Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dofinansowanie ferii zimowych. 900 zł dla każdego uczestnika, ale są warunki
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 27.11.2023 08:45

Dofinansowanie ferii zimowych. 900 zł dla każdego uczestnika, ale są warunki

ferie-zimowe-narty-dzieci-wyjazd
Fot. ilustracyjne/Zofia i Marek Bazak/East News

Choć do rozpoczęcia pierwszych ferii zimowych zostało jeszcze 1,5 miesiąca, to rodzice już zaczynają planować, jak zagospodarować czas wolny swoich dzieci. Chętnie wybieraną opcją jest wyjazd na zimowisko w gronie rówieśników, jednak to spory wydatek dla wielu domowych budżetów. Okazuje się, że część rodzin może otrzymać dofinansowanie wypoczynku swojego dziecka w wys. 900 zł – przypomina Dziennik Gazeta Prawna. Nie jest to jednak opcja dla każdego.

900 zł dopłaty do ferii zimowych. Jak to działa i kto może otrzymać te pieniądze?

W połowie listopada fundacja “Szansa dla Gmin” ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji dzieci i młodzieży na wypoczynek zimowy. Turnusy wyjazdowe połączone z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej odbędą się w czasie nadchodzących ferii. Dofinansowanie w wys. 900 zł nie zostanie jednak przyznane każdemu zainteresowanemu.

Pierwszy warunek jest taki, że z programu mogą skorzystać tylko dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Drugi – muszą być one w konkretnym wieku (urodzone w terminie od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku). Warunkiem zapisania dziecko na zimowisko jest uiszczenie zaliczki w wys. 200 zł.

Niemiecki gigant w Polsce. Tłumy na otwarciach kolejnych sklepów Polacy czekają na decyzję Sejmu. Bez niej ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

Ferie zimowe z dofinansowaniem. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Zimowiska organizowane przez fundację “Szansa dla Gmin” będą trwały 7 dni i odbędą się w kilku lokalizacjach: Domu Wczasowym Halina w Zakopanem, Kwaterach Prywatnych A. Sieczka w Poroninie, Domu Wypoczynkowym PILSKO w Korbielowie przy ul. Beskidzkiej 15 i Ośrodku Wypoczynkowym RANCHO Wołkowyja.

“Wypoczynek zimowy jest finansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w wysokości 900,00 zł dla każdego uczestnika” – czytamy na stronie fundacji. Rodzice, którzy otrzymają te pieniądze, będą musieli dopłacić jeszcze 750 zł. Możliwy jest też wyjazd bez wsparcia finansowego z Funduszu Składkowego – wówczas pełna cena wynosi 1650 zł. Wpłat należy dokonywać na ten rachunek bankowy: Bank Millenium: 52 1160 2202 0000 0001 2719 4319.

Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2023/2024

W tym roku szkolnym jako pierwsi ferie zimowe będą obchodzić uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W ich przypadku dwutygodniowy odpoczynek potrwa od 15 do 28 stycznia. Następni w kolejce są dzieci i młodzież ze szkół zlokalizowanych w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim (22 stycznia - 4 lutego). W terminie od 29 stycznia do 11 lutego na ferie zimowe udadzą się uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, śląskiego i pomorskiego. Natomiast najdłużej na przerwę od zajęć będą czekały dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego – w ich przypadku ferie wyznaczono w terminie 12 - 25 lutego.