Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ostatnie dni na złożenie tego wniosku, ZUS przypomina. Później pieniądze przepadną
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 28.11.2023 08:26

Ostatnie dni na złożenie tego wniosku, ZUS przypomina. Później pieniądze przepadną

koperta ZUS
BiznesINFO

Pieniądze w ramach świadczenia “Dobry start” przyznawane są bez kryterium dochodowego. Wystarczy jedynie złożyć wniosek, ale trzeba się pospieszyć. Termin bowiem upływa wraz z końcem listopada.

300 złotych w ramach programu "Dobry start"

W ramach programu “Dobry start” rodzice mogą jednorazowo otrzymać 300 złotych. Pieniądze mają wesprzeć ich w opłaceniu wyprawki szkolnej. Świadczenie przyznawane jest raz w roku na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością - do 24. roku życia. Warto pamiętać, że nie ma tu żadnego kryterium dochodowego.

Duże zniżki dla seniorów w znanym markecie. Wiemy, co trzeba zrobić

Zostało tylko kilka dni na składanie wniosków

Wnioski o przyznanie 300 zł w ramach programu “Dobry start” można składać do 30 listopada. Może zrobić to rodzic, opiekun prawny, rodzina zastępcza, placówka pełniąca opiekę, a także pełnoletni uczeń w przypadku, gdy jego rodzice nie żyją lub też ma od nich ustalone alimenty. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantowało wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Jeśli jednak zrobiliśmy to w kolejnych miesiącach, to środki zostaną przyznane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu “Dobry start” można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Warto również pamiętać o tym, że środki będą wypłacane jedynie w formie bezgotówkowej, na wskazane przez nas konto bankowe.

Tagi: ZUS