Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Fatalne wieści dla kierowców, ceny paliw znacząco pójdą w górę. Eksperci nie mają wątpliwości
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.01.2024 08:27

Fatalne wieści dla kierowców, ceny paliw znacząco pójdą w górę. Eksperci nie mają wątpliwości

Paliwo
Pixabay/planet_fox

Niestety, eksperci nie mają dobrych wieści dla kierowców. W najbliższym czasie czekają ich pierwsze od dłuższego czasu podwyżki na stacjach benzynowych. Jak się okazuje, będą one dość spore. Padły konkretne kwoty. 

Pierwsze podwyżki cen paliw od dłuższego czasu

Już od jakiegoś czasu, a dokładniej od listopada ubiegłego roku, kierowcy nie musieli martwić się o podwyżki cen paliw. Jak się okazuje, już niebawem na stacjach benzynowych w Polsce znowu będzie drożej. Eksperci z biura paliwowego Reflex oraz portalu e-petrol.pl przekazali, o ile więcej najprawdopodobniej będzie trzeba zapłacić za litr benzyny i oleju napędowego.

Zobacz także: Podatek od wzbogacenia się. W tych sytuacjach musisz zapłacić, inaczej czeka kara

Gigant wchodzi na polski rynek. Nowa sieć zaskoczy Polaków

Złe wieści dla kierowców, eksperci nie mają wątpliwości

Urszula Cieślak i Rafał Zywert poinformowali, że choć średni poziom cen jest dość stabilny, to w niektórych miejscach można było zaobserwować wzrost o 5-7 groszy na litrze. Jak się okazuje, zapowiada to podwyżki także na innych stacjach w Polsce. 

Dokładna wysokość tych podwyżek będzie zależała w głównej mierze od tego, ile zdrożeje paliwo w hurcie. Na ten moment średnie stawki na stacjach prezentują się w następujący sposób: benzyna 95 - 6,24 zł za litr, benzyna 98 - 6,79 zł za litr, olej napędowy - 6,40 zł za litr oraz autogaz - 2,88 zł za litr.

Tyle zapłacimy za paliwo w najbliższym czasie

Eksperci z biura paliwowego Reflex prognozują, że wzrost cen paliw na stacjach w najbliższym czasie może być na poziomie od 5 do nawet 10 groszy. Również analitycy portalu e-petrol.pl przewidują, że paliwo w najbliższym czasie będzie znacznie droższe. - Cena benzyny bezołowiowej 95 najczęściej powinna mieścić się w przedziale 6,22-6,34 zł/l. W przypadku oleju napędowego należy spodziewać się cen z zakresu 6,39-6,52 zł/l - przekazano. Kierowcy tankujący autogaz jak na razie mogą być spokojni, bo podwyżki ich nie obejmą.

Tagi: ceny paliw