Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pensja wyższa o 300 zł. Potrzebny tylko jeden dokument
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 13.02.2024 14:19

Pensja wyższa o 300 zł. Potrzebny tylko jeden dokument

Pieniądze w portfelu
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Osoby poszukujące możliwości uzyskania podwyżki paradoksalnie nie muszą szukać daleko. Wystarczy bowiem, że złożą jeden dokument, który jest wystarczający do uzyskania dodatkowych 300 zł. Co więcej, pracodawca nie może się temu sprzeciwić.

Łatwa podwyżka pensji

Sposoby na szybki zarobek są obecnie plagą dręczącą społeczeństwo. Na portalach z ogłoszeniami o pracę, a także w mediach społecznościowych, można znaleźć wiele tego typu ofert, obiecujących bardzo szybkie wzbogacenie się bardzo prostą pracą.

Tymczasem jak informuje serwis pomorska.pl, pracownicy wcale nie muszą robić wiele, aby uzyskać dodatkowe 300 zł do swojej pensji. Wystarczy bowiem złożenie jednego dokumentu, aby pracodawca zwiększył wypłatę dla tego pracownika.

Wyczekiwane świadczenie pójdzie w górę. Wiemy, ile wyniesie

Konieczne spełnienie warunków

Podwyżkę o 300 zł można otrzymać, jeżeli dana osoba wypełni i złoży u swojego pracodawcy oświadczenie PIT-2. Najczęściej dzieje się tak w okolicy podpisania umowy przez pracownika; dokument może zostać przez niego skorygowany w dowolnym momencie.

Nie każdy może jednak ten formularz złożyć. PIT-2 przysługuje bowiem tylko tym pracownikom, którzy są zatrudnieni m.in. w ramach umowy pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia czy praktyk absolwenckich. Osoby nieosiągające dochodów bądź zwolnione z opodatkowania nie mogą z nich skorzystać.

300 zł w różnych formach

Co najciekawsze, z formularza PIT-2 można skorzystać nawet wtedy, gdy jest się zatrudnionym u więcej niż jednego pracodawcy. Limit został jednak z góry określony na 3 pracodawców.

Wspomniane 300 zł więcej otrzymuje się co miesiąc w ramach pensji. W przypadku zatrudnienia u dwóch pracodawców, obaj zwiększają wypłatę o 150 zł, zaś w przypadku trzech - o 100 zł.

źródło: pomorska.pl

ZOBACZ TAKŻE: Seniorka pracowała 61 lat. Zaskakujące, jaką dostaje emeryturę