BiznesINFO.pl
Wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 lat

13 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska ujawniła jaką pracę wykonywał najbogatszy emeryt w Polsce. Mężczyzna dzięki temu, że w swoim fachu przepracował ponad 60 lat może liczyć teraz na świadczenie w wysokości niemal 23 tys. z

Gdzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce?

Wysokość emerytur w Polsce pozostawia wiele do życzenia, są jednak osoby, które na wysokość swojego świadczenia narzekać nie mogą. W tym wypadku jednak należy sparafrazować byłą premier, stwierdzając, iż “tak wysoka emerytura po prostu się należała”. Komu konkretnie się należała? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, jak podaje za “Super Expressem” Gazeta.pl ujawniła, że najbogatszy emeryt w naszym kraju to były górnik, który przepracował aż 61 lat, a aktywność zawodową zakończył w wieku 81 lat.

Najbogatszy emeryt w związku z tym, że pracował prawie dwa razy dłużej niż wynosi przeciętny staż pracy Polaka otrzymuje z ZUS miesięcznie aż 23 tys. zł. Cytowana przez portal szefowa państwowego ubezpieczyciela zwraca uwagę, że 61-letni czas pracy pozwolił mężczyźnie uzbierać kapitał emerytalny na poziomie 2 mln zł. 

DZISIAJ W GRZEJE:1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł2. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa. Ważne zmiany w obostrzeniach już od 19 września

Choć emerytura w wysokości niemal 23 tys. zł to dla zdecydowanej większości Polaków marzenie, prezes ZUS zachęca do jak najdłuższej aktywności zawodowej. W przywołanym przez portal wywiadzie dla serwisu Prawo.pl prof. Uścińska podkreśla, że odsuwając przejście na emeryturę choćby o rok, możemy liczyć na zwiększenie świadczenia o nawet 15 proc. rocznie.

- Nawet jeśli osoba poczeka rok, nie płacąc w tym czasie składek, to ta emerytura i tak będzie wyższa, bo zgromadzony kapitał emerytalny uzyska dodatkową waloryzację, a średnie dalsze trwanie życia przyjmowane do obliczeń będzie niższe - tłumaczyła w wywiadzie prezes ZUS.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Przed nami podwójna podwyżka płacy minimalnej. To wciąż kilka razy mniej niż w wielu krajach UE

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland

Praca

Kaufland zapowiada podwyżki wynagrodzeń pracowników. Wyda na ten cel 120 mln zł

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 28.09.2020. Mazowiecki Urzad Wojewodzki w Warszawie. Wydzial Spraw Cudzoziemcow. N/z tlum interesantow.

Praca

Gwałtowny wzrost pracowników z zagranicy w Polsce

Czytaj więcej >

Praca

Ile zarabia petsitter w Warszawie? Prezes Petsy zdradza stawki, kwota jest pokaźna

Czytaj więcej >
Czas pracy w Polsce bije na głowę liczbę godzin przepracowanych np. przez Niemców

Praca

Minister zdradza kto dostanie pracę przy budowie polskiej elektrowni atomowej

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >