Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ceny paliw w Polsce. Najnowsze prognozy ekspertów nie pozostawiają złudzeń
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.11.2023 22:43

Ceny paliw w Polsce. Najnowsze prognozy ekspertów nie pozostawiają złudzeń

Stacja
BiznesINFO

Eksperci opublikowali najnowsze prognozy dotyczące cen paliw na polskich stacjach. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy mają powody do radości, a przewidywania analityków są optymistyczne.

Najnowsze przewidywania ekspertów

Eksperci Biura Reflex ostatnio przekazali, że w ciągu ostatniego tygodnia zaobserwowali zmiany cen paliw, a w najbliższym czasie przewidują obniżki. - W tym tygodniu średnie ceny spadały w skali całego kraju średnio do 4 groszy na litrze i wynoszą odpowiednio: benzyny bezołowiowej 95 - 6,52 zł/l (-3 gr/l w ciągu tygodnia), bezołowiowej 98 - 7,09 zł/l (-1 gr/l), oleju napędowego 6,67 zł/l (-4 gr/l), autogazu - 3,06 zł/l (-2 gr/l) - przekazują eksperci.

Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Hurtowe ceny benzyny spadają

Analitycy przekazali także, że na rynku krajowym można zauważyć spadki cen benzyny o 8 gr/l. Natomiast ceny oleju napędowego zaczęły rosnąć o blisko 4 gr za litr. Eksperci oceniają, że wyhamowanie spadku cen na poziomie hurtowym ogranicza możliwości większych rabatów na stacjach benzynowych, ale mimo to spodziewają się w najbliższym czasie obniżek na polskich stacjach benzynowych.

Optymistyczne prognozy analityków z e-petrol.pl

Eksperci z e-petrol również zaobserwowali spadek cen paliwa w ostatnim czasie. Okazuje się, że analitycy mają dla kierowców dobre wieści. Przewidywane są bowiem kolejne obniżki na stacjach benzynowych.

- Tankujący mogą się cieszyć, bowiem wizja niższych cen jeszcze się nie kończy. Benzyna 98-oktanowa kosztuje dzisiaj 5113 zł/m sześc., czyli o 106 zł mniej niż w poprzedni weekend. Bieżąca średnia dla Pb95 to 4807 zł/m sześc. - czyli o ponad 79 zł mniej w analogicznym okresie. Olej opałowy z kolei potaniał o ponad 55 zł do poziomu 4354 zł/m sześc. Jedynie paliwo dieslowskie nieznacznie podrożało w omawianym okresie i kosztuje dzisiaj 5211 zł/m sześc., a więc o 36 zł więcej w stosunku do cenników z końcówki zeszłego tygodnia - przekazują eksperci z e-petrol.

Tagi: ceny paliw