów pobierających emeryturę z KRUS-u czeka w kwietniu pozytywne zaskoczenie. W tym miesiącu otrzymają bowiem dodatkowe pieniądze w postaci trzynastej emerytury. Wiadomo, na jakie kwoty mogą liczyć rolnicy. Przedstawiamy szczegóły.

Seniorka, pieniądze, portfel
02.04.2024 08:46 W kwietniu duże zmiany w emeryturach. Seniorzy mogą być zaskoczeni

Kwiecień jest wyjątkowym miesiącem dla emerytów. Wszystko przez wypłatę trzynastej emerytury, choć wyjątkowo w tym roku pierwsze przelewy trafiły do seniorów już pod koniec marca. Wypłaty przyznawane w kolejnych dniach kwietnia mogą być niemałym zaskoczeniem dla niektórych emerytów.  

pukanie do drzwi
01.04.2024 09:33 Listonosze zapukają do drzwi emerytów. Wręczą ważne pismo z ZUS

W ostatnim czasie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wypłacać seniorom zwaloryzowane emerytury, a teraz trafią do nich także dodatkowe świadczenia w postaci trzynastek. W związku z tym, ZUS będzie wysyłał do seniorów ważne listy. Co będą zawierały?

pieniądze
31.03.2024 16:23 Nie przechodź na emeryturę w tych miesiącach. Możesz dużo stracić

1 kwietnia wchodzą w życie nowe tablice długości życia, które mają wpływ na wysokość świadczeń Polaków. Ogromne znaczenie ma także data przejścia na emeryturę. Kiedy najkorzystniej zakończyć karierę zawodową? Podpowiadamy.

Seniorzy
31.03.2024 08:20 Emeryci mają powody do radości. Tyle pieniędzy dostaną w kwietniu, są wyliczenia

Seniorzy mają powody do radości. W kwietniu, jak co miesiąc, dostaną swoją emeryturę podstawową, a dodatkowo na ich konta wpłynie dodatkowe świadczenie - trzynastka. Wiadomo już, na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci. Znamy konkretne wyliczenia. 

Seniorzy, pieniądze
28.03.2024 17:21 13. emerytura niższa o 200 zł. Wielu seniorów dostanie mniej pieniędzy

Wielkimi krokami zbliża się wypłata trzynastej emerytury. Wysokość dodatku wynosi tyle samo, co minimalne świadczenie. Nie oznacza to, że każdy senior dostanie dokładnie taką samą wypłatę. Niektórzy bowiem będą mogli liczyć na nieco niższą kwotę. 

seniorzy
26.03.2024 21:56 Prezent dla seniorów przed Wielkanocą. To stanie się z ich pieniędzmi

”Kwietniową” trzynastą emeryturę niektórzy seniorzy dostaną jeszcze w marcu.  W tym roku ZUS będzie musiał pospieszyć się z wypłatami, ale nie dla wszystkich. Kiedy trzynastka trafi na konta?

seniorzy, emeryci
25.03.2024 13:11 To już pewne. Wiadomo, ile wyniesie 13. emerytura. Znamy daty wypłat

Terminy wypłat trzynastej emerytury coraz bliżej. Wiemy już nie tylko kiedy dokładnie zostanie wypłacona trzynastka, ale również ile wyniesie. Sprawdzamy szczegóły kwietniowych przelewów z ZUS.

Jolanta Kwaśniewska
23.03.2024 08:47 Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Wielu będzie zaskoczonych

Na polską emeryturę skarżą się wszyscy — nie tylko ”zwykli, szarzy obywatele”, o których w tym kontekście myślimy na co dzień. To również politycy i gwiazdy polskiego show-biznesu. Wśród nich, obok Maryli Rodowicz czy Krzysztofa Cugowskiego, znalazła się również była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska. Ile dostaje?

pieniądze
22.03.2024 18:42 Tak zmieni się trzynasta emerytura. Kiepskie informacje dla seniorów

Wraz z nadchodzącymi wypłatami trzynastej emerytury w 2024 roku pojawiają się zmiany w kwotach ostatecznie dostępnych dla seniorów. Pomimo przyznania tej dodatkowej kwoty w równych proporcjach, różnice w wypłacie netto są zauważalne. Składki zdrowotne i podatek dochodowy mają istotny wpływ na ostateczną sumę, jaką emeryci otrzymają na rękę.

List z ZUS-u
22.03.2024 09:42 Kluczowe wieści dla seniorów. ZUS zmienia termin wypłaty 13. emerytury

Seniorzy z niecierpliwością czekają na wypłatę trzynastej emerytury. Pieniądze mają trafić do nich już za kilka dni, bowiem zostaną przyznane wraz z ich kwietniowym świadczeniem. Okazuje się, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził zmiany i spora część seniorów otrzyma trzynastkę w innym terminie. Przedstawiamy szczegóły.

Seniorzy
22.03.2024 08:43 Ci seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. Przepisy stawiają sprawę jasno

Wielkimi krokami zbliża się wypłata trzynastej emerytury. Seniorzy powinni mieć na uwadze, że część z nich będzie musiała zwrócić dodatkowe świadczenie. Ma to związek z limitami zarobkowymi, których przekroczenie wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. 

pieniądze
16.03.2024 14:19 Prezent od ZUS na Wielkanoc. Emeryci mają powody do zadowolenia

ZUS zrobi części seniorom prezent na Wielkanoc. Otrzymają dodatkowe pieniądze w ramach 13. emerytury we wcześniejszym terminie. To już oficjalne. Znamy harmonogram wypłaty trzynastek.

Seniorzy, pieniądze
15.03.2024 22:52 Część seniorów dostanie dwie trzynastki? ZUS stawia sprawę jasno

Wypłata trzynastej emerytury zbliża się wielkimi krokami i trafi na konta niektórych seniorów jeszcze przed Wielkanocą. Wielu Polaków może liczyć na wypłatę dwóch emerytur jednocześnie. Co w takim razie z trzynastką? Czy w takiej sytuacji należy się podwójna wypłata? ZUS stawia sprawę jasno.

Seniorzy, pieniądze
14.03.2024 22:47 ZUS potwierdził. To stanie się z pieniędzmi emerytów przed Wielkanocą

W ostatnim czasie emeryci otrzymali zwaloryzowane świadczenia. Już wkrótce seniorzy znów będą mieli powody do radości, bo wielkimi krokami zbliża się wypłata trzynastej emerytury. Okazuje się, że pieniądze trafią na konta niektórych osób jeszcze przed Wielkanocą.

pieniądze
14.03.2024 11:18 Te osoby nie dostaną ”trzynastki”. Lepiej pamiętać o tym warunku

Już w kwietniu emeryci mogą spodziewać się wypłaty ”trzynastki”. ZUS nie wszystkim jednak wypłaci świadczenie. W tej sytuacji trzynasta emerytura zostanie zmniejszona lub nawet całkowicie zawieszona. Warunek jest jeden.

Seniorka, pieniądze
10.03.2024 08:16 13. emerytura nie dla wszystkich. Te osoby nie dostaną pieniędzy

Seniorzy, jak co roku, z niecierpliwością czekają na wypłatę trzynastej emerytury. Dodatkowe świadczenie jest dla nich sporym wsparciem, ale jak się okazuje, pieniądze nie należą się wszystkim emerytom. Kto konkretnie nie dostanie trzynastki?

emeryt
07.03.2024 17:30 Trzynasta emerytura nie dla wszystkich. Kiedy seniorzy dostaną pieniądze?

Już niebawem wielu emerytów będzie miało dodatkowe powody do zadowolenia. Po marcowej waloryzacji, w kwietniu na konta seniorów mają wpłynąć 13. emerytury. Warto jednak podkreślić, że tzw. trzynastka nie przysługuje wszystkim. 

emeryci, seniorzy
03.03.2024 15:08 Ci seniorzy mogą nie dostać emerytury. ZUS obcina świadczenia

Wreszcie nadszedł marzec, a wraz z nim nie tylko więcej słońca, ale także nowe limity dorabiania do emerytur. Niektórzy seniorzy mogą w tym miesiącu dostać niższe świadczenie z ZUS. Inni — zupełnie je stracić. Dlaczego?