Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Paliwo na majówkę. Zatankujemy taniej, choć ceny wzrosły. Ceny paliw [ORLEN, BP, CIRCLE K, MOL]
Michał Górecki
Michał Górecki 27.04.2024 08:53

Paliwo na majówkę. Zatankujemy taniej, choć ceny wzrosły. Ceny paliw [ORLEN, BP, CIRCLE K, MOL]

Orlen
Fot. materiały własne

Ceny paliw na majówkę. Stacje paliw ogłaszają majówkowe promocje na paliwo, tym samym biorąc udział w konkursie przecen, zapoczątkowanym przez Orlen. Gdzie kupimy paliwo najtaniej? Promocje na paliwo w majówkę znajdziemy na Orlenie, Circle K, BP i MOL.

Ceny paliw na majówkę: Promocja Orlenu "wymusiła" kolejne

Ceny paliw chwilę przed majówką wzrosły: według analityków rynku paliw z zespołu Reflex benzyna 95 kosztuje średnio 6,69 zł (+2 gr/l.), 98 - 7,30 zł. (+1 gr/l.), olej napędowy - 6,71 zł/l., a autogaz - 2,85 zł (-1 gr/l). Ale obniżka Orlenu zapoczątkowała, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, obniżki cen u kolejnych operatorów, w konsekwencji czego zatankujemy taniej. Gdzie ogłoszono promocje i ile zapłacimy za paliwo na poszczególnych stacjach?

Zobacz też: Podatek od samochodów spalinowych. Ile mogą zapłacić polscy kierowcy?

Porównał ceny paliwa na stacjach. "Wyniki szokują"

Majówka 2024: ceny paliw. Gdzie najtaniej?

Orlen jako pierwszy ogłosił promocje na swoje paliwo, dedykowaną jednak wyłącznie uczestnikom programu lojalnościowego ORLEN VITAY. Jej posiadanie (w formie fizycznej lub aplikacji) uprawnia do zniżki 30 gr na litrze. Właściciele Karty Dużej Rodziny zapłacą jeszcze mniej - 0 40 gr/l. Rabat na paliwo można uzyskać podczas dwóch tankowań, a limit pojedynczego został określony na 50 litrów. Każdy kolejny litr będzie już naliczany według regularnych cen (ale przy zachowaniu obniżonej stawki za pierwsze 50 litrów). 

Warunkiem skorzystania z promocji jest zarejestrowanie w aplikacji Orlenu albo posiadanie karty VITAY - można więc zalogować się do aplikacji i zyskać majówkowy rabat. Każdy posiadacz jednego lub drugiego otrzymuje 30 gr rabatu na dowolnym paliwie (EFECTA albo VERVA). 

Promocja paliw na stacjach ORLEN potrwa od piątku 26 kwietnia do 5 maja br. (23.59).

BP w ramach majówkowej promocji zaoferował swoim klientom rabaty na benzynę i diesla: -30 gr/l. i LPG: - 10 gr/l. Promocja obowiązuje w sobotę 27 kwietnia i w sobotę 4 maja. Rabat jest udzielany wszystkim kierowcom, do 50 litrów paliwa i nie dotyczy płatności kartami paliwowymi.

Zobacz też: Ekonomiści wprost o nowych cenach prądu. O tyle wzrosną rachunki

Circle K. wprowadza rabat limitowany od 20 litrów paliwa - powyżej tej wartości każdy kolejny litr będzie tańszy o 30 gr. “Posiadacze karty Circle K EXTRA mogą teraz oszczędzić nawet 30gr/l i na paliwie miles lub milesPLUS lub 10 gr/l na LPR SuerGas” - przekazuje spółka. Rabat będzie naliczany maksymalnie do 50 litrów paliwa (czyli przy każdym tankowaniu rabat obejmuje maksymalnie 30 litrów). Do uzyskania zniżek konieczna będzie karta Circle K albo aplikacja. Z promocji można korzystać wielokrotnie, obowiązuje od 30 kwietnia do 5 maja.

MOL: od piątku 26 kwietnia stacja udostępnia rabaty wszystkim użytkownikom aplikacji MOL Mave. Zarówno obecni, jak nowi, będą mogli zatankować paliwo premium (EVO Plus) ze zniżką -35 gr/l i paliwo EVO Plus (-15 gr/l.). Zniżka na paliwo standardowe i LPG wynosi -10 gr/l.

Promocyjna cena paliwa obowiązuje do 100 litrów - powyżej tej wartości naliczane będą standardowe ceny. Promocja na stancjach MOL potrwa do 5 maja włącznie.

Paliwo na majówkę taniej. Ale i tak drożej, niż rok temu

Ceny paliw na majówkę pozwolą zaoszczędzić, choć tylko w skali porównawczej zakładającej ceny sprzed promocji, a zgodne ze stawką rynkową. Niezależnie od obniżek, w skali roku wyjazdy na majówkę będą bowiem droższe, zwłaszcza dla posiadaczy diesli. Olej napędowy r/r jest droższy o 30 gr/l, benzyna od 3-6 gr/l. Taniej w rocznym ujęciu wychodzi jedynie autogaz - -20 gr/l. I to przy uwzględnieniu, że rok temu operatorzy także stosowali promocje majówkowe.