Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pojawił się pilny komunikat Poczty Polskiej. Pracownicy zabierają głos
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.01.2024 13:30

Pojawił się pilny komunikat Poczty Polskiej. Pracownicy zabierają głos

Poczta Polska
Iberion

W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat. 

W sieci pojawiły się doniesienia o problemach Poczty Polskiej

W ostatnim czasie portale rozpisywały się na temat rzekomych kłopotów finansowych Poczty Polskiej. W piątek 19 stycznia w sieci pojawił się specjalny komunikat, w którym pracownicy zabrali głos i wytłumaczyli, jak tak naprawdę zaistniała sytuacja wygląda z ich strony. Wspomniano także o kwestii związanej z nieotrzymanymi rekompensatami.

Zobacz także: Fatalne wieści dla kierowców, ceny paliw znacząco pójdą w górę. Eksperci nie mają wątpliwości

Gigant wchodzi na polski rynek. Nowa sieć zaskoczy Polaków

Pracownicy Poczty Polskiej zabierają głos

- Zarząd Spółki podejmuje szereg działań zmierzających do zapewnienia ciągłości operacyjnej oraz utrzymania płynności finansowej, pomimo nieotrzymania należnej rekompensaty jeszcze za lata 2021–22 i wymagających okoliczności zewnętrznych, takich jak wzrost płacy minimalnej czy kosztów działalności - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Poczty Polskiej. Pracownicy podkreślają również, że starannie wykonują swoje działania, mimo tego, że nie otrzymali wyżej wspomnianych środków.  

Pilny apel pracowników Poczty Polskiej

Pracownicy Poczty Polskiej zapewniają także, że specjalny zespół naprawczy prężnie działa razem z ekspertami zewnętrznymi, żeby sfinalizować pakiet korekt zarządczych. W komunikacie pojawił się także apel o zaprzestanie przywoływania danych finansowych, a także innych wrażliwych informacji, których upublicznianie działa na niekorzyść Poczty Polskiej. Wpływa to bardzo negatywnie na prowadzenie działalności przez spółkę i zdecydowanie utrudnia zarabianie pieniędzy.