Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Seniorka pracowała 61 lat. Zaskakujące, jaką dostaje emeryturę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.02.2024 12:35

Seniorka pracowała 61 lat. Zaskakujące, jaką dostaje emeryturę

Seniorka
Pixabay/sabinevanerp

Spora część polskich seniorów otrzymuje niewysokie świadczenia emerytalne, które często nie wystarczają na zapewnienie podstawowych potrzeb. Nie dotyczy to jednak wszystkich emerytów, a niektórzy z nich nie mogą narzekać na niskie emerytury. Przykładem tego jest jedna seniorka, która przepracowała 61 lat. Kwota jej świadczenia zaskakuje. 

Nie wszyscy seniorzy mogą liczyć na wysokie emerytury

Świadczenia emerytalne wielu seniorów są dość niskie i w obliczu szalejącej drożyzny często nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Przeciętna emerytura w Polsce to 3479 złotych brutto, choć tysiące osób otrzymuje o wiele niższe kwoty.

Minimalna emerytura natomiast jest aktualnie na poziomie 1588,44 zł brutto, ale sporo seniorów nie może liczyć nawet na takie pieniądze. Wypłacanie tzw. groszowych emerytur stało się codziennością, a problem ten stale rośnie. 

Przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Smutne, ile dostaje

Rekordowo wysokie emerytury. Kwoty są zdumiewające

Jak się jednak okazuje, niektórzy seniorzy nie mogą narzekać na groszowe emerytury. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił listę rekordzistów, na którą trafili emeryci otrzymujący zdumiewające kwoty.

Rekordzistą, który znalazł się na pierwszym miejscu w tym rankingu jest mieszkaniec województwa śląskiego, któremu oddział ZUS w Zabrzu płaci 43 tys. zł brutto co miesiąc. Mężczyzna pracował na swoje świadczenie dokładnie 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni.

Przepracowała 61 lat. Taką dostaje emeryturę

Na trzecim miejscu listy rekordzistów znalazła się mieszkanka Bydgoszczy, która otrzymuje najwyższe świadczenie przyznane kobiecie w naszym kraju. Na swoje świadczenie emerytka pracowała aż 61 lat, a swoją karierę zawodową zakończyła, gdy miała 81 lat. Kobieta aktualnie ma 90 lat, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca jej 33 354,23 zł.

Zobacz także: W Rossmannie się zaczęło. Wyjątkowa oferta na Walentynki