Wielu Polaków z niecierpliwością odlicza dni do majówki. Teraz mają kolejny powód do radości – jedna z największych sieci paliwowych ogłosiła, na jakim poziomie będą utrzymywać się wówczas ceny paliw. Polacy, którzy planują podróże po kraju liczą na solidne obniżki. Czy rzeczywiście tak będzie? Niektórym uda się zaoszczędzić. Oto, jakie konkretne daty podał Orlen.
Ceny paliwa to wciąż temat, który rozbudza głośne dyskusje wśród Polaków. Ostatnie prognozy są dość optymistyczne, co skłania kierowców do częstych odwiedzin na stacjach. W tych momentach do głowy może przyjść pomysł, który może ponieść za sobą przykre konsekwencje. Wysoki mandat może przewyższyć potencjalne oszczędności.
Im bliżej świąt, tym większy ruch na stacjach. Polacy przygotowują się na podróże, a to oznacza większe zużycie paliwa. W tym roku tankowanie może być mniej dotkliwe dla portfela niż w poprzednich sezonach. Zdaniem ekspertów taka sytuacja nie miała miejsca od czasów pandemii. Ile zapłacimy w najbliższych dniach za litr? Czy jest szansa, że ceny spadną jeszcze mocniej?
Polacy każdgo roku chętnie wykorzystują majówkę do wielu podróży, nawet tych po kraju. Muszą być jednak wyczuleni, że w tym czasie funkcjonariusze policji są bezlitośni jeśli chodzi o wystawianie mandatów i zawsze przed długim weekendem apelują o spokojną i bezpieczną jazdę. Co by nie było tego złego, kierowców czeka z kolei bardzo miła niespodzianka, gdy postanowią w tym okresie zatankować. Ceny paliw polecą w dół - zapowiada prezes Orlenu Ireneusz Fąfara.
Rosnące ceny wcale nie zniechęcają Polaków do podróży. Już niedługo wiele rodzin skorzysta z okazji, by wyjechać na urlop na długi weekend — a te w najbliższych czasie będą aż dwie, na Wielkanoc i majówkę. Święta zapowiadają się na wyjątkowo kosztowne, ale nie wszystko będzie droższe niż przed rokiem. Aż trudno uwierzyć, ile zapłacimy za paliwo.
Auchan walczy o zmotoryzowanych klientów – tylko do końca marca na należących do sieci stacjach Hyperoil będzie można zatankować w okazyjnych cenach. Rzeczywiście są one odczuwalnie niższe niż średnie stawki w kraju, przede wszystkim za podstawową benzynę 95. Tańszy jest także olej napędowy.
W ostatnim czasie ceny paliw spadają, a na wielu stacjach benzyna i olej napędowy kosztują już poniżej 6 zł za litr. Sytuacja zaskakuje również ekspertów rynku paliwowego, którzy sugerują, że “dynamiczna dyplomacja” USA i Europy oraz zamieszanie wokół polityki celnej administracji Trumpa może sprzyjać dalszym obniżkom. Jakie są przewidywane ceny wszystkich typów paliw?
15 marca to doskonały dzień, by zaoszczędzić na paliwie. Lidl przygotował zaskakującą ofertę dla kierowców, z wyjątkowo krótką datą ważności. Za tankowanie możemy zapłacić mniej, ale są warunki. Przede wszystkim: musimy znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.
Ceny paliw w Polsce zmieniają się pod wpływem różnych czynników, do których należy między innymi polityka energetyczna Unii Europejskiej, kurs dolara względem złotego czy zmiany sezonowe. Obecna sytuacja na rynkach międzynarodowych będzie miała wpływ na portfele kierowców i to już kwestia dni: analitycy wymieniają konkrety.
Posiadacze samochodów z niecierpliwością, i bywa, że frustracją, obserwują zmiany cen na rynku paliw. Według analityków nadchodzi jednak cenowa odwilż. Wiele wskazuje na to, że niedługo możemy spodziewać się zauważalnych obniżek.
Ceny paliw w Polsce potrafią mocno zaskoczyć. W zależności od regionu kierowcy mogą płacić nawet kilkadziesiąt groszy więcej za litr. Najnowszy raport wskazuje miejsca, gdzie tankowanie jest najbardziej kosztowne, a gdzie kierowcy płacą najmniej. Jakie miasta i województwa znalazły się na szczycie listy? W których miejscach ceny są najbardziej korzystne? Odpowiadamy.
Na polskich stacjach paliw odnotowano spadki cen, a eksperci prognozują stabilizację. Jednak sytuacja na rynku ropy pozostaje dynamiczna, a kluczowe decyzje polityczne mogą zmienić bieg wydarzeń. Czy kierowcy mogą liczyć na dalsze obniżki, czy wręcz przeciwnie - czeka ich nowa fala podwyżek?
Donald Trump ma na celowniku ceny paliwa. Podjął decyzję, której konsekwencje prawdopodobnie będzie można odczuć także w Europie. Co stanie się na rynku paliw?
Ostatnie tygodnie przyniosły nieoczekiwane zmiany na rynkach paliwowych. Co to oznacza dla kierowców w Polsce? Eksperci zauważają pierwsze reakcje, które mogą wpłynąć na portfele tankujących.
Ceny paliw w Polsce rosną, osiągając najwyższe poziomy od miesięcy. Kierowcy z niepokojem obserwują zmiany na stacjach benzynowych, zastanawiając się, co jest przyczyną zmiany trendu czy w najbliższym czasie można liczyć na poprawę. Eksperci mają swoje teorie, ale przyszłość rynku pozostaje zagadką.
Średnia cena benzyny 95 w Polsce sięga 6 zł. Można się spodziewać, że będzie to ważne zagadnienie w rozpoczynającej się na dobre kampanii wyborczej. A jednak to nie prezydent Polski ma znaczący wpływ na ceny na stacjach paliw - w Polsce mamy przykład, że znacznie większe osiągnięcia mogą mieć na tym polu władze samorządowe.
Ceny żywności i paliw od dawna budzą emocje - niestety zwykle negatywne. Co przyniesie przyszły rok? Eksperci ostrzegają, że wzrost cen może być odczuwalny niemal dla wszystkich. Które produkty szczególnie dotkną podwyżki, zdradzili portalowi tvn24.pl eksperci.
W przeciągu ostatnich kilku dni ceny paliw na polskich stacjach ponownie zanotowały wzrost. Według ekspertów wszystko wskazuje na to, że kolejne dni przyniosą nam kolejne podwyżki. Szczęśliwie, ze świąteczno-noworocznymi promocjami przychodzą największe sieci, które próbują skusić klientów nawet 45-groszowymi rabatami.
Okres świąteczno-noworoczny przynosi dobre wiadomości dla polskich kierowców. Pomimo niewielkich wzrostów cen paliw, na stacjach benzynowych w całej Polsce można skorzystać ze świątecznych promocji. Rywalizacja o względy klientów nabiera rumieńców, a głównymi graczami są Orlen oraz BP. W rezultacie obniżki osiągają nawet 45 groszy za litr paliwa.
Czy końcówka roku przyniesie kierowcom finansowy oddech? Choć prognozy były złowieszcze, grudniowe ceny paliw wydają się zaprzeczać czarnym scenariuszom. W tle jednak wciąż kryją się wyzwania, które mogą zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.
Okres świąteczno-noworoczny przynosi dobre wiadomości dla polskich kierowców. Od trzech tygodni ceny paliw wykazują widoczną tendencję spadkową, a teraz na stacjach benzynowych w całej Polsce będzie można skorzystać ze świątecznej promocji. Obniżki wynoszącej od 25 do 35 groszy na litrze nie sposób zlekceważyć.
20 grudnia to data, która zmieni krajobraz rynku LPG w Polsce. Pełne embargo na rosyjski gaz płynny sprawi, że kierowcy, rolnicy i właściciele domów ogrzewanych gazem staną przed nowymi wyzwaniami. Czy ceny wystrzelą w górę, a ogrzewanie stanie się luksusem?
Spadek cen paliw na polskich stacjach benzynowych to dobra wiadomość dla kierowców, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy jeżdżenia może być więcej, niż zazwyczaj. Według analiz portalu e-petrol.pl, ceny maleją już od trzech tygodni, jednak ostatnie dni okazały się pod tym względem wyjątkowo korzystne.
Nowy raport UOKiK ujawnia, że nie wszystko, co tankujemy, spełnia wymagania jakościowe. Wyniki kontroli pokazują, że problem nieprawidłowości paliw dotyka wielu stacji w Polsce. Gdzie lepiej nie tankować? Przedstawiamy listę.
Drugi tydzień grudnia przyniósł odrobinę wytchnienia dla kierowców zaniepokojonych brakiem stabilizacji na stacjach benzynowych. Ceny się uspokoiły, a nawet nieznacznie spadły. Największą ulgę poczują właściciele wozów z instalacją gazową. Na takie wieści, czekali już niemal od pół roku.
20 grudnia 2024 roku wchodzi w życie unijne embargo na import gazu płynnego LPG z Rosji. Co to oznacza dla polskich kierowców korzystających z autogazu? Jak zmiany wpłyną na rynek i co czeka kierowców w najbliższych miesiącach?
Ile w tym roku będzie nas kosztować Boże Narodzenie? Przygotowując się do świąt, musimy wziąć pod uwagę nie tylko ceny prezentów i jedzenia, ale również innych rzeczy, chociażby paliwa. W tym roku stawki na stacjach benzynowych mogą nas zaskoczyć. Ile zapłacimy za benzynę, ile za olej napędowy, a ile za autogaz? Eksperci mają jedną radę dla kierowców.
Nadchodzą zmiany, które mogą wpłynąć na portfele milionów kierowców. Czy ceny paliw wzrosną? Ministerstwo ujawnia szczegóły dotyczące kluczowej opłaty, która finansuje inwestycje drogowe i kolejowe. Co oznacza to dla przeciętnego użytkownika samochodu?