BiznesINFO.pl

East News

Przygody premiera polskiej biedy. Morawiecki wykorzystuje film do ataku na opozycję

6 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych spot pod tytułem “Przygody premiera polskiej biedy”. W filmie znalazły się wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska.

Film z wypowiedziami Donalda Tuska

Niedawno lider PO rozmawiał z prezesem zakładu włókienniczego Biliński w Konstantynowie Łódzkim. Były premier zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, aby zamiast na wyborach skupił się na rekordowych cenach gazu i porozmawiał z ludźmi, bo wielu firmom grozi upadłość. Powiedział wprost: “Chłopie, zrób coś z tym”.  

Morawiecki opublikował na Facebooku spot z wypowiedziami Donalda Tuska, kiedy rządził Polską i kiedy jest wraz ze swoim ugrupowaniem w opozycji. Poniekąd jest on odpowiedzią na stawiane zarzuty. 

„Zobaczmy więc, jak sam radził sobie z trudnymi sprawami, takimi jak pensje, emerytury czy bezrobocie, w czasach o wiele spokojniejszych niż dzisiejsze. Kilka złotych za godzinę pracy? Wysokie bezrobocie? Głodowe emerytury? Tak, to dokonania premiera polskiej biedy, czyli Donalda Tuska” – czytamy.

W filmie zamieszczono kompilację fragmentów niepełnych wypowiedzi Donalda Tuska, a więc wyrwanych z kontekstu. W filmie zawarto także artykuły z portali informacyjnych dotyczące umów zlecenie ze stawką 5 zł netto za godzinę czy wysokości emerytur. Brakuje w nim porównania ze średnim wynagrodzeniem za czasów rządów Tuska czy siłą nabywczą pieniądza

Całość filmiku dopełnia wesoła melodia kojarząca się raczej z kabaretem niż z filmem dokumentalnym.

Wybory parlamentarne w 2023 roku

 Zbliżają się wybory parlamentarne, a notowania obecnego rządu spadły. “Super Express” przedstawił niedawno wyniki sondażu, z którego wynika, że 53 procent Polaków uważa, że lepiej im się żyło za rządów premiera Donalda Tuska. PiS popiera 47 procent.

Filmik zamieszczony przez Mateusza Morawieckiego dotyczy przede wszystkim emerytur, bezrobocia i płac. Jak podaje Wyborcza.biz, emeryci w 2023 roku mogą liczyć na wypłatę trzynastej, czternastej, a może nawet piętnastej emerytury. Rząd liczy, że ta grupa społeczna chętnie na nich zagłosuje. 

Obecnie zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Mateusz Morawiecki prowadzą objazd po kraju i opowiadają, jakie wsparcie udziela Polakom rząd PiS. 

Tagi:

Wybory

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zamek krzyżacki szuka nowego właściciela. Możesz nim zostać, jeśli dysponujesz kwotą 12 mln zł
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Posypią się spore mandaty. Najnowocześniejsze fotoradary staną w 147 lokalizacjach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zamienili opuszczone gospodarstwo w nielegalną fabrykę. Produkowali nawet milion papierosów na dobę
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska firma chce zrewolucjonizować branżę kolejową. Rusza na podbój niemieckiego rynku
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszuści podszywają się pod ZUS. Uważaj na fałszywe wiadomości
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zainwestował 10 zł w zdrapkę i wygrał 500 000 złotych
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]