Wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Radosław Święcki - 13 Września 2020

Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 lat

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska ujawniła jaką pracę wykonywał najbogatszy emeryt w Polsce. Mężczyzna dzięki temu, że w swoim fachu przepracował ponad 60 lat może liczyć teraz na świadczenie w wysokości niemal 23 tys. zł.

Gdzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce?

Wysokość emerytur w Polsce pozostawia wiele do życzenia, są jednak osoby, które na wysokość swojego świadczenia narzekać nie mogą. W tym wypadku jednak należy sparafrazować byłą premier, stwierdzając, iż “tak wysoka emerytura po prostu się należała”. Komu konkretnie się należała? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, jak podaje za “Super Expressem” Gazeta.pl ujawniła, że najbogatszy emeryt w naszym kraju to były górnik, który przepracował aż 61 lat, a aktywność zawodową zakończył w wieku 81 lat.

Szczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelskiSzczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelskiCzytaj dalej

Najbogatszy emeryt w związku z tym, że pracował prawie dwa razy dłużej niż wynosi przeciętny staż pracy Polaka otrzymuje z ZUS miesięcznie aż 23 tys. zł. Cytowana przez portal szefowa państwowego ubezpieczyciela zwraca uwagę, że 61-letni czas pracy pozwolił mężczyźnie uzbierać kapitał emerytalny na poziomie 2 mln zł.

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa. Ważne zmiany w obostrzeniach już od 19 września

Choć emerytura w wysokości niemal 23 tys. zł to dla zdecydowanej większości Polaków marzenie, prezes ZUS zachęca do jak najdłuższej aktywności zawodowej. W przywołanym przez portal wywiadzie dla serwisu Prawo.pl prof. Uścińska podkreśla, że odsuwając przejście na emeryturę choćby o rok, możemy liczyć na zwiększenie świadczenia o nawet 15 proc. rocznie.

Tajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkachTajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkachCzytaj dalej

- Nawet jeśli osoba poczeka rok, nie płacąc w tym czasie składek, to ta emerytura i tak będzie wyższa, bo zgromadzony kapitał emerytalny uzyska dodatkową waloryzację, a średnie dalsze trwanie życia przyjmowane do obliczeń będzie niższe - tłumaczyła w wywiadzie prezes ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  2. W "Wiadomościach" TVP znowu szykany. Nie ma końca w szczuciu na mniejszości, brak słów
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniach

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News