Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Już się zaczęło, kontrolerzy pukają do drzwi Polaków. Pytają o cztery rzeczy
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 18.03.2024 14:57

Już się zaczęło, kontrolerzy pukają do drzwi Polaków. Pytają o cztery rzeczy

kontroler
Fot. BiznesInfo

Poczta Polska stawia na ostrą kontrolę abonamentów RTV, sprawdzając domy Polaków. W terenie pojawiają się kontrolerzy pytający o cztery kluczowe rzeczy. Czy Twoje urządzenia są w rejestrze? Czy płacisz regularnie? Oto, co musisz wiedzieć.

Kontrole w całej Polsce. Chodzi o abonament RTV

Pracownicy Poczty Polskiej ruszyli w teren, tropiąc nieopłacone abonamenty RTV. Zadanie jest jasne: sprawdzić, czy Polacy rzetelnie regulują opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne. 

Kontrole są rozłożone na terenie całego kraju, a ich celem jest egzekwowanie przestrzegania zasad płatności. Jakie są kryteria? 

Kontrolerzy skupią w głównej mierze na czterech aspektach. Zadadzą pytanie o obecność urządzenia, zdolność do odbioru, rejestracja oraz okres korzystania.

Złożysz PIT i dostaniesz samochód i nie tylko. Szansa dla wielu Ten dodatek to ulga dla wielu Polaków, nawet 380 zł dopłaty. Trzeba spełnić trzy warunki

Rejestracja sprzętów RTV

Według wytycznych Poczty Polskiej, kluczowe jest, aby każdy odbiornik RTV był zarejestrowany. To podstawa dla naliczania opłat abonamentowych. Inspekcje przeprowadzają wykwalifikowani przedstawiciele spółki akcyjnej Poczty Polskiej, zobowiązani do pokazania upoważnienia i legitymacji tożsamości. Bez rejestracji grozi opłata trzydziestokrotnie wyższa od miesięcznego abonamentu.

Komunikat Poczty Polskiej

Komunikat Poczty Polskiej wskazuje na wyjątki, gdzie rejestracja nie jest wymagana. Jednakże, jeśli kontrola ujawni niezarejestrowane urządzenia, grozi drastyczna kara. Dlatego powinniśmy upewnić się, że sprzęty są zarejestrowane i opłaty regulowane na czas.

Poczta Polska postawiła na rygorystyczną kontrolę abonamentów RTV, a Polacy muszą być gotowi na konsekwencje braku zgodności z przepisami. Czy Twój sprzęt jest gotowy na inspekcję?