BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Papież Franciszek doczeka się nowego pojazdu. Papamobile inny niż wszystkie
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:19

Papież Franciszek doczeka się nowego pojazdu. Papamobile inny niż wszystkie

Pope Francis waves from the pope mobile during a visit at the Cambodromo in Santa Cruz, on July 8, 2015. Pope Francis, the first Latin American pontiff, arrived in Bolivia on the second leg of a three-nation tour of the continent's poorest countries, wher
AFP PHOTO/AIZAR RALDES

Papież Franciszek będzie miał nowy papamobile. Pojazd Papieża będzie w stu procentach ekologiczny, a wyprodukuje go firma EV Fisker.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki będzie nowy papamobile Franciszka

  • Czym będzie się wyróżniał

  • Dlaczego papież zdecydował się na taki pojazd

EV Fisker buduje dla papieża Franciszka

Papamobile przeszły prawdziwą rewolucję od momentu zamachu na papieża Jana Pawła II. Wówczas zdecydowano się na wyposażenie papamobile w kuloodporne szyby i podwozia. Od tamtego czasu wszystkie papieskie auta były unowocześniane i dostosowywane do potrzeb.

Tym razem papamobile nie przejdzie rewolucji związanej z bezpieczeństwem, a ekologią. Nowy papamobile wyprodujue firma EV Fisker. Koncern otrzymał od ekologicznego papieża trudne zadanie.

Nowy papamobile ma być w stu procentach elektryczny. Wszak Papież ma już w swoich szeregach wodorową Toyotę Mirai, jednakże z tym autem był pewien problem. Najbliższa stacja tankowania wodorem położona jest ponad 650 km od Watykanu. Zdjęcie nowego wehikułu papieża znajdziecie w dalszej części artykułu.

Ekologiczny papamobile

Najnowszy papamobile będzie podobny do na SUV-a Fisker Ocean, którego firma wprowadzi do produkcji w 2022 roku. Kilka dni temu papież Franciszek spotkał się z założycielami firmy, którzy zaprezentowali mu projekt papamobile.

Papamobile
Papamobile

Co więcej, papamobile będzie zbudowany z ekologicznych materiałów. We wnętrzu auta znajdą się wycieraczki wyprodukowane z plastikowych butelek wydobytych z oceanu. Papamobile będzie wyposażony w szklane szyby, z których papież Franciszek będzie pozdrawiał wiernych.

EV Fisker dostarczy nowy pojazd dla Papieża już w przyszłym roku. Będzie miał ok. 462 km zasięgu. Papamobile posiada także dach solarny, który może wygospodarować nawet 1,6 tys. km rocznie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]