Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Można dostać nawet 120 tysięcy zł. Termin mija za kilka dni
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.11.2023 14:08

Można dostać nawet 120 tysięcy zł. Termin mija za kilka dni

Pieniądze na stole
Pixabay

Zostały ostatnie dni na złożenie wniosku w celu otrzymania sporego dofinansowania. Mowa nawet o 120 tysiącach złotych dla pojedynczego podmiotu wnioskującego.

Wysokie dofinansowanie

W obecnych czasach wiele osób i podmiotów poszukuje dodatkowych źródeł finansowania. Bardzo często dotyczy to przedsiębiorstw, które znajdują się poza dużymi miastami i chcą się utrzymać pomimo panującej sytuacji gospodarczej.

Dla niektórych może się to wydać zaskoczeniem, ale w tym gronie znajdują się również gospodarstwa. Rolnicy zmagać się muszą nie tylko z sytuacją panującą w gospodarce, lecz w wielu przypadkach także z pogodą - na którą nikt wpływu nie ma.

Rząd zdecydował, w Wigilię sklepy będą zamknięte. Poseł KO: to zły pomysł

Pomoc liczona w tysiącach złotych

Jak podaje serwis o2.pl, to właśnie rolnicy mogą otrzymać sporej wysokości dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kwota wsparcia zależy jedynie od statusu gospodarstwa - te ekologiczne mogą otrzymać aż 120 tys. zł, zaś standardowe o 20 tys. zł mniej.

Dla obu typów gospodarstw, środki wypłacane są w ten sam sposób - za pomocą ryczałtu. Pieniądze dzielone są na dwie części: większość, tj. 80 proc. kwoty, otrzymuje się w pierwszej wypłacie, zaś pozostałe 20 proc. w późniejszym terminie.

Termin już za rogiem

Aby otrzymać dofinansowanie, trzeba jednak spełnić konkretne warunki. Pieniądze dostaną tylko ci rolnicy, którzy prowadzą mikro-, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z gospodarstwami do 300 ha, przychodem ze sprzedaży produktów rolnych min. 5 tys. zł., wielkością ekonomiczną do 25 tys. euro (w przeliczeniu ok. 109 tys. zł) oraz biznesplanem na zmianę orientacji rynkowej gospodarstwa.

Wnioski można składać jedynie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Czasu na złożenie dokumentu zostało naprawdę niewiele - termin mija w piątek, 24 listopada.

źródło: o2.pl