Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Oszustwo na Biedronkę. Oferują fałszywy bon, trzeba uważać
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.03.2024 10:22

Oszustwo na Biedronkę. Oferują fałszywy bon, trzeba uważać

Biedronka
fot. materiały własne

W sieci pojawiła się informacja o nowej metodzie oszustów, którzy mogą w bardzo prosty i niezwykle podstępny sposób wyłudzić nasze dane. Uważać powinni przede wszystkim wszyscy klienci Biedronki, ponieważ oszuści kuszą w swojej metodzie rzekomym bonem do sklepu na kwotę 1500 zł.

Bon do Biedronki na 1500 złotych to nowa metoda oszustów

Metoda "na wnuczka" czy "na policjanta" jest już powszechnie bardzo dobrze znana. Mimo że dalej wiele osób pada ofiarami takich metod, to dzięki stałemu nagłaśnianiu i informowaniu o działaniach oszustów takich incydentów jest mniej.

Złodzieje internetowi jednak cały czas modyfikują swoje działania. Ostatnio w sieci zrobiło się głośno o tzw. przekręcie na Biedronkę. Oszuści wykorzystują nieświadomych klientów tego popularnego w Polsce dyskontu. Oferują rzekomy bon na 1500 zł. O sprawie poinformował portal Homo Digital.

Masz kartę Moja Biedronka? Musisz o tym wiedzieć

Oszustwo na Biedronkę. Oferują fałszywy bon

Klienci otrzymują na swoją skrzynkę mailową informację o rzekomo wygranym bonie do Biedronki. Komunikat w oryginalnym brzmieniu wygląda następująco: 

Mamy ogromną przyjemność przekazać Ci niezwykle ekscytującą wiadomość! Zostałeś wybrany jako jedno z szczęśliwych osób, które otrzymują ekskluzywny Bon Biedronka o wartości hojnych 1500 zł. W Biedronce wierzymy, że zakupy mogą być wyjątkowym doświadczeniem. Dzięki tym bonowi masz szansę na niesamowite zakupy wypełnione wysokiej jakości produktami spożywczymi i niezbędnymi artykułami w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Oszuści dalej zachęcają, aby w celu odebrania rzekomego bonu kliknąć w podany przez nich link. To jednak może skończyć się dla nas bardzo źle.

Bon do Biedronki na 1500 złotych? Uważaj na oszustów

Następnie użytkownicy mogą przeczytać dalszą część komunikatu, w której oszuści zachęcają:

Gdy już odbierzesz swój bon, udaj się do najbliższego sklepu Biedronka. Przy kasie dumnie przedstaw swój unikalny kod bonu, a zobaczysz, jak na Twoim koncie zostanie naliczona zniżka w wysokości 1500zł.

Jak się jednak okazuje, wiadomość z adresem mailowym komunikatu: [email protected] to nic innego jak próba oszustwa i wyłudzenia naszych danych. Domena nie ma nic wspólnego z Biedronką. Kliknięcie w podanych przez oszustów link może skutkować zainfekowaniem komputera.

ZOBACZ: Nie zrobisz przelewu, nie sprawdzisz stanu konta. Lepiej przygotuj gotówkę

Programy antywirusowe identyfikują wiadomość jako phishing, czyli jedną z metod wirtualnego oszustwa, która polega na podawaniu się za inną osobę czy firmę. Warto mieć się na baczności i nie wchodzić w podejrzane linki.

 

Źródło: BiznesInfo/homodigital.pl