Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny Paliw

Ceny Paliw

ceny paliw
12.07.2024 20:39 Ceny paliw: będzie taniej. Wiemy, kiedy opłaca się zatankować

Kierowcy zaoszczędzą do 10 gr na litrze. Analitycy rynku paliwowego prognozują ceny na stacjach benzynowych w zbliżającym się tygodniu 15-21 lipca. Wszystkie przesłanki sugerują spadki cen na stacjach w przeważającej części kraju. Kiedy opłaca się zatankować?

stacja benzynowe, ceny paliw
05.07.2024 23:19 Wakacje na stacjach benzynowych. Trwa okienko cenowe dla polskich kierowców. Za chwilę będzie drożej

Ceny paliw wraz z początkiem wakacji mogą zachęcać do dłuższych tras, choć sumarycznie, “na papierze” - wzrosły względem ubiegłego roku. To za sprawą promocji, które najpopularniejsze stacje benzynowe rozpoczęły wraz z początkiem lipca. Kierowcy zdają się mieć właśnie okienko cenowe, które ni potrwa długo.

Orlen
27.06.2024 06:16 Orlen ugnie się pod presją konkurencji. Zacznie się już 28 czerwca

Wiele stacji paliw wykorzystuje sezon wakacyjny i niższe ceny do przyciągnięcia większej ilości klientów. Chodzi o bardzo popularne w ostatnich latach rabaty na tankowanie. Jak donoszą media, już niedługo do grona stacji oferujących takie okazje powróci Orlen. Pracownicy już mieli otrzymać wytyczne, a zniżka ma być większa, niż za czasów poprzedniej władzy.

tankowanie
21.06.2024 20:24 Złe wieści dla kierowców. Szykują się podwyżki cen paliw

Eksperci radzą, by przed wyjazdem na wakacje zatankować samochód do pełna. To dlatego, że ceny na stacjach paliw w Polsce wkrótce mają pójść w górę. Ile zapłacimy za paliwo w ostatnim tygodniu czerwca? Przedstawiamy szczegóły.

autostrada
30.05.2024 08:36 Ceny paliw na długi weekend zaskoczyły kierowców. Na stacjach dziś tłumy

Serwis e-petrol.pl opublikował analizy cen paliw przed długim weekendem. Wynika z niego, że kierowcy mają powody do zadowolenia, a rodzinny wypad w praktyce może okazać się odrobinę tańszy, niż można było pierwotnie zakładać. Spadły zarówno ceny benzyny, jak i oleju napędowego.

Orlen
27.04.2024 08:53 Paliwo na majówkę. Zatankujemy taniej, choć ceny wzrosły. Ceny paliw [ORLEN, BP, CIRCLE K, MOL]

Ceny paliw na majówkę. Stacje paliw ogłaszają majówkowe promocje na paliwo, tym samym biorąc udział w konkursie przecen, zapoczątkowanym przez Orlen. Gdzie kupimy paliwo najtaniej? Promocje na paliwo w majówkę znajdziemy na Orlenie, Circle K, BP i MOL.

stacja Orlen
25.04.2024 15:23 Orlen obniża ceny paliw. Kto zapłaci mniej za tankowanie?

Cena paliwa na Orlenie będzie niższa. Koncern zapowiedział wielkie zmiany na okres weekendu majowego. Litr dowolnego paliwa będzie tańszy od 30 do 40 groszy. Trzeba jednak spełnić określony warunek. Na dystrybutorach ceny nie będą obniżone, gdyż naliczenie bratu nastąpi dopiero przy kasie. Wyjaśniamy szczegóły promocji.

Orlen
24.04.2024 20:23 Porównał ceny paliwa na stacjach. "Wyniki szokują"

Youtuber opublikował krótki film, w którym porównał ceny paliw na stacjach benzynowych w Toruniu. Zestawił ze sobą ceny oferowane w dostępnych sieciach i przedstawił wyniki. Maksymalna różnica stawek wynosi 50 gr na litrze. Jak to możliwe?

stacja benzynowa
07.04.2024 14:21 Ceny paliw pójdą w górę od poniedziałku. Ekspert ostrzega kierowców

Według szacunków ekspertów, najbliższa wizyta na stacjach paliw może nas niemiło zaskoczyć. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy o wiele większe ceny benzyny i oleju napędowego. Analitycy zauważają, że taka sytuacja może ominąć jedynie gaz ziemny.

tankowanie
27.03.2024 15:24 Czy warto tankować przed Świętami Wielkanocnymi?

Święta Wielkanocne to ten okres w roku, w którym wiele osób wybiera samochód, aby dostać się do swoich rodzin. Jeśli samochodu nie używa się na co dzień, wiele osób zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment do tego, aby zatankować. Choć logika wskazywałaby na to, że stacje benzynowe zwykle podwyższają ceny przed świętami, w związku ze zwiększeniem popytu, a później mogą je obniżyć, to rzeczywistość może być zupełnie inna. Kiedy w takim razie zatankować nasze samochody?

Paliwo
20.01.2024 08:27 Fatalne wieści dla kierowców, ceny paliw znacząco pójdą w górę. Eksperci nie mają wątpliwości

Niestety, eksperci nie mają dobrych wieści dla kierowców. W najbliższym czasie czekają ich pierwsze od dłuższego czasu podwyżki na stacjach benzynowych. Jak się okazuje, będą one dość spore. Padły konkretne kwoty. 

Paliwo
17.01.2024 08:25 Niebywały widok na jednej ze stacji benzynowych. Tak tanio nie było już od dawna

We wtorek 16 stycznia na kierowców czekała ogromna niespodzianka. Jedną ze stacji benzynowych w Polsce odwiedziło setki klientów, a kolejki do dystrybutorów były ogromne. Całe to zamieszanie było spowodowane wyjątkowo niskimi cenami, które były dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. 

Stacja benzynowa
29.12.2023 17:34 Opłata paliwowa w górę od 1 stycznia. Co z cenami na stacjach?

Nowy Rok będzie pierwszym dniem obowiązywania wyższej stawki opłaty paliwowej. Jej wzrost wyniesie 13,2 proc. Czy będzie to miało przełożenie na ceny na stacjach benzynowych? Eksperci nie mają wątpliwości.

Tankowanie
18.12.2023 12:35 Tyle zapłacimy za paliwo przed Bożym Narodzeniem. Ceny będą sporym zaskoczeniem

Jak się okazuje, przedświąteczny czas prawdopodobnie przyniesie świetne wieści dla kierowców. Ucieszą się zwłaszcza ci, którzy w święta zamierzają pokonać sporo kilometrów. Eksperci e-petrol.pl donoszą, że czekają nas obniżki na stacjach paliw. 

stacja paliw
09.12.2023 22:42 Paliwo będzie tańsze na święta? Słowa eksperta nie pozostawiają wątpliwości

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować spadek cen hurtowych paliw na stacjach benzynowych w Polsce. A jak sytuacja będzie wyglądała przed świętami? Słowa eksperta z e.petrol.pl nie pozostawiają wątpliwości. 

Orlen
07.12.2023 12:22 Niebywałe ceny paliw na stacjach. "Tańsze niż w wyborczej promocji"

W czwartek na stacjach benzynowych Orlen pojawiły się nowe ceny paliw. Okazuje się, że benzyna w hurcie jest najtańsza od stycznia 2022 roku. Ten spadek cen skomentował w mediach społecznościowych ekonomista Rafał Mundry, który przewiduje kolejne zmiany w najbliższym czasie.

Stacja
25.11.2023 22:43 Ceny paliw w Polsce. Najnowsze prognozy ekspertów nie pozostawiają złudzeń

Eksperci opublikowali najnowsze prognozy dotyczące cen paliw na polskich stacjach. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy mają powody do radości, a przewidywania analityków są optymistyczne.

Dystrybutor na stacji benzynowej
19.11.2023 10:22 100 złotych za litr benzyny. Absurdalna sytuacja na Warmii i Mazurach

107 złotych za litr paliwa? Brzmi absurdalnie, jednak taką historię przeżył 18-latek z województwa warmińsko-mazurskiego. W tle miała z kolei miejsce akcja niczym z filmu gangsterskiego, włącznie z pościgiem za uciekającą osobą.

Tankowanie
18.11.2023 09:58 Dobre wieści dla kierowców? Szykują się zmiany w cenach paliw

Analitycy Biura Maklerskiego Reflex i serwisu E-petrol przekazują, jak będą się prezentowały ceny paliw w najbliższych dniach. Zmiany mogą dotyczyć nawet kilkunastu groszy na litrze. Kierowcy będą mieli powody do radości?

samochody
07.11.2023 22:18 Złe wiadomości dla właścicieli diesli. Olej napędowy mocno drożeje

Właściciele diesli nie będą zachwyceni. Ceny oleju napędowego wciąż rosną, a we wtorek weszły w życie kolejne podwyżki w cenniku Orlenu. Nieznacznie spadły ceny benzyny bezołowiowej 95. Podobnie jest w przypadku cen paliw w Aramco Poland.

Orlen
02.11.2023 22:07 "7 zł za litr jeszcze w listopadzie". Przewidywania eksperta nie pozostawiają złudzeń

Ceny paliw na stacjach Orlenu po wyborach regularnie idą w górę. Jeden litr benzyny kosztuje już ponad 6,50 zł, a to jeszcze nie koniec. Analitycy przekazali niepokojące przewidywania dotyczące podwyżek cen paliwa. 

Orlen-stacja-paliwo-biznesinfo
27.10.2023 22:22 Podwyżki cen paliw na stacjach Orlenu. Niepokojące wnioski ekspertów

Z obserwacji dziennikarza TVN24 Artura Molędy wynika, że na jednej z warszawskich stacji Orlenu paliwo podrożało o siedem groszy na litrze – i to tylko podczas jednego dnia. Koncern tłumaczy, co jest przyczyną podwyżek, a eksperci prognozują, na jakim progu cenowym zatrzyma się paliwowy gigant.

Stacja benzynowa Orlenu
26.10.2023 14:48 Ceny paliwa poszły w górę. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych

Do Wszystkich Świętych został niecały tydzień. Wygląda jednak na to, że kierowców wyjeżdżających na groby czeka niemiła niespodzianka. Orlen oraz Aramco Polska podniosły ceny paliw w hurcie. To z kolei odbije się na cenach detalicznych.

orlen
20.10.2023 21:00 Ceny w górę na stacjach Orlenu. Analitycy zdradzają, co będzie dalej

Zdaniem analityków z firmy e-petrol poszukiwania stacji, na których można zatankować za mniej niż 6 zł za litr, stają się coraz trudniejsze. – Halloo, wyświetlacz się popsuł. Po wyborach miała się polityka cenowa nie zmieniać, a ceny w hurcie miały nie mieć przełożenia na detal – napisał na platformie X (dawny Twitter) ekonomista Daniel Kostecki i załączył zdjęcie, na którym nie wypatrzymy wciąż obecnej w wielu miejscach stawki 5,99 zł za litr paliwa. Co zatem może czekać kierowców w najbliższej przyszłości?

Niepokojące informacje o cenach paliw
18.10.2023 21:54 Złe wieści ze stacji paliw. Lepiej zatankować przed Wszystkimi Świętymi

Ze stacji paliw w Polsce płyną bardzo niepokojące informacje. Wiele osób, planujących wyjazdy na Wszystkich Świętych, powinno dogłębnie przemyśleć swoje dotychczasowe plany dotyczące tankowania.

stacja paliw
16.10.2023 18:00 Właśnie się zaczęło. Polacy dostaną po kieszeniach, koniec cudów na stacjach benzynowych

Ceny paliw dynamicznie rosną. W poniedziałek 16 października na wielu stacjach cena za litr paliwa przekroczyła 6 zł. Eksperci nie mają wątpliwości, że w bieżącym tygodniu czekają nas podwyżki cen paliwa. Znamy szczegóły.

tankowanie samochodu
07.10.2023 08:33 Zatankować samochód na zapas? Eksperci nie mają wątpliwości

Po raz pierwszy od dawna na niektórych stacjach ceny paliw spadły poniżej 6 zł za litr. Polacy wykorzystują okazję cenową, by zatankować na zapas, co zdaniem ekspertów nie jest dobre.

Polsko-niemieckie przejście graniczne
03.10.2023 18:20 Korki na granicy. Tłumy Niemców ruszyły do Polski, mają jeden cel

Korzystając z dnia wolnego przypadającego 3 października, wielu Niemców wybrało się do Polski. Wbrew pozorom, mowa o dosłownych tłumach przybyszów zza Odry - jest ich tylu, że na granicy tworzą się korki. Powodu takiej sytuacji można łatwo się domyślić - i wcale nie chodzi tu o wypoczynek.